KEI: Keyword Effectiveness Index - актуально чи?
Keyword Effectiveness Index (KEI) - оцінка ключового слова, виражена в цифровому значенні, що дає уявлення про його ефективності, з точки зору пошукового просування.
З самого початку використання програми - це основний показник, який просили включити в функціонал. Я ніколи не розумів його актуальності для рунета, якщо хтось може це обгрунтувати з наукової точки зору або хоча б життєвої, то прошу посилено робити це в коментарях.
Досить довго підбиралася формула, яка хоч в якійсь мірі могла оцінити, наскільки перспективно слово для просування з точки зору одержуваного трафіку і витрат на його отримання. Як не крути, а ефективність того чи іншого слова можна оцінювати тільки з точки зору витрат і отриманого результату. Так, далі включається конверсія , Але це програмно просто так не виміряти і вже тим більше не зробити цього ДО початку просування, робиться це швидше індивідуально з сайтом, після досягнення потрібних позицій.
Вирішено було в Key Collector 1.1.0 запустити в бета-тестування KEI для рунета, тому що я до сих пір не впевнений в його актуальності для російського сегмента. Досить довго не виходило вивести формулу, яка б враховувала безліч параметрів, але при цьому видавала б потрібне (правильне) число для запитів пустушок чи запитів з малою кількістю трафіку, але при цьому часом - досить витратними.
В результаті - експерименти з формулою тривають досі, а в програмі примітивна оціночна формула нс основі запитів і конкуренції по Яндексу. Хотілося б отримати від читачів, особливо від тих хто володіє своїми напрацюваннями - адекватні оцінки отриманих показників KEI для списку раніше вже отпарсенного, але тепер і з цим показником, для 350 ключових слів , Конкурентних в своїй більшості.
Кому цікаво прискіпливо розібратися в цьому питанні, можуть почитати матеріали в мережі , як варіант. Ну а ми приступимо до прикладів, на основі яких я зробив висновок - що варіант закладений в програму буде оптимальним.
Sumantra Roy - відомий на заході SEO специалист, тому він працює з гуглом. Ми ж, у своїй більшості, в рунеті, працюємо з Яндексом, але ось жителям України, звичайно він більш потрібним здасться, адже там переважає Google, наскільки мені відомо. Тому ми і продовжимо шукати оптимальний варіант формули, що враховує як можна більше факторів.
KEI - це всього лише приблизний показник ефективності ключових слів, але ніяк не показник якості, тому ставитися до нього варто тільки в поєднанні з іншими аналітичними даними, інакше ви можете виявитися заручником надуманих кимось стандартів.
Чим більше виявиться показник KEI - тим більше привабливим повинно бути ключове слово. Існує така градація:
- KEI до 10 - погані запити, з якими не варто працювати.
- KEI від 10 до 100 - хороші запити, з наявністю трафіку, з ними можна працювати.
- KEI від 100 до 400 - відмінні запити, які дозволяють отримувати значну частку трафіку.
- KEI більше 400 - запити вищої категорії з мега-порціями трафіку і великою кількістю аудиторії.
Ось дотримуючись цієї градації ми і отпарсілі 350 запитів, щоб подивитися їх ефективність.
Користувачі Key Collector можуть завантажити файл проекту , А ті хто ще не купив - екселевскій варіант . Які результати були отримані?
Максимальний рівень індексу KEI був отриманий для таких слів як "порно" (природно, куди ж без найпопулярнішого слова), "жд квитки", "авіаквитки", "кондиціонери", "гарячі тури".
Середні значення зі списку отримали запити такого порядку як: "дивани", "iphone", "ремонт квартир".
В жо .. точніше погану оцінку отримали такі запити як: "монітор", "лікування зубів", "кредит".
Природно, були обрані запити індикатори, трафік за якими відомий не тільки за даними агрегаторів, а й з проектів, до яких я маю доступ або просуваю особисто. В результаті - формула була підтягнута саме під них, так "озеленення" і "самоскид" отримали заслужені нулі. При цьому різні варіанти автомобільних запитів і обладнання отримали заслужені цифри від 20 до 300.
У цих розрахунках я покладався на трафік, як можливість не ефемерне "помацати" KEI, а не "в глуху" сподіватися на його цифрове значення. Хотілося б почути ваші коментарі, особливо тих, хто постійно працює з індексом ефективності ключових слів.
При отриманні даних показника KEI було використано округлення до цілих чисел (0.5 = 0, 0,6 = 1), але в цілому, якщо потрібні десяті або соті - їх можна показувати буде в програмі. Повторюся - поки проходить бета-тестування для рунета.
Які результати були отримані?