Зовнішні та внутрішні фактори успішного просування сайту
Основна мета робіт по просуванню будь-якого сайту - це залучення на нього максимально більшої кількості потенційних клієнтів. Перші позиції в пошуковій видачі ведуть збільшення числа відвідувачів і зростання прибутку для власників сайтів будь-якої сфери.
На рейтинг сайту в пошукових системах впливають різні чинники, які для більшої зручності ділять на зовнішні і внутрішні. Необхідно відзначити, що багато хто вважає що зовнішні чинники набагато більш значущі для пошукової оптимізації, ніж внутрішні. Однак сучасні алгоритми пошукових роботів часто ставлять обидва чинники на одному рівні або навіть ставлять внутрішню оптимізацію вище зовнішньої. Алгоритми змінюються, а сайт повинен бути в ТОПі пошукової видачі, тому працюючи над оптимізацією необхідно враховувати обидва чинники.
1. Зовнішні чинники.
До зовнішніх факторів відносять ранжирування посилань (кількість і якість зовнішніх посилань), поведінкові фактори, індекс цитування, PR і деякі інші. Зовнішні чинники легше автоматизувати, тому самостійна розкрутка сайту можлива, але тільки при автоматизації посилального аспекту просування. Найпоширеніший спосіб автоматизації просування, це «делегування» посилального аспеката - посилальним агрегаторами. Одним з найпопулярніших сервісів автоматичного просування сайтів (довідкових агрегаторів) це сревіс Rookee. Сервіс відмінно підбирає робочі посилання, вам залишається тільки поповнювати рахунок в системі і спостерігати як ростуть позиції вашого сайту.
Посилання один з важливих елементів зовнішнього просування сайту. Дуже важливо що б пошуковики бачили що сайт цікавий користувачам, популярний в мережі. Бувають посилання з внутрішніх і головних сторінок, з каталогів, статей, блогів, соціальних мереж, контекстні. Деякі можна отримати безкоштовно, але в більшості випадків їх краще придбати. Вибір посилань і робота з посилальними біржами справа не проста, тому що важлива якість сайтів-донорів.
Крім посилань великий вплив на пошукові системи надають поведінкові чинники. Час яке проводять гості на сайті, повертаються вони, підписуються чи поновлення. Впливати на поведінковий фактор просто і складно водночас так як він формується структурою сайту, оформленням, текстовим і візуальним наповненням.
До речі, в наступному відео, добре розписані основні зовнішні чинники SEO просування.
2. Внутрішні чинники.
У поняття внутрішні чинники входять: унікальний контент, внутрішні посилання, ключові слова, заголовки, метатегі і оптимізований візуальне наповнення. Багато сайтів, яким необхідно якісне просування страждають від нестачі унікальних текстів. Важливо так само захистити тексти від копіювання, так як це може призвести до зниження рейтингу в пошуковій видачі. Внутрішні посилання важливі для навігації по сайту. Всі вони повинні бути робочими, а якщо на сторінках сайту є посилання на інші ресурси, то їх розміщення на сайті повинно бути обгрунтовано. При підготовці сайту в пошуковому просуванню необхідно виключити занадто великі фотографії і картинки, так як вони займають місце, яке підходить для тексту з ключовими словами. З іншого боку невеликі зображення і підписи до них з ключовими словами відмінно працюють на просування сайту. Саме вони повинні застосовуватися в більшості випадків.
Розкрутка сайтів лише на перший погляд здається легким заняттям. Є багато секретів комплексних стратегій посилального просування , Які стають відомі лише після кількох років роботи по просуванню і оптимізації сайтів. Якщо у вас немає часу, а пошукова оптимізація потрібна терміново, простіше звернутися до професіоналів і сайт міцно займають перші сторінки в пошуковій видачі. Важливо пам'ятати, що крім роботи по оптимізації і просуванню сайту, йому необхідні постійне оновлення і підтримка в ТОП-позііцях найпопулярніших пошуковиків.
Рекомендую продовжувати вивчати тему внутрішній оптимізації сайтів і внутрішніх факторів SEO просування, в цьому вам допоможе наступне відео.