Главная Новости

Лізинг чи кредит? Лізинг і кредит для малого бізнесу

Опубликовано: 08.10.2018

видео Лізинг чи кредит? Лізинг і кредит для малого бізнесу

Лизинг или кредит

У країнах з розвиненою економікою велике значення приділяють розвитку малого та середнього бізнесу. На жаль, в державах пострадянського простору через недосконалість законодавчої бази і непродуманості фіскальної політики виникають перешкоди розвитку економіки. Організаціям малого та середнього бізнесу трубно отримати кредит у банку. Не всі суб’єкти можуть стати позичальниками через досить жорстких умов кредитування. Але фінансисти та економісти намагаються вишукати, запропонувати більш прийнятні варіанти відкриття приватного підприємництва. В даний час хорошою альтернативою кредитам розглядають лізинг.



Лізинг являє собою співробітництво економічного і правового плану на основі відповідного договору лізингу.

Лізинговий договір визначає взаємовідносини між собою трьох сторін договору: продавця, лізингодавця (орендодавця) і лізингоодержувача (орендаря). Згідно з угодою лізингодавець у продавця набуває необхідне лізингоодержувачу майно і надає йому його у тимчасове користування (оренду) за певну плату.


Лизинг или кредит?

Придбання майна і передача його в лізинг – один із видів інвестиційної діяльності.

Вкладаючи свої власні кошти, лізингодавець набуває певне обладнання або майно, передає його на чіткий, визначений договором строк за чітку, визначену плату лізингоодержувачу. Згідно з угодою надалі майно (предмет лізингу) може перейти у власність від лізингодавця до лізингоодержувача. Обидві сторони договору можуть бути фізичними або юридичними особами.


Лизинг или Кредит: Что лучше? | Купить машину в Канаде

Розрізняють лізинг оперативний і фінансовий. У разі оперативного лізингу орендодавець (лізингодавець) передає придбане майно лізингоодержувачу на певних умовах, зазначених договором лізингу, у тимчасове користування. По закінченню терміну договору або майно повертається орендодавцю, або знову укладається договір лізингу. Такий лізинг ще називається експлуатаційним. У разі фінансового лізингу лізингодавець інвестує фінанси у придбання у певного продавця на підставі договору про купівлю-продаж певного майна і передає його відповідно до лізинговим договором лізингоодержувачу.

За останній час інтерес до лізингу помітно виріс. Лізинг в останній час успішно конкурує, а іноді і переважає над кредитом. Пов’язано це з низкою причин.

Процес оформлення та отримання лізингу набагато простіше, ніж процес оформлення і отримання позики в банку.

Багато в чому це пов’язано з тим, що предмет лізингу сам забезпечує угоду, тобто немає необхідності в додаткових гарантіях від орендаря. У разі невиконання орендарем умов договору лізингу (несвоєчасних виплат) обладнання (предмет лізингу) вилучається в орендаря й переходить у власність лізингодавця.

Умови виплат кредитних платежів встановлюються банком. Вони, як правило, жорсткі, строгі. При лізингу умови лізингу обговорюються і приймаються орендодавцем та орендарем разом. Лізинг не вимагає негайних виплат платежів і не передбачає жодних внесків. При оформленні позики, кредиту банк вимагає певну суму в якості початкового внеску. Устаткування згідно лізинговим договором належить орендодавцю, тому ризик його зношування перебуває теж на ньому. Відповідно, орендодавець має можливість оновлювати його.

Маючи ряд позитивних сторін, лізинг також не позбавлений недоліків. Так, якщо в процесі експлуатації обладнання лізингоодержувачем воно виходить з ладу або застаріває, платежі за оренду майна все одно повинні продовжуватися лізингоодержувачем у встановлені договором лізингу строки (у випадку фінансового лізингу). У разі оперативного лізингу цей ризик відноситься до орендодавця, у зв’язку з чим з лізингоодержувача стягується більш висока плата. Також корисним буде врахувати, що лізингові договори не укладаються на предмет житлової нерухомості і земельних ділянок.

Підведемо підсумки. Для розвитку малого та середнього бізнесу вигідніше укладати лізинговий договір, що створює умови для покупки нового високо технологічного обладнання, призводить до збільшення продуктивності праці, поліпшує якість продукції, що випускається і т.д. Можна не сумніватися, що лізинг – це перспективний вид інвестиційної діяльності, інтерес до якого в нашій країні буде зростати з кожним роком.

rss