Главная Новости

Саджанці троянд

Опубликовано: 21.05.2022

Відмінності між негібридним і гібридним насінням

Бульби та цибулиниВирощування овочів, фруктів або конопель потребує певних знань, які дозволять вам подолати безліч труднощів, докладніше вивчити https://yaskrava.com.ua/ua/rozy/. Сумніви можуть виникнути з самого першого етапу вирощування, коли приходить час вибирати відповідне насіння. Використання правильних типів насіння для вирощування є надзвичайно важливим, оскільки це призводить до кінцевих результатів у вигляді врожаю. Питання - негібридне або гібридне насіння? Хто вони такі? Яка різниця, яке насіння спрацює?

Сьогодні виробники мають у своєму розпорядженні широкий спектр продуктів, використання яких сприяє вирощуванню сільськогосподарських культур. Стає все складніше орієнтуватися в цьому широкому спектрі можливостей, не тільки з різноманітністю доступних продуктів, але й з альтернативами, які даватимуться рясні врожаї, стає все складніше.

На додаток до цього, необхідно вибрати певний тип насіння, який буде відповідати очікуванням цього виробника. Отже, давайте розглянемо це питання. Однак, перш ніж уявити різницю між негібридним і гібридним насінням, необхідно уточнити значення цих термінів.

Негібридне та гібридне насіння. Які вони?

Негібридне насіння — це насіння, отримане шляхом природного запилення. Це насіння, з якого виростає один конкретний сорт цієї рослини.

Гібридне насіння створюється за участю людини на основі схрещування двох різних сортів даного овоча, фрукта або іншої рослини. Це дозволяє отримувати врожай із бажаними для садівника властивостями.

Гібридизація - це процес, який іноді відбувається природним чином, коли схрещування різних сортів рослин є справою випадку. Проте існує безліч продуцентів, дія яких спрямовано створення насіння зі специфічними властивостями. Насіння, отримане в результаті цього типу гібридизації, зазвичай продається під назвою F1.

Після короткої характеристики цих двох типів насіння, показуючи їхню початкову диференціацію, настав час заглибитися в більш конкретні відмінності між ними.

Негібридне насіння та гібридне насіння

Як згадувалося вище, негібридне насіння є результатом природного процесу запилення. Рослини, вирощені з негібридного насіння, дозволяють отримати таке ж насіння. Потім їх можна використовувати для вирощування, одержуючи в більшості випадків високоякісний урожай.

З негібридного насіння ми отримуємо один конкретний сорт рослини. Наприклад, існує безліч різних сортів томату – певний тип негібридного насіння дасть цей сорт. Проблема виникає тут на двох рівнях. По-перше, негібридне насіння, отримане самостійно, вимагають особливих умов зберігання. Залишення насіння навіть на кілька місяців не гарантує, що всі вони проростуть.

По-друге, конкретний сорт рослин матиме певний набір ознак. Це означає, що у нас може бути насіння, яке дасть велику кількість врожаю, але воно буде, наприклад, більш сприйнятливим до посухи, ніж рослини, отримані з іншого різновиду негібридного насіння. Іншими словами, при використанні негібридного насіння не можна очікувати, що насіння одного конкретного сорту виявить багато різних властивостей.

По-друге, конкретний сорт рослин матиме певний набір ознак. Це означає, що у нас може бути насіння, яке дасть велику кількість врожаю, але воно буде, наприклад, більш сприйнятливим до посухи, ніж рослини, отримані з іншого різновиду негібридного насіння. Іншими словами, при використанні негібридного насіння не можна очікувати, що насіння одного конкретного сорту виявить багато різних властивостей.

Відповіддю на такі проблеми є гібридне насіння, створене в результаті схрещування двох конкретних сортів даної рослини. Мета полягає в тому, щоб створити насіння, що дає хороші врожаї.

Наприклад, один вид капусти може мати низьку стійкість до несприятливих умов навколишнього середовища та хвороб, але насіння цього сорту дає більші овочі, ніж насіння іншого сорту, який, у свою чергу, має кращу стійкість. Потім ці два сорти схрещують, що дає змогу отримати врожай, що має характеристики обох сортів — у прикладі з капустою це будуть великі та стійкі овочі.

Важливою відмінністю між двома типами насіння є можливість повторного використання насіння, зібраного з рослин, отриманого з гібридного та негібридного насіння.

Як згадувалося раніше, рослини, вирощені з негібридного насіння, дають насіння, яке можна використовувати для вирощування. Однак кількість виробленого насіння менша, ніж у випадку рослин, що проросли з гібридного насіння.

Овочі, фрукти, коноплі та інші рослини, вирощені з гібридного насіння, найчастіше не дають насіння, придатного для вирощування. Часто вони не мають можливості прорости.

Але варто підкреслити, що культури, вирощені з гібридного насіння, на відміну від культур, отриманих з негібридного насіння, часто більш численні та стійкі до втручання навколишнього середовища, включаючи діяльність шкідників.

Гібридне та негібридне насіння коноплі

Відмінності між гібридним і негібридним насінням, описані вище, також відносяться до насіння конопель. З негібридного насіння виходять певні сорти канабісу — сатива або індика.

Але варто підкреслити, що культури, вирощені з гібридного насіння, на відміну від культур, отриманих з негібридного насіння, часто більш численні та стійкі до втручання навколишнього середовища, включаючи діяльність шкідників.

Для отримання унікального вмісту речовин, що містяться в канабісі, з різноспрямованою цілющою дією створюється гібридне насіння, що є чимось середнім між двома різними сортами марихуани. Потім створюється Гібрид, який - залежно від типу речовин, що містяться в ньому, - буде адаптований для полегшення симптомів конкретних захворювань.

Прикладом такого гібридного сорту є Blue Dream, який містить приблизно 1% КБД (каннабідіол) та 30% ТГК (психоактивна речовина). Завдяки такій конфігурації цей сорт викликає вибрані терапевтичні ефекти – зменшує симптоми депресії, запалення та запобігає проблемам зі сном.

Яке насіння вибрати?

Посібником із вибору даного типу насіння є відмінності, представлені вище. Якщо мотивацією квітника є самодостатність і економія, хорошим вибором стане негібридне насіння — рослини, виготовлені з них, дозволяють збирати корисне для вирощування насіння. Однак необхідно пам'ятати, що не всі зібрані насіння зможуть прорости, і кількість всього насіння може бути не великою.

Негібридне насіння також не таке витривале, як гібридне насіння, яке призначене для покращення якості майбутніх культур. Використання гібридного насіння дозволяє контролювати багато несприятливих для вирощування факторів і отримувати багаті за якістю та кількістю овочі та фрукти.

На закінчення, негібридне насіння дає можливість вирощувати безліч різних окремих сортів даної рослини, але кожен з них може мати різний рівень стійкості до умов навколишнього середовища. Гібридне насіння створюється шляхом схрещування двох різних сортів даної рослини для досягнення бажаних результатів у вигляді рясних та стійких культур.

Вирощування та зберігання канабісу заборонено у нас і карається штрафом та тюремним ув'язненням. Редакція не заохочує вирощування конопель і не несе відповідальності за таку діяльність. Вищезгадана стаття була опублікована лише з освітньою метою

Весь вміст цього веб-сайту (включаючи тексти, фотографії) підлягає правовій охороні відповідно до положень Закону від 4 лютого 1994 р. про авторське право та суміжні права (зведений текст 2006 р., Журнал законів від 90 р., ст. 631, зі змінами).

avatar
Слогоцкая Шони Семеновна
nfo-@info-center.od.ua
Слогоцкая Шони Семеновна
Опубликовано: 21.05.2022 | Исправлено: 21.05.2022Denya Ivanovna, Вахрушево
21.05.2022 в 14:20

Черенки роз рекомендуется покупать в магазинах декоративных деревьев и кустарников, занимающихся их профессиональным выращиванием, а также в хороших садовых магазинах. Растения из этих источников хорошо укореняются и обычно имеют более плотные корни, а это значит, что они быстрее приживаются в земле. Саженцы должны быть здоровыми и крепкими, без каких-либо болезней и вредителей. Важно обеспечить им регулярный полив до тех пор, пока они не будут высажены на постоянное место.

Все комментарии
rss