Як інтернет-реклама «дістає» користувачів?

  1. Принцип роботи ремаркетингу:
  2. Сервіси для збору і аналізу особистих даних
НАЗАД

Леонід Овчинников | 1 855

Дослідження, Інтернет-маркетинг |

17.05.2015 |

Інтернет міцно увійшов в життя сучасної людини. І кожен з користувачів намагається використовувати його собі на благо. Одним він потрібен для пошуку інформації, а іншим - для її поширення ( інтернет маркетинг ). Остання група найбільш активна, так як донести інформацію до клієнта стає необхідною умовою процвітання бізнесу.

Які методи використовують компанії для залучення користувачів?

Найчастіше відвідувач всесвітньої мережі стикається з ганяв за ним оголошеннями і банерами, які рекламують товар, який недавно потрапив в сферу інтересів користувача. Найбільшу винахідливість в гонитві за клієнтами проявили компанії Google і Яндекс, що займаються аналізом поведінки користувачів. В якості робочих інструментів ці інтернет-гіганти використовують файли cookies, а також ідентифікацію веб-оглядачів та мобільних пристроїв.

Це можуть бути, наприклад, спливаючі вікна на сайті, що пропонують клієнту затриматися на інтернет-ресурсі і переглянути спеціально для нього підготовлену акцію або останню модну колекцію. У подібному випадку проводиться аналіз поведінки користувача уже з боку адміністратора сайту.

Спливаючих вікон може виявитися занадто багато при неписьменної налаштуванні, що закономірно відштовхує користувача. Але в разі правильного підходу використання таких вікон приносить користь.

Наприклад, коли вдається визначити, що клієнту потрібно показати певну інформацію, наприклад, на 4 секунді відвідування, і це дасть бажаний ефект.

Принцип роботи ремаркетингу:

«Дістати» інтернет-рекламу можна умовно розділити на дві частини:

  1. Сервіс для взаємодії з користувачем безпосередньо на сайті (інтерактивні сервіси);
  2. Сервіс для взаємодії незалежно від місцезнаходження користувача.

Рекламні послуги

Для розміщення реклами можна використовувати популярні рекламні сервіси, які забезпечують своїм замовникам якісну і ефективну рекламу.

До таких сервісів відносяться:


Ремаркетінг Google Adwords. Це функція від корпорації Google, що дозволяє задавати підвищену ставку вартості за клік для демонстрації оголошень тим користувачам, які входять в список ремаркетингу компанії (так звана «тепла» аудиторія). Реклама відображається на інтернет-ресурсах, що входять в мережу Google Adsense, а також в пошуковій системі Google.

Аудиторії за інтересами Google Adwords. Така опція дає можливість демонструвати рекламні повідомлення представникам цільової аудиторії навіть тоді, коли вони переглядають матеріали, не пов'язані з послугами рекламодавця. Тагретінг по аудиторії дозволяє показувати рекламу потенційним клієнтам по всій мережі Google, на сайтах будь-якої тематики.

Аудиторії зацікавлених покупців Google Adwords. Подібна можливість спрощує процес залучення потенційних користувачів, що займаються пошуком тих товарів, які пропонує рекламодавець. Цей метод орієнтування дозволяє збільшити конверсію від відвідувачів, готових здійснити покупку. Такі рекламні оголошення можуть бути показані користувачам на всіх мовах, підтримуваних AdWords. Для підбору цільової аудиторії замовнику представляє список з 400 різних категорій.

Ретаргетінг Яндекса. На тематичних ресурсах мережі Яндекса рекламодавець можна повторно звертатися до користувачів, вже відвідав його інтернет-ресурс в минулому. Це дає можливість підвищити ефективність реклами. Гнучкі налаштування дозволяють задавати умови показу оголошень різним групам користувачів (наприклад, рекламу-нагадування гостям, що не завершили процес замовлення товару, огляд гарячих пропозицій користувачам, що відвідав сайт всього один раз і т.д.). Налаштування умов ретаргетінга здійснюється за допомогою лічильника Яндекс Метрики і відповідно до цілей, поставлених рекламодавцем.

Рекламні мережі з функцією ретаргетінга, такі як AdFox.ru, AdRiver.ru, Begun.ru. Подібні системи дозволяють розміщувати рекламу в мережі за кількома ключовими словами на кількох рекламних майданчиках (зокрема, на Google, Яндекс, Price.ru, Рамблер) одночасно. Ці сервіси відрізняються простотою у використанні, лаконічним набором налаштувань і зручністю інтерфейсу. Тому їх можуть застосовувати навіть люди з мінімальною кількістю знань. Рекламні мережі дозволяють отримати максимальну віддачу від витрачених зусиль і фінансових коштів.

Ремаркетінг в соціальних мережах, VK, Facebook. Він може проводитися стандартно або ґрунтуватися на контактних даних (поштові адреси, телефонні номери клієнтів і ін.). У другому випадку на такі відомості налаштовується лист ремаркетингу. Ремаркетінг в соціальних мережах забезпечує підвищення сезонного попиту на товари. Для його здійснення використовуються спеціальні рекламні сервіси. У соціальній мережі Facebook реалізована можливість рекламування своєї сторінки або окремих повідомлень з ілюстраціями. Вони розміщуються в боковій колонці сайту. Орієнтування проводиться по країні проживання та інтересам. У соціальній мережі Вконтакте рекламні оголошення відображаються у вигляді текстів з картинками в боковій колонці. Цей сервіс дозволяє рекламувати свою сторінку в соцмережі або зовнішній сайт. Проводиться зручний таргетинг по містах, оплата здійснюється за покази або за кліки.

Ремаркетінг на Youtube. Ця функція дозволяє знайти серед величезної аудиторії YouTube користувачів, які дивилися відео рекламодавця або заходили в його канал, і показувати їм рекламні оголошення різних форматів (текстові, графічні, мультимедійні). Ремаркетінг на YouTube відрізняється рентабельністю, великим охопленням користувачів і зручністю налаштувань цільової аудиторії (за ключовими словами, інтересам, місця проживання тощо).

Інтерактивні сервіси на сайті

Сервіси є ще одним корисним інструментом, що сприяє залученню користувачів. Вони дозволяють створити міцний зв'язок між постачальником і споживачем послуг, і урізноманітнюють способи взаємодії між ними.

Одним з популярних інтерактивних сервісів є спливаючі вікна з пропозиціями підписатися на розсилку компанії, лайкнути повідомлення або зробити телефонний дзвінок. При цьому використання подібних сервісів повинно бути помірним, щоб не відлякати потенційного клієнта. Найбільше відвідувачів сайтів дратують банери, які спливають без будь-яких дій користувача і занадто великі спливаючі вікна (що займають до 80% екрану).

Вікно повинне бути досить яскравим, але приємним для очей, а заклик до дії рекомендується виділяти кольором. Текст спливаючого вікна повинен бути коротким і ясним, написаним читабельним шрифтом. Оптимальна довжина тексту - не більше трьох рядків. Спливаюче вікно з пропозицією підписатися на електронну розсилку має бути максимально простим: достатньо поля для введення електронної адреси та кнопки підтвердження. Якщо користувач закрив спливаюче вікно, воно не повинно з'являтися знову.

Не менш ефективними є e-mail розсилки і онлайн-чати. Останні набули особливої ​​популярності, так як дозволяють організувати безпосереднє спілкування менеджера компанії з клієнтом і дати потенційному замовнику відповіді на всі запитання. При цьому розробникам слід приділяти увагу розміру вікна чату та умов його появи на екрані. Велике вікно, спливаюче в невідповідний момент, може перешкодити відвідувачеві вивчати контент сайту.

Використовуючи в комплексі вищевказані інструменти, можна вибудувати рекламну стратегію персоналізованого спілкування з потенційною аудиторією. Це дозволяє зробити рекламу максимально ефективною.

Сервіси для збору і аналізу особистих даних

Для грамотної настройки і використання інтерактивних сервісів на сайті фахівцям потрібні вихідні дані. Для їх збору можна використовувати платні і безкоштовні сервіси аналітики та збору даних.

Dadata.ru - сервіс, який автоматично виправляє помилки в ПІБ, адреси і телефони, оновлює телефонні коди, проставляє часові пояси, зіставляє телефонні номери з поштовими адресами, перевіряє коректність email і існування поштової адреси, визначає адресу доставки товару і реквізити компанії, перевіряє наявність будинки в КЛАДР / ФИАС і місце роботи особи за ЕГРЮЛ / ЕГРІП, встановлює марку автомобіля при скоринг, перевіряє пакети адрес від інтернет-магазинів через API і т.д.

Datacoup - це сервіс, який платить споживачам гроші за можливість використання їх персональних даних. В якості винагороди їм виплачується щомісячна відсотки з продажів. Отримана від клієнтів інформація стає доступною рекламодавцям і різним торговим брендам. Datacoup отримує відомості з популярних соціальних мереж, а також збирає інформацію про транзакції, виконаних з використанням банківських карт. Компанія забезпечує високий захист отриманих даних.

Data.com - зручний, проте слабо представлений на пострадянському просторі сервіс, який містить мільйони точних і постійно оновлюються контактів. Сервіс повністю інтегрований в існуючі бізнес-процеси, що дозволяє не тільки забезпечити рекламодавців якісними даними, але і підтримувати інформаційну базу на постійній основі. Data.com пропонує понад 40 мільйонів постійно надходять, підтверджуються і оновлюються ділових контактів в 10 країнах. Кожен контакт містить ім'я, назва компанії, адреса, корпоративну електронну пошту і робочий номер телефону. Також цей сервіс забезпечує доступ до глобальної базі даних понад 200 мільйонів профілів користувачів в більш ніж 200 країнах світу.

Google analytics - це зручний сервіс для створення детальної статистики відвідувачів різних сайтів. Необхідна інформація збирається на сервері Google. Google analytics інтегрований з Google AdWords. Завдяки цьому фахівець компанії-рекламодавця може вибудовувати рекламні та маркетингові програми своєї фірми в Google AdWords максимально ефективно. У цьому йому допомагають дані, отримані за допомогою Google Analytics. Сервіс подає відомості про те, звідки приходять відвідувачі, протягом якого часу залишаються на сайті і де проживають. Ця система дозволяє побачити віддачу від ключових слів і провести угруповання відвідувачів за заданими критеріями. Основна інформація Google Analytics відображається на панелі інструментів, а більш докладні дані можна отримати в формі звіту.

Яндекс.Метрика - сервіс, який дає можливість оцінити відвідуваність сайту і вивчити поведінку відвідувачів. Яндекс.Метрика працює за принципом звичайного лічильника відвідувань, також вона інтегрована з Яндекс.Директ і Яндекс.Маркет. Це дозволяє групувати відвідувачів сайту за різними параметрами. Сервіс вимірює конверсію сайту та оцінює, скільки користувачів дійшло до певної сторінки, вивчило задану кількість сторінок, виконало певним чином впливати і ін. Лічильнику Яндекс.Метрики можна встановити до 100 завдань. Сервіс дозволяє отримати дані за нинішній день, інтервал їх поновлення становить 5 хвилин. Для створення докладних звітів користувачам доступний спеціальний конструктор.

Як бачимо, використання ефективних інструментів інтернет-реклами і правильна організація рекламної кампанії дозволяють рекламодавцям залучати нових користувачів і підвищувати рівень конверсії своїх сайтів. Залишилося тільки вибрати правильний метод. І цей вибір варто довірити професіоналам.

Які методи використовують компанії для залучення користувачів?