Як правильно підібрати ключові слова для сторінки сайту

  1. 1. Добре продумайте статтю
  2. 2. Застосуйте мозковий штурм
  3. 3. Підберіть кейворди
  4. 4. Проаналізуйте результати
  5. 5. Не піддайтеся спокусі
  6. 6. Виберіть кращий варіант
  7. 7. Скоротіть по можливості
  8. 8. Складіть заголовок
  9. 9. Повторіть, але не спамьте
  10. 10. Вторинні ключові фрази
НАЗАД

Антон Юдін | 2894

SEO, Оптимізація |

24.01.2017 |

Мабуть, найважливішим аспектом написання або редагування статті з точки зору пошукової оптимізації (SEO) є правильний підбір цільових ключових слів (ключових фраз). Це може бути однією з найскладніших завдань SEO-фахівця для контент-менеджера. Але якщо ключові слова будуть підібрані правильно і вони будуть воплащени в добре написаний, корисний і цікавий контент, то ваша стаття кинеться до першій сторінці рейтингу пошукових систем!

Ключова фраза може складатися від двох до чотирьох і більше слів. Словоформи до 12 слів займають досить великий обсяг пошукової видимості. Хоча в довгу назву статті можна вмістити парочку ключових фраз, все ж потрібно визначитися з основною цільовою фразою, яка найкраще передає те, про що стаття, і, таким чином, підкреслює більше, ніж інші ключові фрази.

Крім важливості виходу сторінки в ТОП, є принаймні ще три причини, за якими підбір цільової ключової фрази дуже важливий:

  • Вона складе значну частину вашого заголовка, і ця перша частина статті повинна зачепити потенційного читача в ті перші секунди його уваги!
  • Ті ключові, які не ввійдуть в головний заголовок (вторинні ключові фрази), ви розподілите в підзаголовки, що в свою чергу покращить статтю, і дасть можливість більш широкої видимості в індексах пошукових систем.
  • Вивчення і дослідження ключових слів, дасть уявлення про те, як ваша потенційна аудиторія думає і шукає інформацію, що зробить вас більш кращим редактором, автором статті.

Нижче, крок за кроком, ми розглянемо, як вибрати кращу цільову фразу (ключове слово).

Нижче, крок за кроком, ми розглянемо, як вибрати кращу цільову фразу (ключове слово)

Після того, як у вас є заголовок з сильною цільової ключовою фразою, не майте SEO роботу над текстом закінченою. Те, що ви дізнаєтеся, в процесі дослідження ключових слів, застосовуйте протягом усього написання або редагування процесу для поліпшення читаності статті та її знаходять.

Кінцева мета тут не тільки, обійти алгоритми пошукових систем, а й зробити статтю краще і легше доступною для своєї потенційної аудиторії.

І так:

1. Добре продумайте статтю

Що є її головною темою? Яка її основна користь для читача? На які питання вона відповідає?

Приклад: стаття про переваги та недоліки пробкової полови: чому вони нешкідливі, які плюси і мінуси для різних кімнат в будинку, різні варіанти кольорів і текстур, скільки це коштує, і т.д.

2. Застосуйте мозковий штурм

Перед тим, як звернутися до інструментів дослідження ключових слів, запитайте себе, як би ви шукали статтю по цій темі. Накидайте кілька фраз різної довжини, але не коротше двох слів.

Приклад: пробкові підлоги, коркові підлоги вартість, чи є пробкові підлоги нешкідливими ?, варіанти пробкових підлог.

3. Підберіть кейворди

Мій улюблений ресурс для цього - планувальник Google за ключовими словами. Існують численні інструменти по дослідженню кейвордов з безліччю різних варіантів. Деякі з них безкоштовні; деякі ні. Можуть бути варіанти, коли потрібно вивчити конкурентів, тоді на допомогу додаткові ресурси. Якщо потрібно зібрати повне семантичне ядро ​​для сайту і кластеризувати його, то додаткові сервіси в допомогу. Наприклад: serpstat.com, kparser.com, rush-analytics.ru і інші.

У цьому завданню, для мене, принаймні, важко не скористатися інструментом пошукової системи №1.

Зайдіть в свій рекламний аккаунт google adwords ( adwords.google.com ). Якщо його немає - створіть новий. Після відкриття, почніть з введення кращих фраз зі списку мозкового штурму в поле "Слово або фраза".

Залиште поле "Веб-сайт" порожнім, якщо не хочете обмежитися результатами ключових слів, які приносять трафік на веб-сайт.

4. Проаналізуйте результати

У верхній частині списку результатів, ви побачите фрази, які ви вбивали. Нижче - список пов'язаних фраз. Стовпці праворуч від фрази показують обсяг пошуку і різні тенденції, і є кілька варіантів сортування і настройки інформації. Перевірте ці параметри налаштування.

Найважливіший показник - це частота запитів в місяць.

Оберіть найкращі варіанти виходячи з частоти і пов'язаних фраз, які дійсно відображають те, про що стаття. Уникайте фраз, які не є природними в мові, тому що їх важко буде реалізувати в заголовки і тексти. Вам може знадобитися повторити крок третій і четвертий пару раз, щоб знайти хороші фрази, але може вийти і відразу.

Приклад: пробкові підлоги (90,500), пробкові підлоги плюси і мінуси (5,400), ціни на пробкові підлоги (1600), пробкові підлоги вартість (1000).

Якщо ви не впевнені, чи відповідає конкретна ключова фраза темі статті, або ви дивитеся на слова, які набувають різного значення в різних контекстах, то введіть цей запит в Google пошук. Результат покаже вам, що пошукова система розглядає як релевантні результати пошуку по цій фразі. Прогуглів цю фразу, ви також побачите конкуренцію по фразі (як, хто і скільки).

5. Не піддайтеся спокусі

Чи не піддайтеся спокусі великих чисел. Я знаю, що в попередньому пункті сказав, що потрібно зосередитися на частоті запитів в місяць, але працювати з короткими високочастотними кейворди дуже не просто. Ваші шанси ранжуватися на першій сторінці будуть вище для більш конкретної фрази, яка отримує меншу пошукову активність. Набагато краще бути першим в пошуку за запитом, який отримує пару тисяч запитів на місяць, ніж бути на сторінці 19-ть за запитом, який отримує кілька сотень тисяч пошуків в місяць.

Хитрість полягає в тому, щоб знайти кейворди, які найбільш точно відображають те, про що стаття, а потім використовувати цифри. Я виявив, що, для новачків в SEO, вибрати одну фразу з безлічі варіантів є найскладнішою частиною оптимізації контенту і що спокусі великих частот дуже важко чинити опір. Це дійсно важливо, вміти зосередитися на доречності фраз і використовувати різні частотності пошукових запитів.

6. Виберіть кращий варіант

Після того, як ви досліджували всі ключові фрази, і все ще не визначилися з варіантами і / або відчули спокуса вибрати супер високочастотник, спробуйте наступне: вивчіть ключові фрази вашого веб-сайту за допомогою Google Analytics.

Подивіться частотності входять ключових слів по вашому сайту, а потім введіть ці фрази в інструмент добору ключових слів. Потім порівняйте їх частоту і кількість відвідувачів яких вони насправді приносять на ваш сайт. Ви можете здивуватися, що деякі з найпродуктивніших запитів по вашому сайту не мають великої частоти показів за статистикою планувальника. Низкочастотники є більш цільовими запитами і користувачі, які їх вводять - більш "гарячими".

У той час як ВЧ (високочастотники) мають набагато більший обсяг пошуку, більш конкретні кейворди (СЧ - среднечастотники і НЧ - низкочастотники) вводяться більш зацікавленими і рішучими користувачами. Коротше кажучи, коли люди вводять короткі і узагальнені фрази вони знаходяться в режимі раннього дослідження теми і, ймовірно, відразу уточнять свій запит, щоб знайти щось більш конкретне. Коли люди шукають по більш конкретним фразам, вони ближче до "конверсії", що є одним із наведених нижче дій: прочитати статтю, поділитися на Facebook, підписатися на розсилку, підписатися на журнал, і т.д.

На сьогодні, ранжування по НЧ є більш важливим, ніж коли-небудь. Люди стають все більш підкованими в пошукових системах, в той же час, коли обсяг інформації продовжує розширюватися в геометричній прогресії. Майже 60% пошукових запитів від трьох і більше слів, а найшвидше зростання кількості запитів спостерігається від шести семи слів!

7. Скоротіть по можливості

Якщо ваша мета - кілька ключових слів, скоротіть слова в межах заголовка. Сценарій безпрограшний і зручний, коли можна широку фразу перетворити в більш конкретну ключову фразу.

Приклад: "коркове підлогове покриття плюси і мінуси" ефективно охоплює як фразу і "коркове покриття" так і "підлогове покриття".

8. Складіть заголовок

Складіть остаточний варіант головного заголовка. Порада: найкраще, щоб заголовок починався з найважливішою ключової фрази. Помістіть її, як можна ближче до початку заголовка. Сильна ключова фраза на початку заголовка буде додатковим акцентом для алгоритмів пошукових систем. А також зачепить увагу читачів, коли вони бачать ту ж саму фразу, що вони шукали в заголовку на сторінці результатів пошуку.

Майте на увазі, що ваш остаточний заголовок повинен бути ясним, привабливим і природним. Останнє, що ви можете зробити - це похмурий заголовок, який змусить читача напружувати мозок, щоб щось зрозуміти.

9. Повторіть, але не спамьте

Що б стаття добре ранжувати за обраним нами запитом, потрібно повторити цей запит в самому тексті статті. Порада: Повторити ключову фразу, по крайней мере один раз в першому абзаці. Потім розподілити по всій решті частини.

Конкретного магічного числа повторень немає - занадто мало або занадто багато буде залежати від контексту статті і від того, що пошукова система вважатиме природним. Взагалі кажучи, як мінімум, три рази повторити треба: у вступі, в середині і в ув'язненні. Дивіться, щоб було природно.

10. Вторинні ключові фрази

Розподіліть інші важливі ключові фрази короткий зміст статті, основному тексті, і т.д. Дійте за тим же принципом що і з головним заголовком. В процесі, ви можете виявити нові ідеї для підзаголовків і їх кількості.

Приклад: "довговічність коркового настилу", "установка пробкових підлог", "ціни на корковий настил" і т.д.

Все це може здатися тривалим і складним процесом, але з практикою, ви виявите, що весь процес в цілому простий для більшості тематик. Кожен раз, коли ви будете це робити, ви будете робити швидше, і дізнаватися щось нове.

Віддача може бути величезною - від 15 до 30 хвилин роботи може привести до тисячам читачів вашої статті. Крім того, ви станете кращим автором / редактором, тому що ви будете більше в контакті з аудиторією.

Читайте також:

Яке значення мають тексти (контент) для сайту?

5 аргументів на користь якісного контенту - ключу до успішного SEO

Маркетинговий план розвитку сайту: 15 кроків до успіху.

Цикли просування сайтів: 10 послідовних дій.

Як безкоштовно розкрутити сайт? 5 практичних порад.

Сторінки зі статтями вбивають головну.

25 способів, як збільшити конверсію інтернет-магазину

Копірайтинг - мистецтво створення продають текстів

Яка її основна користь для читача?
На які питання вона відповідає?
Як безкоштовно розкрутити сайт?