Ключове слово - SEO - Енциклопедія

  1. Конкурентоспроможність залежить від числа вживання ключових слів
  2. Як вибрати ключові слова?

Ключове слово (Ключ) - це слово або словосполучення, яке, з одного боку, являє сторінку сайту, а з іншого - запит пошуку в пошуковій системі , Заданий кимось із відвідувачів. Тобто в ключовому слові повинні поєднуватися якості, що задовольняють як пошуковик, так і шуканий сайт. Для прикладу візьмемо, таку ситуацію. На сайті існує сторінка, докладно описує роботу дресирувальника хижаків. Фраза "дресирування тигрів" зустрічаються на сторінці 3 рази. відвідувач Яндекса ввів в пошук словосполучення "Дресирування тигрів". Ці слова і є ключовими для вищеназваного сайту. Саме по ним пошукова машина визначить зв'язок між запитом і сайтом і видасть його в результаті обробки запиту.

Конкурентоспроможність залежить від числа вживання ключових слів

Цей механізм і враховується при створенні наповнює сторінку SEO -Текст. контент сторінки повинен містити грамотно підібрані ключові слова, їх число повинне бути добре прораховано. Ключових слів не повинно бути занадто багато, інакше пошукова система вважатиме сторінку заспамленності . Їх не повинно бути занадто мало, інакше сторінка не буде конкурентоспроможною в порівнянні з іншими подібними сторінками, що містять ці ж ключові слова. Ключові слова повинні бути точно сформульовані. А для того, щоб вони принесли очікуваний ефект, потрібно, визначаючи їх, зробити відповідні дослідження.

Як вибрати ключові слова?

У цьому SEO- копірайтер і веб-майстру нададуть допомогу два безкоштовних сервісу, розташованих на Google - Google Adwords і Яндекс - Яндекс.Вордстат . З їх допомогою можна отримати якийсь показник популярності того чи іншого запиту . Зрозуміло, що на одну тему може бути сформульовано кілька ключових слів. Простеживши статистику і визначивши частоту звернення саме до цих ключових словах, можна виділити ті, що зустрічаються дуже часто і досить рідко. Починати просування потрібно з низькочастотних і невеликої кількості среднечастотних запитів. При досягненні позитивного результату в просуванні цих запитів рекомендується закріпити результат і додати нові середньочастотні запити. Коли і ці запити вийдуть в ТОП , Можна починати просування з більш високою частотою і т.д.

Розглянемо підбір ключових слів за допомогою сервісу Яндекс.Вордстат для сайту студії звукозапису. Користуватися сервісом досить просто - достатньо ввести в спеціальне поле ключовий запит, інформація по якому вас цікавить, і натиснути на кнопку Підібрати. Потрібно зауважити, що видача в різних регіонах буде сильно відрізнятися, а значить, і при роботі з вордстат слід скористатися регіональної прив'язкою. Якщо ви перебуваєте в Санкт-Петербурзі, очевидно, що вас, перш за все, цікавить потрапляння в пітерську видачу по цьому запиту. Тому не забудьте уточнити регіон за посиланням.


Тому не забудьте уточнити   регіон   за посиланням


В результаті з'являться два списки з запитами реальних користувачів-петербуржців, які користувалися пошуком Яндекса.

У лівій колонці показані запити, що містять слова «студія звукозапису». Цифри поруч з кожним запитом в результатах підбору дають попередній прогноз числа показів в місяць, яке ви отримаєте, вибравши цей запит в якості ключового слова. Чим більше число показів, тим складніше просунутися під високочастотний запит і зайняти перші місця в ТОПі . Ось чому рекомендується оптимізувати сторінки під середньочастотні запити.

У правій колонці представлені схожі запити, які шукали ті ж користувачі. Вони теж можуть стати в нагоді вам при складанні семантичного ядра .


Вони теж можуть стати в нагоді вам при складанні   семантичного ядра


Зверніть увагу ще на один важливий момент. Величезна цифра навпаки ключової фрази «студія звукозапису» означає, що таку кількість разів показувалися в сумі всі запити, що містять словосполучення «студія звукозапису». Адже фраза «студія звукозапису» входить і в інші запити, наприклад, «студія звукозапису пітер». Щоб дізнатися, яка кількість разів показувався запит тільки «студія звукозапису», треба його поставити в лапки. І ось він результат - по точній фразі.


І ось він результат - по точній фразі


Щоб враховувати різницю в кількостях показів одного запиту, але в різних словоформах, слід не тільки укласти запит в лапки, але поставити ще і по знаку оклику перед кожним словом запиту. Для чого потрібно розуміти ці нюанси? Для того, щоб згодом використовувати в своєму тексті входження в потрібній словоформи.


Для того, щоб згодом використовувати в своєму тексті входження в потрібній словоформи


За допомогою цих нескладних прийомів роботи в вордстат можна зрозуміти, які запити робить ваш потенційний клієнт, обчислити найоптимальніші для просування і використовувати їх при оптимізації текстів сайту.

Не варто оптимізувати веб-сторінку великою кількістю різних ключових слів. Дві-три ключових фрази, як правило, - достатня цифра. Також важливо звернути увагу на те, в якому вигляді ключові слова вживаються на сторінці - в тексті, в заголовку певного рівня, в описі сторінки. Вписування ключових слів в текст вимагає як прямих, так і непрямих входжень: в склонениях, "розведених" іншими словами, спілками. Це додасть тексту більш природний вигляд.

Ключові слова можна ввести в HTML веб-сторінки, для цього існує мета-тег Keywords. При аналізі веб-ресурсу робот зчитує його і може враховувати при визначенні релевантності сторінки запиту. Заповнення тега також вимагає певних правил: не більше десяти ключових слів, не повторювати кожне слово більше двох разів.

Як вибрати ключові слова?
Для чого потрібно розуміти ці нюанси?