8 кроків до успішного планування просування ресторану

  1. Як поліпшити роботу ресторану і залучити нових відвідувачів
  2. 1. Аналіз роботи ресторану
  3. 3. Загальна інформація про вік ваших клієнтів і їх платоспроможності
  4. 4. Спостереження за поведінкою відвідувачів
  5. 5. Розширення кола клієнтів.
  6. 6. Участь в соціальних заходах
  7. 7. Планування бюджету для просування ресторану
  8. 8. Коли почати маркетингову компанію ресторану
  9. Рекламна кампанія по просуванню ресторану
  10. Читайте також: Реклама і просування ресторану в інтернеті

Дуже важливо розробити концепцію просування ресторану - це не тільки допоможе скласти бізнес-план, але так само дозволить в майбутньому уникнути несподіваних ситуацій.

Смачна їжа, привабливий інтер'єр, гігієна на високому рівні, і хороше обслуговування клієнтів є основою для успішної роботи ресторанів і барів, але цього недостатньо для залучення нових клієнтів. Їм потрібно не тільки це.

Без просування ресторану в інтернеті і хорошою реклами ви нічого не отримаєте. Навколо нас досить багато хороших барів і ресторанів, але там зовсім небагато відвідувачів. Чому це так?

Автоматизація роботи ресторану Pos Sector

Ніхто не прийде до Вас в ресторан тільки тому, що у вас дешеве пиво або знижки на кухню. До вас будуть приходити, якщо ваш ресторан відповідає очікуванням відвідувачів, або навіть перевершує їх. Якщо ви чітко визначте цільову аудиторію вашого закладу, то зможете запропонувати гостям саме те, що вони хочуть бачити. Це не тільки смачна кухня або приємне обслуговування. Після відвідин повинно залишитися бажання повернутися, оскільки їм було у вас здорово!

Як поліпшити роботу ресторану і залучити нових відвідувачів

Як поліпшити роботу ресторану і залучити нових відвідувачів

1. Аналіз роботи ресторану

Складання бізнес-плану ресторану має починатися з аналізу поточної ситуації. Щоб поставити для себе реальну мету потрібно зрозуміти, які недоліки у вашого бізнесу зараз, і як можна збільшити обсяг продажів. «Підводних каменів» ресторанного бізнесу безліч, але уважно вивчивши ринок і розробивши правильну концепцію просування ви зможете домогтися успіху.

Використовуйте SWOT аналіз для виявлення внутрішніх і зовнішніх чинників організації бізнесу. Вони діляться на 4 категорії: сильні сторони, слабкі сторони, можливості і загрози. Він досить простий і не вимагає багато часу. Як зробити цей аналіз? Досить взяти ручку і аркуш паперу.

Ось приклад SWOT аналізу для ресторану:

  1. Сила: Унікальність вашої пропозиції, добре продуманий дизайн інтер'єру, гарне обслуговування;
  2. Слабкі сторони: Багато позицій в меню, високі ціни, відвідувачі занадто довго чекають, поки їм принесуть замовлення;
  3. Можливості: створення програми лояльності, оптимізація меню, організація спеціальних заходів;
  4. Загрози: у ваших конкурентів є безкоштовна доставка, у інших конкурентів є знижки в меню, що призводить до зменшення потоку клієнтів у вашому ресторані.

Це всього лише один з методів аналізу бізнесу, який допомагає виявити сильні і слабкі сторони, а так само дає можливість з'ясувати, як краще оптимізувати роботу закладу. Поставтеся до такого аналізу серйозно і чесно. Дуже часто власники закладів перебільшують гідності і намагаються не бачити недоліків. У будь-якому випадку, аналіз цих чотирьох чинників вже може стати основою для складання бізнес-плану, який в свою чергу обов'язково призведе до нових ідей і дозволити розробити маркетингову стратегію для просування ресторану.

2. Аналіз конкурентного середовища та конкурентоспроможності ресторанів

Що роблять інші ресторани і бари, щоб збільшити продажі? Як вони просувають свої послуги?

Бізнес-аналіз конкуруючих ресторанів і барів це дуже корисно. Не варто при цьому звертати увагу тільки на успішні ресторани, проаналізуйте чому закрилося ту чи іншу кафе або бар. Дуже важливо зрозуміти, які недоліки призвели до того, що їм довелося закритися. Ви повинні знати, що робити НЕ потрібно.

Ви повинні постійно стежити за роботою конкурентів. Спілкуйтеся, дізнавайтеся їх новини, відвідуйте їх закладу. Заведіть знайомство з іншими власниками або менеджерами. Обов'язково знайдіть своїх конкурентів в соціальних мережах і підпишіться на їх оновлення. Якщо у них буде якийсь захід або вийде новинка в меню, ви завжди будете в курсі, просто перегорнувши новини.

Цільова аудиторія ресторану

Перш ніж почати кампанію просування необхідно досліджувати своїх потенційних гостей. Щоб зрозуміти, яку вибрати маркетингову стратегію ви повинні визначити, що хочуть отримувати клієнти вашого ресторану. Що вони очікують від вас.

3. Загальна інформація про вік ваших клієнтів і їх платоспроможності

Інформація про зайнятості, де вони працюють, їх заробітна плата, графік роботи і час перерви на обід.

Інформація про їжу, які продуктові магазини вони відвідують, яку їжу вони купують.

Який спосіб передачі інформації використовують ваші майбутні гості? Це може бути інтернет, телевізор, радіо, а так же газети.

Вся ця інформація необхідна для складання бізнес плану. Вона допоможе створити ідеальне пропозицію для вашої цільової аудиторії, яка в свою чергу повідомить про новий вподобаному місці свої друзям і знайомим.

Вона допоможе створити ідеальне пропозицію для вашої цільової аудиторії, яка в свою чергу повідомить про новий вподобаному місці свої друзям і знайомим

Способи збору інформації про цільову аудиторію:

  • бази даних підприємств громадського харчування;
  • анкети, які ви будете пропонувати своїм гостям;
  • опитування в соціальних мережах;
  • пряме спілкування з клієнтами.

4. Спостереження за поведінкою відвідувачів

Спостереження за поведінкою відвідувачів

Дізнайтеся, що клієнти думають про вашому ресторані, визначте, чому вони приходять саме до вас. Дізнайтеся більше про них, чи виправдав ваш ресторан їх очікування.

Попросіть оцінити відвідувачів:

  • Якість і різноманітність їжі і напоїв в меню;
  • інтер'єр;
  • ціни;
  • Обслуговування клієнтів;
  • музика;
  • спеціальні заходи

Врахуйте, що жива розмова за столиком з десятком клієнтів дасть більше інформації, ніж сотня заповнених анкет.

5. Розширення кола клієнтів.

Давайте припустимо, що у вас є бар або ресторан, з достатнім прибутком і сформованим списком постійних клієнтів. Однак, що думають про вашому ресторані люди з офісів навпаки? Можливо, що вони навіть не знають про ваше існування. А все просто: ваш ресторан не відповідає їхнім запитам. Подумайте, як оптимізувати свій закладу для розширення кола клієнтів та залучення нової аудиторії. Це дозволить набрати нових постійних відвідувачів і істотно збільшить прибуток.

6. Участь в соціальних заходах

На перший погляд, різні громадські заходи мало спільного мають з ресторанним бізнесом На перший погляд, різні громадські заходи мало спільного мають з ресторанним бізнесом. Однак, це зовсім не так. Ви, як власник ресторану повинні бути завжди в курсі основних подій в місті. Бути публічним людиною-значить заводити нові знайомства, що дуже корисно для просування в сфері громадського харчування. Володіння рестораном, це теж свого роду-хобі, тому завжди цікаво поспілкуватися з людиною, яка так захоплений своєю роботою і готовий співпрацювати і ділитися ідеями.

7. Планування бюджету для просування ресторану

Тут дуже важливо точно розподілити бюджет, щоб не перевищити встановлений ліміт, який ви можете виділити для просування. Прорахуйте прибуток, витрати і тоді ви відразу зрозумієте, скільки грошей можна виділити на рекламу і т.д. Не ставте для себе нереальні цілі з міфічними маркетинговими стратегіями.

Найкраще включати витрати на просування в річний бізнес-план, щоб кожен рік було зрозуміло, яка кількість грошей йде на просування. Згідно з дослідженнями, витрати на маркетинг повинні коливатися в середньому від 2-4% від загального доходу.

І не забудьте, що є маса варіантів безкоштовного просування. Чому ними не скористатися?

8. Коли почати маркетингову компанію ресторану

Тепер, коли ви спланували програму просування бару чи ресторану, починаючи з визначення цільової аудиторії і створення для неї спеціальної пропозиції і закінчуючи плануванням бюджету, дуже важливо визначити старт запуску програми Тепер, коли ви спланували програму просування бару чи ресторану, починаючи з визначення цільової аудиторії і створення для неї спеціальної пропозиції і закінчуючи плануванням бюджету, дуже важливо визначити старт запуску програми.

Найкраще планувати заходи за 15 днів до свят: День Святого Валентина, День захисту дітей і т.д. На новий рік і Різдво краще починати рекламу за 30 днів, щоб люди встигли спланувати свій відпочинок.

Чудовою можливістю запустити рекламну кампанію - це спортивні або соціальні заходи в місті.

Рекламна кампанія по просуванню ресторану

Після розробки плану по просуванню ресторану ви зможете легко вибрати найбільш підводить рекламну стратегію для свого заведенія.Усілія і удача в кінцевому результаті виправдають ваші очікування, і ви отримаєте нових задоволених клієнтів.

Читайте також: Реклама і просування ресторану в інтернеті

Найкраща похвала для автора - це ваш лайк в соціальній мережі


рекомендовані статті

Чому це так?
Як зробити цей аналіз?
Як вони просувають свої послуги?
Який спосіб передачі інформації використовують ваші майбутні гості?
Однак, що думають про вашому ресторані люди з офісів навпаки?
Чому ними не скористатися?