Як оцінити бюджет на просування сайту в google.com.ua. реальний приклад

  1. експертний метод
  2. Аналіз зворотних посилань
  3. 1. seolib.ru
  4. 2. seopult.ru
  5. 3. seobudget.ru
  6. 4. Yazzle
  7. Аналіз статистики запитів у пошуковій системі
  8. висновки

Уявіть собі, що ви - замовник, якому потрібно просунути сайт в топ10. Ви складаєте список запитів, який вас цікавить, і відправляєте на прорахунок в кілька seo-студій. Чекаєте день-два, отримуєте комерційні пропозиції і .. хапається за голову. Тому що ціни відрізняються на порядок, і куди йти, ніхто вам не підкаже. Бідолахи.

Бідолахи

Нам з вами трохи простіше. Тобто, теж важко, але думка в підсумку одне - своє власне, з ним легше погодитися, ніж з чужими, правда? .. Ось тільки підходити до розрахунку вартості просування слід грамотно.

Важливість правильної оцінки бюджету на просування складно переоцінити. Адже від цього залежить і наш профіт, і репутація.

В даній статті піде мова не про те, яку ціну і чому назвати замовникові, а про те, скільки буде коштувати просування сайту самому Сеошніку.

Відразу скажу кілька моментів:

  • тут під бюджетом на увазі тільки витрати на покупку посилань, опускаючи всі витрати на внутрішню оптимізацію сайту, новий контент і т.д. Ці «додаткові» витрати можуть зводитися до нуля, а можуть бути сумою, яка відповідає щомісячним бюджетом, або навіть більше, залежить від сайту;
  • всі сайти різні. Нормативний бюджет, необхідний для просування в ТОП одного сайту з якого-небудь запиту, може бути недостатнім для іншого сайту, або навпаки. Тут важливі всі інші, які не посилальні, фактори ранжирування, а їх, як ми знаємо, дуже багато;
  • жоден із способів оцінки не дасть 100% вірної відповіді. Так його і не існує, адже просування - процес досить динамічний, і ситуація в ТОПі завтра вже не та, що сьогодні, ваші конкуренти теж не дрімають;
  • на вартість просування істотно впливає досвід сеошника і обрані ним методи просування;
  • я навмисне не вказую весь перелік сервісів, які можуть порахувати бюджет, так як працюють вони поки для Росії. На жаль, для української видачі їх істотно менше, тому і порахувати бюджет важче. Щоправда, не будемо засмучуватися. З'являються вони дуже швидко, стають все точніше, так що щастя не за горами.

Отже, існують такі можливі способи визначення бюджету просування сайту:
- експертний метод;
- використання спеціального софту для аналізу зворотних посилань;
- аналіз статистики запитів у пошуковій системі.

експертний метод

На мою думку, це найточніший метод. Звичайно, експерти різні бувають. Але якщо фахівець вже просував в потрібній тематиці один сайт, він назве для другого сайту суму на просування, максимально близьку до правди. Якщо є фахівець, але в потрібній тематики не просував, то краще скористатися ще будь-яким методом.

Аналіз зворотних посилань

Загальна передумова для розрахунку бюджету цим методом зводиться до наступного: потрібно дізнатися, скільки витрачають на просування конкуренти, і витратити більше. А точніше, дізнатися всі вхідні посилання конкурента і проставити більше.

Використання спеціального софту для аналізу зворотних посилань може істотно полегшити задачу. Деякі інструменти можуть допомогти вам зібрати і структурувати всі посилання на сайт, багато хто з них можуть також порахувати і вартість посилальної маси. Останнє, на мою думку, має мало спільного з дійсністю, але зробити такий розрахунок можна хоча б для оцінки порядку суми просування.

Основні популярні сервіси, які можуть порахувати вам суму на просування сайту в google.com.ua:

  • Seolib.ru
  • Seopult.ru
  • Seobudget.ru
  • Yazzle
  • Rookee, ВебЕффектор

Для наочності я вважатиму бюджет на просування у всіх сервісах. Для розрахунку візьму сайт піцерії. Вже не знаю чому, подобається мені експерименти ставити на сайтах з їжею. Отже, перелік слів, за якими будемо дізнаватися бюджет для попадання в ТОП10:

  • піца
  • піца Київ
  • доставка піци
  • піца на будинок
  • замовити піцу

Я вирішила взяти для прикладу гарний сайт - papajohn.com.ua.

1. seolib.ru

www.seolib.ru/script/priceanalizepro
Завдання прорахунку бюджету можна задати, вказавши тільки пошуковик google.com.ua і ключові запити.

Середній час виконання одного завдання - від 10 до 15 хвилин, при цьому мої завдання стали в чергу і почали виконуватися через 40 хвилин. Разом загальний час на п'ять запитів - 1,5 години. Вартість оцінки п'яти запитів 5 × 0,35 = 1,75 у.о.

Цифри вийшли просто фантастичні:

Разом, 288 у.о.

2. seopult.ru

Для прорахунку потрібно вказати конкретний сайт і регіон, а також google як основний пошуковик в спеціальних налаштуваннях. Оцінка бюджету просування в Сеопульте безкоштовна.

Як бачимо, один із запитів - «доставка піци», сеопульт проігнорував, а тому встановив мінімальний бюджет 100 рублів.

Разом, 69 у.о.

3. seobudget.ru

Для аналізу в SeoBudget потрібно вказати ключові запити, потрібний пошуковик, регіон «Україна» і кількість позицій з поточної видачі, сайти на яких будуть аналізуватися на предмет прорахунку їх бюджету. Для моєї піццерійного завдання аналізувалися 10 сайтів, за 100 рублів і 50 хвилин. Ось підсумки:

Разом, 168 у.о.

Подробиці по кожному сайту можна завантажити у форматі програми Yazzle.

4. Yazzle

Суть аналізу в Язле точно така ж, як і в SeoBudget, тільки тут все доведеться виконувати вручну, автоматизація роботи за списком запитів відсутня. Що потрібно зробити:

- скласти список сайтів з ТОПу google.com.ua по нашим запитам. Чим більше сайтів, тим точніше буде результат оцінки бюджету;
- для кожного сайту запустити пошук зворотних посилань в Yazzle ;
- для кожного результату подивитися вартість просування з урахуванням фільтра по тексту посилання. Фільтр на кожен сайт буде один, це і є перелік шуканих ключових запитів. Тут вже закладається велика похибка, тому що не враховується безанкорние просування;
- порахувати якесь середнє значення бюджету сайту з топа за переліком запитів.

Однак, так можна чинити в тематиках, де семантичні ядра сайтів повністю збігаються, як у випадку з піцою, оскільки отримаємо цифру відразу для п'яти запитів. А щоб отримати окремо для кожного запиту, потрібно кожен запит дивитися окремо в фільтрі.

Такий спосіб, м'яко кажучи, не годиться через величезні тимчасових витрат. У нашому випадку, наприклад, для оцінки всього лише топ4 по п'яти запитам потрібно оцінити 10 сайтів. Разом, 10 сайтів × 5 запитів = 50 фільтрів. А в реальних проектах семантичне ядро ​​з п'яти запитів не роблять ..

Разом, 158 у.о.

5 і 6. Сервіси Rookee і ВебЕффектор, незважаючи на обіцянку і анонси, розкидані по інтернету, оцінку бюджету роблять тільки для Яндекса з урахуванням регіону «Київ». У Вебеффектор, наприклад, навіть вказавши google.com.ua як єдину пошукову систему для просування, все одно отримаєте прорахунок по Яндексу. І навіщо людей в оману вводити?

Аналіз статистики запитів у пошуковій системі

Підставою для розрахунку за допомогою статистики пошукача є твердження, що рівень конкуренції в природній видачі прямопропорционален конкуренції в контекстній рекламі; а вартість якраз від конкуренції і залежить.

C = CTR × n × p,

де C - контрольний бюджет;
CTR - коефіцієнт КЕП (відношення числа кліків до числа показів);
n - кількість запитів ключового слова в місяць по статистиці;
p - вартість кліка для входу в гарантовані покази контекстної реклами.

Тому, яким може бути CTR і від чого він залежить, можна присвятити окремий пост. А якесь середнє значення може виявитися середньої «температурою по лікарні», яка хоч і дорівнює 36,6, все одно нам ні про що не говорить. Відповідні дослідження можна подивитися тут .
Я в розрахунках приймаю CTR = 0,2.

Число n для google.com.ua можна подивитися тут: https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal .

На жаль, немає простого способу швидко і точно дізнатися вартість кліка в adwords. Мало того, вартість кліка залежить від якості оголошення. Гарна стаття про те, як дізнатися ціну кліка (а точніше про те, за скільки її не впізнати), опублікована на сайті рекламного агентства Ad Master.

Похибка ж, з якої ціну кліка в adwords можна дізнатися за допомогою інструменту «оцінювач трафіку», просто не дозволяє використовувати її в розрахунках: в нашому прикладі для трьох запитів вартість 1,5 руб, для двох - нульова.

В уанеті ціна за клік, в залежності від тематики, коливається від 20 коп. до 3 грн. і вище. Для розрахунку, із значно меншою похибкою, приймемо ціну кліка в adwords рівній ціні в Ю Я. Разом отримаємо такі цифри:

Разом: 218,62 у.е.

висновки

Прораховані бюджети:
мінімальний 69 у.о. (Seopult)
середній 180 у.о.
максимальний 288 у.о. (Seolib)

Отже, навіть не отримавши істинно правдивої цифри, ми маємо кілька джерел, на дані з яких можна спиратися, роблячи первісну оцінку проекту.

Найточніший бюджет зможе назвати експерт, вже просував в даній тематиці один або кілька сайтів, який ретельно проаналізував сайт клієнта, кілька конкурентів в топі, врахував сезонні зміни і специфіку тематики, який гарний, молодий, і має амулет +10 до просування. Вибачте, не втрималася.

При цьому варто не забувати, що оцінку потрібно проводити, враховуючи багато факторів, в тому числі і поточні позиції сайту.

А як прораховуєте бюджет на просування ви?

Тобто, теж важко, але думка в підсумку одне - своє власне, з ним легше погодитися, ніж з чужими, правда?
І навіщо людей в оману вводити?
А як прораховуєте бюджет на просування ви?