Як алгоритм «Минусинськ» вплинув на СЕО: інтерв'ю з Леонідом Гроховська - Netpeak Blog

Яндекс останнім часом докладає всіх зусиль, щоб SEO-фахівцям жилося веселіше. Впровадження «Минусинска», обмеження Яндекс.Метрики, власна версія Schema.org, новий алгоритм ранжирування карток моделей ... Як далеко готовий зайти пошуковик в прагненні позбутися від посилань і як це впливає на загальну картину в світі SEO, ми дізналися у Леоніда Гроховського - SEO-аналітика, керівника навчального центру «ТопЕксперт» і директора з розвитку «Оптімізм.ру». Розмову з нами Леонід вів з сонячного Казахстану, а конкретно - з конференції IMIX 2015. Яндекс останнім часом докладає всіх зусиль, щоб SEO-фахівцям жилося веселіше

- Ти аналізував ситуацію з «Мінусинськом»? Як вважаєш, є шанси, що це виявиться простим експериментом Яндекса, як у випадку з «Островами»?

Трохи повернемося назад. У 2008 році Яндекс відключив усі посилання і через день скасував це. Була спроба ввести алгоритм під назвою «Магадан», вона виявилася вкрай невдалою. Якщо є хороший бізнес, і цей хороший бізнес заробляє, то частина зароблених грошей він витрачає на покупку посилань. Відключивши посилання, вони відключають хороші бізнеси. Яндекс вирішив замінити посилання на інші групи фактів. Але навряд чи це можна назвати успішним, тому що ця спроба триває з 2008 року. Сім років, а це приблизно половина часу спільного існування ринку SEO, ми спостерігаємо спробу щось зробити з покупними посиланнями. Посилання зараз були відключені в ряді тематик. Але це покупні посилання, ті, які можна ідентифікувати. Знову ж, візьмемо PR-посилання або щось з елементів якогось вибухового піару, наприклад, поширення новини або статті. Як визначити такі посилання: як природні або неприродні? Якщо почнемо розбиратися в нюансах, то зрозуміємо, що посилання - поняття дуже широке. Наприклад, є різні ваги, які передають посилання. Є різні посилання, є ряд значень, які передаються посиланнями (траст, анкорний вага). Це більше схоже на виборчу прочуханку, щоб «іншим не повадно було», на жаль. Давайте будемо реалістами. Існують тематики, де трафіку дуже мало, існують регіони, де дуже маленька аудиторія, і там пошукові системи не мають достатньо статистики, по якій вони можуть вирішити - хороший сайт або поганий. І там як працювали посилання, так вони і працюють. Трохи повернемося назад Але, з іншого боку, все-таки «Минусинськ» - новий алгоритм, рано говорити про його масштабності. за свіжими даними Яндекса, 488 сайтів були знижені у видачі більш ніж на 20 пунктів. Деякі сайти авторитетних компаній впали у видачі.

Чи можна вважати справедливим, що такі проекти як, наприклад, «Холодільнік.ру», отримали зниження позицій? На це може відповісти тільки Яндекс.

А що якщо досить тривалий час закуповувати дешеві посилання для інших сайтів за дуже невеликий бюджет? Так можна купити тисячі посилань на сайт конкурента. Чи означає це, що він піде під «Минусинськ»? Під дію алгоритму потраплять далеко не всі сайти. Впровадження алгоритму провели успішно? На мій погляд, немає. «Ні» тільки з однієї причини - критерієм зниження сайту може бути тільки наявність посилань, незважаючи на те, що сайт зручний, корисний і потрібний користувачеві.

Нарешті, за відгуками колег, є сайти, які перед впровадженням алгоритму знімали посилання, але, тим не менш, потрапили під санкції «Минусинска». Зняття посилань - не моментально процес. Має пройти час, поки пошукова система переіндексірует всі поставлені посилання. Ви можете все зняти, але іноді проходить не один місяць, поки їх перестануть враховувати. А від анонса «Минусинска» до запуску і пройшов-то всього місяць.

У нас був прецедент, коли робот-павук понад рік не заходив на певні сторінки. Тобто близько роки заслання можуть не оновлюватися в базі пошуку.

На форумах в якості ліків від «Минусинска» радять періодичне оновлення посилальної маси. Що скажеш про таких методів і чи можна запропонувати якісь дії новим сайтам?

- Не можу це прокоментувати, ми так ще не робили. Це гіпотеза. Дізнаємося її результати через кілька місяців, як тільки перевіримо. Думаю, новим сайтам потрібно робити упор на інші чинники ранжирування, що не на посилання. Але разом з тим потрібно враховувати посилання, які будуть давати авторитетність. Наприклад, отримувати публікації в авторитетних каталогах. А, в цілому, новим сайтам зараз рекомендував би вести роботу таким чином, щоб отримувати бонуси в ранжируванні завдяки іншим факторам.

А, в цілому, новим сайтам зараз рекомендував би вести роботу таким чином, щоб отримувати бонуси в ранжируванні завдяки іншим факторам

Подорож містами-алгоритмам :)

- Якими, на твій погляд, будуть наслідки нового алгоритму для агентств і інхауси-фахівців?

В цілому, в рамках змін за останні 2 роки, навіть перш ніж «Минусинськ» вступив в силу, спостерігається тенденція до того, що агентствам доводиться відмовлятися від посилань. І ця тенденція зараз набере чинності відразу по ряду причин. Наприклад замовники будуть просто налякані. Вони не будуть погоджуватися на те, щоб купувати посилання. Ринок SEO сьогодні і так знаходиться в не найкращому легкому стані: це відтік клієнтів, скорочення бюджетів. Буде ще гірше.

Бізнесу сьогодні потрібні швидкі результати, а SEO - вимагає тимчасових витрат.

Тепер один фахівець зможе вести менше проектів, SEO-оптимізатори повинні стати маркетологами. Чи не на словах, що у нас інтернет-маркетологи і комплексний маркетинг, а на ділі. Тобто вони повинні будуть вирішувати бізнес-завдання своїх клієнтів, показуючи реальні кейси. Чи не тому, що клієнти інакше підуть, а тому, що позиції по-іншому досягатися не будуть.

- Назви п'ять сюрпризів, які варто чекати від Яндекса найближчим часом.

Яндекс багато що може:

  1. Яндекс може купити Google.
  2. Яндекс може закритися.
  3. Яндекс може ввести «Яндекс.Холми» в якості альтернативи «островів». Так як островів в Росії трохи, а пагорбів досить.
  4. Наступний алгоритм може називатися «Яндекс.Кологрів» на честь міста в Костромській області. Він буде піднімати у видачі сайти, які використовують гужовий транспорт, оскільки скоро овес стане дорожче, ніж нафта :)
  5. П'ятий сюрприз, як завжди, залишиться сюрпризом для самого Яндекса.

Ну, а якщо серйозно, то сюрпризи на те і сюрпризи, щоб про них ніхто не дізнався завчасно :)

- За даними на початок року, Яндекс трохи втратив в трафіку через збільшення частки мобільного пошуку за рахунок користувачів Android-пристроїв. Зараз корпорація розвиває YaStore, щоб хоч якось відвоювати позиції в сегменті мобільних додатків. Як вважаєш, з ростом мобільного трафіку частка Яндекса в пошуку падатиме й надалі?

Думаю, що Яндекс все-таки вибереться. У пошуку були різні часи. Було так, що десь Яндекс поступався позиції, але думаю, що все-таки він відновить.

- Чотири роки тому в інтерв'ю нашому блогу ти говорив, що професія SEO в майбутньому розділиться на дві: SEO-маркетолог і SEO-аналітик. Який можеш зробити прогноз зараз?

З'явився новий пласт SEO-маркетологів, людей, здатних комплексно вирішувати завдання інтернет-маркетингу, які працюють в якості лідогенераторов.

В сучасних умовах, коли багато компаній звільнили відділ маркетингу і залишили там одну людину, йому потрібно вирішувати завдання всіх напрямків: і контекст , і SEO , І сайт, і тексти, і взагалі все відразу. Це не означає, що тепер ця людина і пише тексти, і сам робить сайти, він управляє цими процесами, виступаючи в ролі менеджера проектів.

З приводу SEO-аналітики, ця професія сформувалася, але можу сказати, що, на мій погляд, все-таки SEO-маркетинг сьогодні більш популярний. Швидше, можна сказати, що SEO-аналітик, як окрема бізнес-одиниця, на ринку не відбувся. Це або дуже хороший SEO-фахівець, який ще й аналітик. Або це щось на зразок бізнес-аналітика: людина, що поєднує в собі вміння аналізувати соціальні медіа, Скіл бізнес- і веб-аналітики, аналізу SEO. Ось на таких фахівців буде попит. Але їх дуже мало, я можу перерахувати їх на пальцях.

- Як тобі здається, В SEO ще залишилися речі, які не можна автоматизувати?

Якщо можна було б все автоматизувати, тоді б була якась система, куди можна додавати сайти і бути впевненими, що питання вирішується тільки грошима. В SEO з'явилося багато речей, які не можна автоматизувати. Раніше їх було менше. Тепер стало набагато складніше. Автоматизувати аналіз підвищення конверсій, наприклад, неможливо.

- Які семінари від Леоніда Гроховського з'являться в найближчому майбутньому?

Ми готуємо новий професійний курс , Він стартує 18 вересня. На цьому курсі будемо навчати професіоналів в інтернет-маркетингу. Курс складається з 9 модулів. Ми вивчаємо, як створюються сайти, як працює пошукова система, як просувати сайти, як займатися контекстною рекламою, вести стратегію і проводити аудит, як займатися аналітикою, як автоматизувати, і, нарешті, як управляти всіма цими процесами в рамках пошукового просування.

Це повноцінний професійний курс тривалістю понад 6 місяців. Є різні версії: можна вибрати легшу версію - тримісячну. Буду радий бачити читачів блогу Netpeak серед учасників. Буде цікаво і ви зможете стати учасниками нашого професійного співтовариства. До речі, можу порадити ще свіжу книгу і відеокурс по SEO для бізнесу .

Чому буде присвячений твій доповідь на IMIX?

- На IMIX я розповім про те, як бізнесу, підприємцям виживати в умовах кризи і збільшувати продажі через інтернет. Про те, як використовувати SEO в рамках стратегії інтернет маркетингу, але при цьому не витрачати роки, а отримувати якісь все-таки швидкі результати.

- Поживши якийсь час на Балі, я прийшов до висновку, що в гостях добре, а вдома все ж краще працюється. Йти на пенсію в юному віці було б не найкращим рішенням. Посилання вже можна не купувати, а на Балі краще займатися серфінгом. Успіхів!

Ти аналізував ситуацію з «Мінусинськом»?
Як вважаєш, є шанси, що це виявиться простим експериментом Яндекса, як у випадку з «Островами»?
Як визначити такі посилання: як природні або неприродні?
», отримали зниження позицій?
А що якщо досить тривалий час закуповувати дешеві посилання для інших сайтів за дуже невеликий бюджет?
Чи означає це, що він піде під «Минусинськ»?
Впровадження алгоритму провели успішно?
Що скажеш про таких методів і чи можна запропонувати якісь дії новим сайтам?
Як вважаєш, з ростом мобільного трафіку частка Яндекса в пошуку падатиме й надалі?
Який можеш зробити прогноз зараз?