Журнал-путівник "Їдь-Ка!" - Срібне кільце Росії на суші, на морі і в прикордонні ...
Чергове засідання робочої групи по просуванню і реалізації проекту «Розвиток туристично-рекреаційної системи« Срібне кільце Росії »пройшло 1 лютого 2012 року. На цей раз членів робочої групи гостинно прийняло Представництво Республіки Комі в Північно-Західному регіоні РФ. Організаторами засідання робочої групи виступили Науково-дослідний центр «Екоград», ЗАТ «Видавництво« ЗОДЧИЙ », ТОВ« Об'єднані проекти Північно-Захід »за найактивнішої сприяння центру« БІЗКОН »та Представництва Республіки Комі в Північно-Західному регіоні РФ. У засіданні взяли участь представники профільних комітетів і представництв суб'єктів в СЗФО Вологодської, Калінінградської, Ленінградської областей, Ненецького автономного округу і природно Республіки Комі.
На цей раз засідання робочої групи було присвячене розгляду морської і прикордонній складової проекту. Така вузька спрямованість дозволила розглянути можливість здійснення фінансування проектів, що входять в Срібне кільце Росії не тільки за рахунок коштів ФЦП «Розвиток внутрішнього і в'їзного туризму на 2012-2018 роки», а також з інших джерел. Такими можливими каналами фінансування можуть стати ФЦП «Світовий океан» і програми прикордонного співробітництва по лінії країни ЄС - Росія.
В якості нового проекту, який би притягнув увагу і головне співучасть істориків, краєзнавців і туроператорів учасникам був запропонований проект ініційований Історичним товариством Ямбурга-Кингисеппа - проект створення в Лужской губі Фінської затоки Музею Морський слави Росії. Член правління Історичного товариства Ямбурга-Кингисеппа, директор з розвитку ТОВ «Об'єднані проекти Північно-Захід» Иевлев Микола Віталійович запропонував учасникам засідання презентацію проекту «Про концепцію розробки Музею морської слави в Лужской губі Фінської затоки на основі збережених об'єктів« Другого Кронштадта »і Комсомольска- на-Балтиці ». Даний проект разом з проектами відтворення Церкви Миколи Чудотворця на Сойкінском цвинтарі і створенням Центру Іжорській культури за задумами авторів може стати проектом розвитку всього культурно-духовного кластера території, прилеглої до Лужской губі і гідною частиною Ямбурзька-кінгісеппской архітектурно-ландшафтної зони Срібного кільця Росії. П.А.Філін зазначив, що даний проект, безумовно, може стати гідним проектом, прийнятим до реалізації в рамці програми Морське спадщина Росії.
Як вже виконується розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Ленінградської області був представлений наш журнал-путівник «Їдь-КА!». Представляючи учасникам засідання проект «Їдь-Ка!», Керівник фінансово-організаційного блоку робочої групи проекту «Срібне кільце Росії» Иевлев Микола Віталійович, акцентував увагу, що це не ідея, а приклад успішно реалізованого проекту. Уже вийшли два номери журналу, і вони користуються попитом серед жителів Ленінградської області і Санкт-Петербурга. У висновку презентації ми повідомили, що редакція не збирається зупинятися на Ленінградській області і в зв'язку з цим область інтересів редакції - територія СЗФО РФ - може стати територією співпраці з робочою групою по просуванню проекту «Срібне кільце Росії». На закінчення практично всі учасники отримали в подарунок другий зимовий випуск журналу «ПОЕЗЖАЙКА-КА!» 2011/2012 року.
Одне з найближчих засідань робочої групи планується присвятити взаємодії з регіонами і організації роботи в регіонах регіональних робочих груп з просування проекту Срібне кільце Росії.