Кияни відмовляються платити за комуналку і судяться з владою

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

31 липня 2018, 10:58 Переглядів: 31 липня 2018, 10:58 Переглядів:   Комуналку в Києві платять далеко не всі

Комуналку в Києві платять далеко не всі. Фото з відкритих джерел.

У Києві стало більше боржників за комунальні послуги, а підвищені в минулому році тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій оскаржують в суді.

ДО ЧОГО ПРЕТЕНЗІЇ. На початку липня Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним торішнє розпорядження КМДА про підвищення тарифів на квартплату. Нагадаємо, тоді вона подорожчала майже в два рази. Раніше платили в середньому 2,85 грн за кв. м, а після підвищення - 5,8 грн за "квадрат".

Нові розцінки обгрунтовували подорожчанням електроенергії, пального та необхідністю піднімати зарплати в зв'язку з ростом мінімалки. Але з підвищенням тарифів погодилися не всі. Спілка власників житла України подав до суду на рішення міської влади, заявляючи, що під час розрахунків тарифу нібито були допущені серйозні помилки.

"Наприклад, тільки у третини житлових будинків є техпаспорта. При цьому багато були створені ще за радянських часів, і ніяких коректив з тих пір не вносилося - багато хто з них не відповідають реальним розрахунками. У частині будинків техпаспортів взагалі немає, а у інших були лише довідки, створені начальниками жЕКів. Відсутні і документи по прибудинкових територій. А наявність перерахованих вище даних - обов'язкова умова при формуванні тарифів ", - пояснили в союзі.

У КМДА наполягають, що тарифи обгрунтовані і підготували апеляцію.

"Що стосується техпаспортів, то зараз вони є у більш ніж 80% будинків, і всі вони відповідають реальним площами. Дійсно, є будинки без техпаспортів - вони були загублені кілька десятків років тому, а в деяких і зовсім ніколи не було. Тому в таких випадках при розрахунку тарифів використовували іншу документацію, де були вказані актуальні технічні дані. Розрахунки велися відповідно до постанови Кабміну. ​​І кожне підприємство розраховувало свій тариф для кожного будинку окремо, враховуючи його технічні характеристики ", - пояснила Юлія рамотная, радник заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

НЕ ПЛАТЯТЬ. Тим часом кількість боржників за комунальні послуги в Києві зростає. Якщо на початку року 25% жителів столиці були неплатниками, то зараз таких уже 32%. За даними Центру комунального сервісу, загальний борг по квартплаті по місту - 679 млн грн, на початку року було 572,8 млн грн. У лідерах серед боржників - Святошинський та Дніпровський райони (див. Інфографіку).

Інфографіку)

"Чи не платила кілька місяців - потрібні були гроші на лікування. А на чому ще заощадити? Транспорт подорожчав, а їздити треба, від їжі теж не відмовишся", - говорить Анастасія Смик.

Інші жителі відзначають, що після підвищення тарифів якість обслуговування будинків не сильно змінилося.

"Я живу в багатоповерхівці на останньому поверсі. Через день ламається ліфт, ходимо пішки, в диспетчерську службу вже втомилися дзвонити. Під час дощу протікає дах. Все, як і раніше. Ось зараз збираємо гроші, будемо самі лагодити покрівлю. З плюсів - двірники стали краще прибирати. Кілька разів бачила робітницю, яка мила підлогу на нашій сходовій клітці. Була приємно здивована. Адже ми з сусідами вже багато років прибирання робимо самі ", - розповідає мешканка Святошинського району Валентина.

"Потрібні реформи і прозорість"

Експерти подтвер¬ждают: платіжна дисципліна погіршується з кожним роком. "На тлі постійного зростання цін і тарифів доходи у населення падають, що не дозволяє їм впоратися з великими платежами. Проблема - в непрозорій тарифній політиці. Споживачі не знають, за що платять. Потрібно зробити тарифи зрозумілими і обгрунтованими, модернізувати житлово-комунальний сектор, оптимізувати витрати, впроваджувати енергоефективні проекти, знаходити можливості для зниження тарифів, а не перекладати відповідальність на плечі людей ", - упевнений глава" Інституту реформ і розвитку Києва "Олександр Вовченко.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Кияни масово" економлять "на квартплаті і судяться через тарифи (інфографіка)". інші комуналка дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Кириченко Леся

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А на чому ще заощадити?