Як розкрутити інтернет-магазин самостійно з нуля?

  1. Перевірка роботи інтернет-магазину
  2. Визначення цільової аудиторії
  3. Просування інтернет-магазину
  4. Відео

На даний момент інтернет-магазин - досить популярний і прибутковий бізнес

На даний момент інтернет-магазин - досить популярний і прибутковий бізнес. І роботу над ним умовно можна розділити на два етапи. Створення інтернет-магазину відноситься до першого етапу, а до другого - його розкрутка. Але судячи з численних питань, які до мене приходять, я зрозуміла, що багато новачків вважають, що раз вони створили інтернет-магазин, то клієнти самі його знайдуть і почнуть купувати товар. Але в дійсності ви зробили тільки половину роботи, тому продажів поки немає. І після того, коли ви створили інтернет-магазин, вам слід переходити до його розкрутці, тобто популяризації свого інтернет-магазину в інтернеті.

Другий етап, також як і перший, потрібно виконати тільки один раз. Далі ви будете лише аналізувати показники, щось допрацьовувати, коригувати та стежити за відвідуваністю. Звичайно, в майбутньому ви будете експериментувати, впроваджувати щось нове, але найбільшу роботу варто робити відразу після створення інтернет-магазину. І первісна розкрутка інтернет-магазину - це досить непростий і клопіткий процес, до якого слід підійти з усією відповідальністю. А що конкретно потрібно робити я розповідаю в даному статті.

Перевірка роботи інтернет-магазину

Перш ніж приступати до розкручування інтернет-магазину, перевірте чи коректно працює на сайті, чи всі зображення товарів завантажені, чи працює корзина замовлень, форма зворотного зв'язку. Чи вся необхідна інформація є на сайті: номери телефонів, опис товарів, ціни та інше. Важливо переконатися, що ваш сайт готовий приймати клієнтів. Адже якщо щось не буде працювати чи не буде важливої ​​інформації на сайті, то відвідувач просто закриє ваш сайт, а ви не зробите продаж.

Визначення цільової аудиторії

Після того, коли ви переконаєтеся, що ваш сайт повністю готовий, потрібно визначити свою цільову аудиторію. Тільки в тому випадку, коли ви чітко розумієте, кому ви продаєте свій товар, хто конкретно зацікавлений в ньому, ви зможете ефективно просувати свій інтернет-магазин, а значить здійснювати продажу. Тому обов'язково візьміть аркуш паперу і пропишіть портрет вашої цільової аудиторії. Визначте якої статі ваша цільова аудиторія, який у них вік, яка платоспроможність цих людей, їх місце проживання, пропишіть, які проблеми вирішує ваш товар.

Просування інтернет-магазину

І тільки після того, коли ви пропишіть портрет вашої цільової аудиторії, варто приступати до просування інтернет-магазину.

Які ж найбільш ефективні способи просування інтернет-магазину?

  1. Контекстна реклама Яндекс Директ або GoogleAdwords. Я можу сказати, що цей вид реклами один з найефективніших, бо призводить до вашого сайту тих людей, які самі шукають той товар, який ви продаєте. Люди вводять в пошуковому рядку Яндекса або Гугла товар, який хочуть купити і пошук видає їм посилання на різні сайти, там же на першій сторінці відображається контекстна реклама. Але щоб дана реклама добре працювала потрібна навчиться її грамотно налаштовувати. Зазвичай перший запуск такої реклами неідеальний. Вам доведеться кілька разів перенастроювати кампанію, чистити ключі, поки ви не досягнете хорошого результату. Тому якщо з першого разу ваші вкладення не окупляться, не варто вважати, що контекстна реклама не працює, просто потрібно працювати над поліпшенням своєї кампанії.
  2. Соціальні мережі. На даний момент соціальні мережі стали дуже популярні. Такі соціальні мережі, як Вконтакте, Facebook, twitter, instagram відвідують мільйони людей і нерозумно не використовувати їх для просування свого бізнесу. Тому рекомендую створити співтовариство в одній з соціальної мережі і займатися розкручуванням не тільки сайту, але і спільноти.
  3. Купонні сервіси. Також ще один з ефективних способів просування. Я впевнена, багато хто з вас самі користувалися послугами купонних сервісів і купували товари зі знижкою. Для інтернет-магазину теж вигідно проводити акції на таких сайтах, так як відвідуваність купонних сервісів дуже велика. Особливо вигідно проводити такі акції перед святами. Наприклад, я проводжу акції на купонних сервісах перед Новим Роком, днем ​​Святого Валентина, 8 березня, завдяки чому за пару днів скуповують практичний весь товар в магазині.
  4. Дошки оголошень. Зараз існує велика кількість рекламних майданчиків, де ви можете безкоштовно розмістити оголошення про продаж будь-якого товару. Найбільш популярною дошкою оголошень є avito.ru. Там ви зможете знайти велику кількість потенційних клієнтів.
  5. Реклама в розсилках та на сайтах. Деякі люди володіють великими базами передплатників і ви можете домовитися з такою людиною і розмістити в його розсилці рекламу вашого інтернет-магазину. Тільки вибирайте ту базу передплатників, де знаходиться ваша цільова аудиторія. Крім розсилок можна розмістити банер на тематичному сайті. Наприклад, якщо ви продаєте дитячі товари, то можете знайти блог присвячений темі виховання та догляду за дітьми і розмістити на ньому свій банер або замовити рекламну статтю на певну тему з посиланням на ваш інтернет-магазин.
  6. Seo-оптимізація. Теж хороший спосіб розкрутки свого сайту. Однак, не так легко пробитися на верхні рядки Гугла або Яндекса самостійно. Seo-оптимізації необхідно вчитися, щоб розуміти, як все працює. Також цей спосіб вимагає часу. І зазвичай за послугами просування сайту в пошуку звертаються до фахівців. Головним мінусом цього способу є відсутність гарантій. Ніхто не може передбачити вийде ваш сайт в ТОП, так як на це впливає багато фактором. Також пошукові системи можуть в будь-який момент поміняти алгоритми індексації сайту.

Насправді способів просування досить багато і про кожного з них можна говорити годинами. Але навіть цих 6 способів досить, щоб почати заробляти на своєму інтернет-магазині.

Також важливо розуміти, що дохід інтернет-магазину залежить не тільки від способів розкрутки, але і від товару, який ви продаєте. Він повинен користуватися попитом, бути необхідної якості. А про те, як знаходити прибуткові ніші, по яким критерієм відбирати товари для продажу, я розповідаю в безкоштовному курсі «Інтернет-магазин з нуля» .

Відео

Я бажаю вам успіхів і відмінних доходів!

Якщо залишилися питання, то пишіть їх в коментарях.

Які ж найбільш ефективні способи просування інтернет-магазину?