3 помилки в SEO, які гальмують просування онлайн-магазину

  1. 1. Довга структура каталогу і посилань
  2. Щоб вирішити цю проблему:
  3. 2. Відсутність фільтрів вибору в каталозі або посилань на фільтри в коді сайту
  4. 3. Ні оптимізації карток товарів

Навіть якщо ваш інтернет-магазин вже наповнений, а просування в Яндекс і Google давно запущено, це ще не гарантує просування, а з ним відвідувачів і прибуток. Можливо вся справа в поширених помилках, на які часто вже не звертається уваги, особливо якщо ви не фахівець в SEO. Проте, вони впливають на індексацію, просування і конверсію. Ось 3 головні помилки, які можуть трапитися на вашому сайті.

1. Довга структура каталогу і посилань

Зазвичай структура сайту має такий вигляд: Головна> Каталог> Підкаталог> Товар. Однак деякі магазини настільки захоплюються структурою, що перетворюють структуру в довгий ланцюжок: Головна> Каталог> Підкаталог> Підкаталог> Підкаталог і т.д. > Товар.

Якщо на засланні на товар вписані всі ці підкатегорії, страждає url сайту. Та й більшість відвідувачів сайту, яким доводиться довго і нудно дістатися до потрібного товару, відсіється десь на шляху.

Крім того, така структура не дозволить ефективно просувати сайту в пошуку (у вас будуть погані поведінкові фактори і дуже багато однотипних розділів - пошуковим системам складно розібратися, якій сторінці потрібно віддати пріоритет в пошуку).

Щоб вирішити цю проблему:

1. При створенні структури каталогу керуйтеся тим, що будь-яка сторінка повинна бути в 2-3 кліки від головної. Тобто, якщо до картки товару можна дійти тільки за 5 кліків - це вже перебір.

2. Скорочуйте назви розділів і їх url. Вписати на адресу сторінки ключові слова - добре, але якщо адреса буде займати дві-три рядки в ворде - його потрібно скоротити.

3. Якщо на вашому сайті вже така структура - змінюйте її, url адреси і робіть 301 редіректи зі старих сторінок на нові. Таким чином, ви зможете зберегти наявні позиції сайту і підвищити зручність для користувачів. Що, в свою чергу, поліпшить поведінкові чинники.

2. Відсутність фільтрів вибору в каталозі або посилань на фільтри в коді сайту

Звучить безглуздо, але до сих пір у багатьох інтернет-магазинах немає фільтрів для вибору товарів по виробнику, ціною, кольором, розміром або іншими параметрами. Найчастіше це стосується сайтів, які продають автозапчастини, аксесуари, сантехніку, профільних магазинів, а також сайтів, які були зроблені давно і з тих пір не допрацьовувалися.

Якщо з наявністю фільтрів на сайті все в порядку, перевірте, чи є посилання в коді на ці сторінки, коли фільтр застосований (наприклад, чи є посилання тільки на товари одного виробника або товари одного кольору). Пошукові системи не зможуть проіндексувати окремі сторінки, якщо на них немає посилань в самому коді сайту. І вам не вдасться просунути магазин за запитами Товар Марка Характеристика, наприклад, Телефон Apple білий, якщо у вас немає посилань в коді на сторінки фільтрів, і ви їх не просуваєте.

3. Ні оптимізації карток товарів

Припустимо, ви знайшли потрібний товар, перейшли в картку, а там тільки назва, ціна, зображення і кнопка «Купити». Або навіть відсутність потрібної опції або важливою характеристики - фото, ціни ( «уточнюйте у оператора»), кнопки «Купити» або «Залишити заявку» (що робити далі - незрозуміло).

Якщо це все є, ми шукаємо якісь стимули, які дозволять нам зробити покупку - текстові або Відеоотзиви, 3D огляд товару або фото з різних сторін, інформація про доставку та оплату, порівняльна характеристики з іншими аналогічними позиціями і т.д. Круто відразу показувати супутні товари, наприклад, зарядку і чохол до телефону, аксесуари до обраної одязі і т.п.

п

Ці безпосередньо впливає на SEO, так як пошукові системи враховують весь контент карток товару. Повнота наповнення картки дозволяє оцінювати сайт вище в пошуку в порівнянні з конкурентами, у яких немає відгуків, описів або цін.

Отже, заповнюючи кожну картку товару, вказуйте назву, зображення, ціна, умови оплати, доставки, відгуки, супутні товари, кнопка купити або залишити заявку (якщо у вас не передбачена корзина).

Також заповніть всі мета-теги на сайті - keywords, description. Використовуйте заголовки h1 в назвах, а в title додавайте назву товару, ціну, характеристики і регіон. Приклад: Apple iPhone 6s Plus 128 ГБ рожеве золото за ціною 25 000 грн купити в Києві.

Отже, тепер ви знаєте, яких помилок не варто допускати, щоб ваш сайт став краще в плані просування, юзабіліті і конверсії в цілому. Однак при цьому у вас не завжди вийде вийти відразу в топ 10, заповнивши теги оптимізацією. Інтернет-маркетинг повинен бути комплексним, постійно розвивати і опрацьовувати потрібно всю структуру і контент сайту.

джерело