Яке доменне ім'я краще вибрати для просування сайту

  1. Яке доменне ім'я краще вибрати і чому?
  2. унікальне назва
  3. Вибір доменної зони
  4. Ключове слово в імені домену
  5. Кількість символів в назві домену
  6. Де купити домен?

Всім привіт, з вами Олег Райтс. Питання цієї статті - яке доменне ім'я краще вибрати для вашого сайту, щоб пошукові системи сприймали його позитивно? Інтернет, як відомо, нова реальність. Від цього вже нікуди не дітися і це ніяк не змінити. Бути представленим в інтернеті - це не примха, а крайня необхідність для багатьох організацій і активних користувачів, аля блогерів.

Одного облікового запису в соціальній мережі мало, наприклад, для сучасної компанії, підприємця або digital проекту. Тому постає завдання створення сучасного сайту. За допомогою інформаційних технологій зробити це досить просто, але створення популярного сайту неможливо без красивого і зручного імені.

Яке доменне ім'я краще вибрати і чому?

Для вибору доменного імені сайту, яке розкручується легше, необхідно звернути увагу на ці параметри:

  1. Назва повинна бути унікальним
  2. Доменна зона першого рівня повинна відповідати звичкам основною цільовою аудиторією
  3. У назві бажано використовувати частину слова з SEO семантичного ядра, наприклад частина ключової фрази або ключове слово, за яким ви будете просувати проект
  4. Кількість символів має бути мінімальним

Тепер зупинимося на кожному пункті докладніше.

Зміст статті:

унікальне назва

Якщо ви зібралися створити свій сайт, в першу чергу вам знадобиться придумати цьому сайту унікальну назву. Чому так важливо придумати унікальну назву сайту?

Справа в тому, що в мережі інтернет кожен сайт має назвою - це його доменне ім'я. Завдяки доменному імені сайт знаходять користувачі і пошукові системи. Якщо доменне ім'я зайнято, то ви його не зможете дати своєму сайту. Наприклад, деякі доменні імена захищені авторським правом і належать якомусь власнику. Такі слова можна використовувати в назві сайту.

Наприклад, недавно компанія Google почала судовий розгляд з якимось російським програмістом Віталієм Поповим, який зареєстрував схожий домен ɢoogle.com

РисРис.1 Домен ɢoogle.com

Перша буква домену «ɢ» - символ кодування Unicode з номером 0262, який зовні схожий на латинську «G». Даний домен візуально дуже нагадує домен Google.com і компанія GOOGLE вважає, що її права порушені.

Висновок: при виборі доменного імені дуже важливо, щоб обраний вами назва не використовувало запатентованих слів і було унікальним.

Вибір доменної зони

Доменна зона - це домен верхнього рівня. Він визначає приналежність сайту до певної країні або тематиці в інтернеті.

Наприклад, доменні зони по країнах (національні доменні імена верхнього рівня, country code Top-Level Domain, ccTLD):

.ru Росія .us Сполучені Штати .uk Великобританія .eu Європейський Союз .cn Китай (КНР) .au Австралія .ca Канада .de Німеччина .in Індія .it Італія .jp Японія .ua Україна .kz Казахстан .by Білорусія

Крім інтернаціональних доменних зон в латиниці існують доменні зони деяких країн в національних кодуваннях (кирилиця або ієрогліфи):

.рф Росія .бел Білорусь .укр Україна .қаз Казахстан

Також поряд з зонами країн активно використовуються і тематичні доменні зони:

.com Компанії та домени загального призначення .biz Бізнес .net Мережеві компанії .info Інформаційні сайти .org Будь організації (історично некомерційні, наприклад, Wikipedia.org)

Насправді доменних зон дуже багато і повний список ви можете знайти в інтернеті.

Головне правило: при виборі доменної зони потрібно орієнтуватися на те, звідки найбільше на ваш сайт буде йти трафік. Якщо з певної країни, тоді вибирайте національний домен, якщо сайт без географічної прив'язки - вибирайте тематичний домен верхнього рівня.

Ключове слово в імені домену

Доменне ім'я сайту або домен другого рівня - це те слово, яке йде перед доменною зоною і розділене точкою.

Існує певна практика серед SEO-фахівців в підборі доменного імені для розкрутки в пошукових системах - в назві має використовуватися ключове слово або ключова фраза.

Давайте проаналізуємо перші топ-5 результатів пошукової видачі Яндекса по популярному запиту «Пластикові вікна» (регіон Москва):

РисРис.2 Видача Яндекса за запитом «Пластикові вікна» - регіон Москва

Як можна бачити з Рис.2, пошукова система Яндекс видає на самому верху ті сайти, доменні імена майже всіх з яких містять ключове слово «вікна» або «вікно».

Висновок: пошукові системи приділяють особливу увагу збігом доменного імені і тематики сайту, тому для успішного пошукового просування краще використовувати в назві ключове слово.

Кількість символів в назві домену

Також доменне ім'я має бути коротким, зрозумілим і легко запам'ятовуватися. Це підвищує дружнє ставлення пошукових систем до сайту, а також покращує запам'ятовуваність серед користувачів інтернету.

Технічно обмеження на кількість символів - не більше 63. Хоча даний ліміт можна обійти, на практиці намагаються використовувати менше - 5-10 символів.

Найпопулярніші сайти в світі за даними Alexa.com:

  • Google.com
  • Youtube.com
  • Facebook.com
  • Baidu.com
  • Wikipedia.org
  • Yahoo.com
  • Reddit.com
  • Qq.com

Як бачите, серед топових доменів немає назви довше 9 символів. Зазвичай, чим коротше домен, тим вище його ціна.

Чого не повинно бути в доменному імені:

  1. цифри
  2. Зайві символи, що не несуть сенсу

Найчастіше цифри або технічні символи важче запам'ятовуються і не несуть ніякого смислового навантаження, тому від їх використання рекомендується утриматися, якщо ви хочете, щоб ваш домен краще просувався серед користувачів і пошукових систем.

Також при бажанні можна купити вже зайнятий домен, але виставлений на продаж. Це може бути актуальним, якщо ваша компанія має достатній запас фінансової міцності і ви можете собі дозволити витратити деяку суму.

Перевага покупки доменних імен - вони мають певний рівень трасту з боку пошукових систем. Тобто чим старше домен, тим вище рівень довіри до нього пошукових систем. Тому деякі компанії вважають за краще купувати старі домени з історією, ніж придумувати нові.

Де купити домен?

Доменні імена купуються за допомогою спеціальних сервісів - реєстраторів. Найчастіше послуга підбору та покупки домену входить в одну з послуг хостинг-провайдера. Багато хостери використовують це в рекламних цілях і пропонують безкоштовно зареєструвати домен в подарунок до обраним тарифом.

Однак на мою особисту досвіду краще придбати доменне ім'я у інтернет-реєстратора, а хостинг - купувати окремо. Це зручно, якщо ви захочете змінити хостинг-провайдера (докладніше про те, як я міняв хостинг-провайдера і чому довелося це робити). Та до того ж при реєстрації доменного імені через хостера в подальшому можуть виникнути проблеми з правообладании домену - відповідальним реєструючим особою буде ваш хостер і в разі чого він може привласнити ваш домен собі (хоча я з такою практикою не стикався, але в інтернеті всяке можливо) .

Серед найбільш відомих реєстраторів в Рунеті можна назвати нік.ру і Рег.ру, проте реєструвати через них міжнародні домени я б не ризикнув (особливо в зв'язку з подіями в останні роки складнощами у взаєминах РФ з іншими країнами). Більш придатними для реєстрації тематичних доменів можна назвати популярних реєстраторів:

  • godaddy.com
  • hostgator.com

На цьому все, спасибі за увагу, буду радий побачити ваші коментарі.

Яке доменне ім'я краще вибрати і чому?
Питання цієї статті - яке доменне ім'я краще вибрати для вашого сайту, щоб пошукові системи сприймали його позитивно?
Яке доменне ім'я краще вибрати і чому?
Чому так важливо придумати унікальну назву сайту?
Де купити домен?