Як створити електронний журнал з нуля
Інтерв'ю з підприємцем:
Як створити електронний журнал з нуля
Сайт openbusiness.ru в рамках спільного проекту Співтовариства Інформаційних порталів, Сприяють Розвитку Малого Бізнесу продовжує цикл інтерв'ю з успішними підприємцями, готовими поділитися власним досвідом створення бізнесу і допомогти новачкам зробити перші кроки в бізнесі.
Сьогодні ми беремо інтерв'ю у інтернет-підприємця. Анастасія Лук'янова є співвласником щомісячного електронного видання БлогоNEWS, націленого на тих людей, хто вже пов'язав свою долю з блогами, або ж тільки починає освоювати блогосферу.
Якщо ви замислюєтеся про можливості заробітку в інтернеті, ми б вам настійно рекомендували ознайомитися не тільки з самим журналом (благо він безкоштовний), але, перш за все, з цим інтерв'ю, в якому Анастасія відкрито ділиться досвідом створення перспективного проекту з нуля.
Анастасія, розкажіть трохи про вашу компанію.
Здравствуйте, меня зовут Анастасія Лук'янова, я є співвласником електронного видання БлогоNEWS. Журнал ми випускаємо щомісяця і завжди намагаємося публікувати тільки найцікавіші та найактуальніші теми з установки, ведення блогів, їх подальшої розкрутки, оптимізації та навіть монетизації.
Як народилася ідея цього бізнесу?
Ідея прийшла зовсім випадково. Мені давно хотілося бачити подібне видання на просторах інтернету, коли я сама тільки прийшла в блогосферу. Мати в закладках близько сотні успішних блогів згодом ставало все складніше, адже щоб знайти дійсно цінну інформацію, доводилося перебирати досить багато статей, фільтрувати їх і збирати цінну інформацію по крихтах. Але в той час подібного журналу, принаймні на просторах рунета, я не знайшла.
Тому вже трохи пізніше, коли в блогосфері я трохи освоїлася, вирішила запропонувати організацію журналу одному досить відомому seo-блогеру, Ленару Амірхановою. Ленар з великим ентузіазмом відгукнувся на мою пропозицію. Як виявилося, подібна задумка його теж уже досить давно переслідувала, просто не було особливо плану і часу для здійснення.
В результаті, вже приблизно через тиждень ми почали готувати найперший номер.
З якими складнощами на початковому етапі ведення бізнесу ви зіткнулися? Що найскладніше в запуску нового інтернет-проекту?
Найскладніше, напевно, визначити затребуваність і чітко виділити ту цільову аудиторію, для якої ви хочете зробити свою пропозицію. А все інше - вже чисто технічні моменти. Я, наприклад, бачила вже кілька видань, які запускалися, дотримуючись нашого прикладу, тільки тому, що теж захотілося отримати частку популярності. Але не було чіткого розуміння, для кого створюється це видання, наскільки актуальна в принципі обрана тема. В результаті цих журналів уже більше немає.
Важкувато нам так само було починати журнал, зовсім не маючи технічних навичок. Справа в тому, що ми вирішили поставити з Ленар якийсь експеримент і розкрутити журнал або взагалі без початкових вкладень, або тільки на ті гроші, які журнал поступово почне приносити сам. Тобто, по суті, ми ускладнили собі завдання і перший час працювали на голому ентузіазмі. Ми самі шукали цікаву інформацію, писали статті, мені довелося вивчити ази верстки. Але, незважаючи на це, багатьом сподобався найперший номер, тому що за змістом він був дійсно цікавим.
З чого ви починали при виведенні журналу на ринок?
Ми відразу ж визначилися, що наш журнал буде абсолютно безкоштовним для читачів, тобто заробляти ми будемо тільки за рахунок розміщення реклами. Тому єдиною умовою для наших читачів була підписка на журнал. Це виглядає так: людина заходить на наш офіційний сайт, заповнює форму з ім'ям і e-mail і отримує свіжий номер журналу прямо до себе на пошту. Таким чином, дана процедура, як допомагає поступово накопичувати нам передплатну базу (а це прекрасна інформація для рекламодавців), а так само нам не потрібно буде кожен раз заново розкручувати новий номер, адже всі наші передплатники будуть вчасно отримувати його одразу ж на свою електронну скриньку . При бажанні, від цієї розсилки можна відмовитися від передплати та більше ніколи не отримувати від нас листи. Тобто ми пішли по шляху e-mail маркетингу і не помилилися.
Спеціально для тих, хто сумнівається, чи має сенс підписуватися на наш журнал, ми помістили архів випусків у вільний доступ. Тобто, подивившись архів, можна прийняти рішення, чи цікавий людині наш журнал, і чи варто оформляти на нього підписку.
Який досвід в сфері інтернет-бізнесу ви мали до запуску свого електронного журналу?
Особливої досвіду не було, принаймні, у мене, якщо говорити про інтернет-бізнесі масштабно, а не в ключі якихось партнерських програм. Ленар, в цьому плані, набагато досвідченіші за мене, його зв'язку з відомими блогерами нам багато в чому допомогли.
У скільки вам обійшовся старт проекту? Назвіть основні статті витрат? Що стосується верстки та підтримки сайту, ви залучаєте фахівців на цю частину роботи або справляєтеся самостійно?
Як я вже говорила, при старті витрат у нас не було. Але поступово, на нас все ж вийшов відмінний професійний верстальник, якому ми зараз оплачуємо верстку на постійній основі, окремо так само платимо дизайнерові за дизайн обкладинки. Згодом ми змінили дизайн нашого офіційного сайту: blogo-news.com , Щоб він виглядав більш професійно. А так же витратилися на презентаційний ролик, який ви так само зможете побачити на нашому офіційному сайті. Є так само витрати, пов'язані з купівлею деяких цікавих статей з статейних бірж. Тобто у міру зростання доходів, поступово збільшуються і наші вкладення в проект.
Наскільки ми зрозуміли, редакційних статей в журналі немає, як журналісти ви використовуєте блогерів? Ідея випускати журнал або газету, на основі кращих матеріалів блогерів, не нова. Багато оффлайн видання зараз використовують блогерів в якості незалежних журналістів в обмін на pr. Більш того, в Америці зараз в масовому порядку випускаються різні ЗМІ з матеріалів популярних блогів. Наприклад, подібну ідею випуску газети з блогів The Printed Blog ми описували на сайті бізнес ідей www.1000ideas.ru. Очевидно, що ваші витрати складаються тільки з хостингу і просування?
Ви помиляєтеся, в журналі є унікальні статті, написані ексклюзивно для журналу. Але на початковому етапі приблизно так все і починалося, як ви описали. Наше завдання було - привернути увагу топових блогерів до нашого журналу, тому ми активно брали у них інтерв'ю і публікували кращі на наш погляд, статті. Що, природно, дало певну частку піару цими блогерами нашого журналу.
Крім того, в нашому журналі є 2 дуже цікаві рубрики, які завжди будуть актуальні: це «конкурси блогосфери» і «огляд молодих блогів». Остання і зовсім викликає справжній фурор. Її ідея полягає в тому, що ми безкоштовно піаримо нові блоги. Заявок з кожним місяцем приходить все більше і більше, доводиться навіть влаштовувати якийсь відбір.
«Конкурси блогосфери» ж теж багатьом цікаві, оскільки блогери, в одному місці можуть дізнаватися про всі актуальних конкурсах поточного місяця, брати участь в них і вигравати призи!
Вийти в оффлайн ми, поки, не ставили собі завданням. Адже в онлайні поле для діяльності ще просто величезна! До того ж, наші основні як читачі, так і рекламодавці знаходяться саме онлайн.
Що стосується витрат, основні я вже перерахувала в попередньому питанні. Але коротко повторю. Крім хостингу і просування, це дизайн обкладинки, верстка, покупка деяких статей.
Скільки часу знадобилося вашому проекту, щоб змінити статус проекту, створеного ентузіастами на статус офіційного бізнесу?
Десь близько півроку.
Який у вас юридичний статус? (ТОВ або ІП).
Поки що ми - ІП. Можливо, в подальшому перейдемо в ранг ТОВ.
Реєстрували ви електронне ЗМІ?
На даному етапі ми знаходимося в процесі реєстрації. Адже на самому початку ми навіть і не думали, що наше хобі зможе поступово перерости в щось більше і почне приносити дохід.
Який штат у вашій компанії? Ви наймаєте співробітників на постійній основі або частина роботи виносите на аутсорсинг?
Так, в основному це аутсорсинг. Хоча, є 2 постійних людини, один з них верстальник, інший дизайнер, з якими ми співпрацюємо вже кілька місяців поспіль. Деяку частину роботи ми з Ленар так само виконуємо самі. Він у нас по частині реклами, я - за частиною підготовки матеріалів.
Зрозуміло, що все безкоштовні онлайн і оффлайн видання заробляють на рекламі. Як ви шукайте своїх рекламодавців? Чи не виникають у вас складнощів з їх залученням, враховуючи, що досягти заявленої аудиторії читачів в інтернеті можна зі значно меншими вкладеннями, ніж вартість реклами в вашому журналі?
Ні, труднощів не виникає. Ми шукаємо рекламодавців, яким близька наша тематика. Це всілякі партнерки, сервіси по заробітку для блогерів і т.д. А наші ціни, з урахуванням того, що ми пропонуємо, цілком демократичні. По-перше, рекламодавець розміщується у нас в номері назавжди. Оскільки наш журнал постійно зростає і розвивається, старі випуски журналу теж викачуються, а значить, все нові і нові люди можуть бачити рекламу навіть в старому номері. До того ж, наш журнал блогери можуть розміщувати у себе на блогах. Тобто, потенційно його викачує набагато більше людей, ніж та кількість передплатників, яке у нас зараз є.
Чи використовуєте ви прямі продажі для залучення рекламодавців, або вони виходять на вас самі?
Дивлячись що ви розумієте під прямими продажами. Адже це ж електронне видання. Ми просто пропонуємо різним великим сервісів прорекламуватися у нас.
Як ви збільшуєте число передплатників? Як бізнес, ефективність якого безпосередньо залежить від числа передплатників, ви не можете обмежуватися одним лише «сарафанне радіо». Який у вас щомісячний рекламний бюджет і які способи ви використовуєте для просування свого журналу в інтернеті?
Так, порівняно недавно ми так само почали рекламуватися в Ю Я, а так само купувати банери на великих майданчиках. На даний момент шукаємо оптимальне рішення платного просування. Бюджет поки не великий.
Судячи з кількості проданої реклами (навіть якщо враховувати прайсовую вартість), щомісячний дохід вашого проекту невеликий. Можливо ви використовуєте додаткові джерела доходів, чи є у вас інші проекти, які приносять вам прибуток?
Яка ежденевная відвідуваність вашого сайту? Одним з основних доходів будь-якого інтернет-проекту є розміщення реклами, чому ви не продаєте рекламу на своєму сайті?
Продаж реклами на сайті на даному етапі не доцільна, можливо, в подальшому ми будемо використовувати цей метод монетизації, як додатковий. Наші доходи з реклами в журналі зараз прямопропорційні кількості наших передплатників. Чим більше число передплатників, тим дорожче будуть коштувати наші послуги. Крім самого журналу, є відмінні задумки монетизації відео-каналу. У будь-якому випадку, з кожним місяцем дохід від журналу тільки зростає.
Що стосується додаткових джерел доходу. Безумовно! Як Ленару, так і мені, в мережі приносять дохід так само наші блоги.
Чи є у вашого електронного журналу оффлайн версія? Багато іноземні журнали продають права на випуск оффлайн версії в регіонах. Чи плануєте ви заробляти таким способом або у вас вже є така пропозиція?
Поки що ні, хоча вже думки були. Але для початку ми разовий, як онлайн видання, тоді буде набагато простіше виходити в офлайн.
Як ви бачите себе перспективи подальшого розвитку вашого бізнесу?
Перспектив дуже багато, плануємо запустити в допомогу журналу ще кілька додаткових сервісів з користю для блогерів. Найближча мета в плані передплатників - 50000 чоловік.
сайт електронного журналу:
blogo-news.com
З якими складнощами на початковому етапі ведення бізнесу ви зіткнулися?
Що найскладніше в запуску нового інтернет-проекту?
З чого ви починали при виведенні журналу на ринок?
Який досвід в сфері інтернет-бізнесу ви мали до запуску свого електронного журналу?
У скільки вам обійшовся старт проекту?
Назвіть основні статті витрат?
Що стосується верстки та підтримки сайту, ви залучаєте фахівців на цю частину роботи або справляєтеся самостійно?
Наскільки ми зрозуміли, редакційних статей в журналі немає, як журналісти ви використовуєте блогерів?
Очевидно, що ваші витрати складаються тільки з хостингу і просування?