Як відкалібрувати батарею Android смартфона Motorola Defy

  1. Основні відмінності літій-іонних акумуляторних батарей
  2. Міфи про літій-іонних акумуляторах
  3. Навіщо калібрувати акумулятор на Android
  4. Як калібрувати батарею
  5. Думка співробітника Google Діани Хакборн (Diane Hackborn) про калібрування шляхом видалення файлу batterystats.bin
  6. Висновки: калібрувати чи ні
  7. Ефект Плацебо чи ні
  8. Як правильно експлуатувати батарею смартфона Андроїд
  9. PS Як збільшити тривалість роботи Андроїд смартфона

Головний недолік сучасних Андроїд смартфонів - це нетривалий час роботи
Головний недолік сучасних Андроїд смартфонів - це нетривалий час роботи. І звичайно воно не перевищує 2 дня.

Я вже писав як збільшити час роботи Motorola Defy Але всі рекомендації в цій статті ставилися до програмно-апаратної частини телефону і не зачіпали акумулятор. (Я свідомо не торкаюся варіант покупки нового акумулятора підвищеної ємності.)

Основні відмінності літій-іонних акумуляторних батарей

Чим відрізняються батареї мобільних телефонів і ноутбуків від поширених в побуті пальчикових (мізинчикових) і автомобільних акумуляторів? Одна з відмінностей - це наявність вбудованого в батарею контролера. Який регулює всі параметри заряду електро-хімічного елемента. Тобто я, як користувач, не можу вплинути на величину струму, напруга і тривалість зарядки. Не кажучи вже про форму зарядного струму.

Міфи про літій-іонних акумуляторах

Міф перший: Відразу після покупки телефону його треба поставити на зарядку не менше 8 годин.
Дана рекомендація міститься в багатьох посібниках до стільникових телефонів і ноутбуків. Вона (перша зарядка протягом 8 годин) потрібна для правильного калібрування пристроєм встановленої батареї, щоб індикатор харчування правильно показував час, що залишився автономної роботи. Тобто вам зовсім не обов'язково відразу після покупки заряджати телефон протягом всієї ночі. Це ніяк не позначиться на терміні його служби. І навіть якщо індикатор живлення з першого разу неправильно Відкалібруйте, то телефон це виправить протягом декількох зарядок в процесі повсякденної експлуатації. Більш того перша повна зарядка протягом 8 годин ніяк не збільшить термін служби вашого акумулятора. Якщо бути точніше, то 3 (три) перші повні зарядки призводять до повної зарядки батареї, тобто акумулятор набирає повну свою ємність. І якщо ви відразу після покупки не поставите телефон на зарядку, то всього лише розтягнете процес оптимізації батареї.

Міф другий: Відразу після закінчення зарядки необхідно від'єднати телефон від зарядного пристрою.
Так як процесом заряду управляє вбудований в акумуляторну батарею контролер, то перезарядити її практично неможливо. Так як при досягненні 100% ємності процес заряду припиняється. Але все ж тримати телефон вічно з'єднаним із зарядним пристроєм не варто. Пов'язано це з можливим нагрівом всього пристрою. А великі температури негативно позначаються на здоров'ї літій-іонної батареї.

Міф третій: Необхідно регулярно повністю розряджати батарею і лише потім приступати до її зарядці.
Літій-іонний батареї не страждають «ефектом пам'яті». Тому розряджати їх кожен раз до нуля немає необхідності. Ми можете сміливо заряджати батарею свого телефону в будь-який час.

Навіщо калібрувати акумулятор на Android

Згодом Ви можете помітити, що зарядки батареї вашого телефону вистачає на все менше і менше часу. І нарешті настає момент, коли зарядки не вистачає навіть на один день.
Як показує практика покупка нового акумулятора не єдине рішення. Іноді досить відкалібрувати і правильно зарядити стару (існуючу) батарею.

Калібрування - це примусове приведення батареї в найбільш оптимальне для використання стан, в результаті якої відбувається установка відповідних параметрів контролера самої батареї і контролера апарату, в результаті чого батарея максимально довго справно служить і тримає заряд.

Деякі користувачі стверджують, що після калібрування тривалість роботи Android смартфона збільшилася на 30%.

Як калібрувати батарею

Інтернет повний методик правильної зарядки і калібрування акумуляторів. Суть всіх методів зводиться до одного. Це зарядка батареї до 100% і видалення файлу batterystats.bin Функція видалення цього файлу вбудована в популярне меню завантаження. Так само написано кілька спеціальних програм з видалення цього файлу, в тому числі платних, доступних для скачування на Маркеті (з недавніх пір Google Play).

Ви можете зустріти протилежні варіанти коли спочатку видаляється файл а потім проізвдітся зарядка і навпаки, спочатку зарядка потім видалення файлу. Сама зарядка телефону також проводиться безліччю способів. У вимкненому стані, у включеному, в перемішку. Ну і на останок зустрічаються варіанти, коли в процесі зарядки необхідно пересмикнути (витягнути і вставити) акумулятор не вимикаючи зарядного пристрою.

Думка співробітника Google Діани Хакборн (Diane Hackborn) про калібрування шляхом видалення файлу batterystats.bin

Оригінал можна почитати на GooglePlus

А тепер вільний переклад що не міняє суті:

Файл batterystats.bin (який якраз і затирається в ході калібрування) використовується для збереження низкоуровневой статистики використання акумулятора між перезавантаженнями пристрою. Ця статистика включає в себе дані про роботу додатків, на основі чого формується статистика використання акумулятора, доступ до якої можна отримати за допомогою вікна налаштувань ( «Використання батареї»). І це все, це ніщо інше як просто інформація, на зразок такої: «додаток X працювало ще дві хвилини після блокування екрану» або такий: «протягом 10 хвилин яскравість екрану становила 60%». Вона ніяк не впливає на рівень заряду батареї. Вона ніяк не впливає на тривалість роботи батареї. І взагалі, вона (статистика, інформація) скидається кожен раз, коли ви вимкніть телефон від зарядного пристрою (у разі повного заряду).

Висновки: калібрувати чи ні

Грунтуючись на електро-хімічні особливості літій-іонних акумуляторних батарей, з огляду на наявність вбудованого контролера і алгоритм роботи операційної системи Android - в 9-ти випадках з 10-ти калібрування акумуляторної батареї не принесе позитивного результату і будь-якого помітного ефекту.

Мій особистий досвід по перекалібровка акумуляторної батареї Motorola Defy не приніс ніякого результату. Тобто взагалі ніякого! Іншими словами якщо у вас відносно новий акумулятор, справні телефон і зарядний пристрій, нормальна прошивка, то вам немає необхідності проводити калібрування батареї, телефон все зробить сам в процесі повсякденної експлуатації.

Я щиро радий за ті 10% користувачів, у которимх після калібрування акумуляторної батареї увеличелось час роботи від однієї зарядки. І співчуваю тим у кого стало гірше, а судячи з відгуків в інтернеті є і такі.

Ефект Плацебо чи ні

Коли виникає позитивний ефект від калібрування батареї?

По-перше при некоректній роботі операційної системи Android, коли некоректно обробляється інформація про використання акумуляторної батареї. Видаляючи файл batterystats.bin ви відновлюєте коректну роботу операційної системи в частині акумулятора. Як правило «проблеми» з акумулятором виникають на «нерідних» прошивках.

По-друге при несправності самого акумулятора, які виникають при неправильній експлуатації або після довгого хранінія, або в силу віку батареї. Тут швидше за все допомагає так звана «розгойдування» акумулятора. Але якщо акумулятор справний. Те відновлення відбудеться само в процесі повсякденної експлуатації. А перекалібровка лише прискорює цей процес.

По-третє - це звичайно ефект Плацебо, який, як відомо, заснований на навіювання. Ми охоче віримо в правильність того що робимо самі і не піддаємо результати сумніву.

Як правильно експлуатувати батарею смартфона Андроїд

Все просто. Потрібно регулярно заряджати батарею, не допускаючи її повного розряду. Все інше електроніка і програмне забезпечення зроблять самі.

Щоб уникнути проблем використовуйте тільки оригінальні зарядні пристрої. Не встановлюйте на телефон невідоме програмне обеспечнних і не передбачене для вашого телефону.

PS Як збільшити тривалість роботи Андроїд смартфона

Стосовно до Motorola Defy.

  1. Понизьте напруга на процесорі і не виставляйте без необхідності великі значення тактової частоти.
  2. Вимкніть невикористовувані бездротові інтерфейси (BlueThooth, Wi-Fi, 3G).
  3. Замініть SIM-карту.

Більш детально в статті як збільшити тривалість роботи Motorola Defy .

Поділися цією сторінкою з друзями!