контекстна реклама
- Переваги контекстної реклами
- Майданчики для розміщення контекстної реклами
- формати
- Способи і місця розміщення
- Підготовка та запуск рекламної кампанії
- Системи автоматизації для роботи з контекстом
- вартість
Контекстна реклама - це спосіб просування товарів або послуг в інтернеті, при якому оголошення в пошуковій видачі є текстову і (або) графічну інформацію з позначкою «реклама» і показуються у відповідь на конкретний користувальницький запит.
Переваги контекстної реклами
ефективність
Контекстна реклама відповідає на конкретний запит користувача в даний момент часу і тим самим максимально оперативно задовольняє його потреби. На відміну від інших способів просування сайту, у контекстної реклами існує безліч форматів і місць розміщення - від пошукової реклами до розміщення відеороликів в YouTube.
вимірність результатів
Підключення систем аналітики дозволяє оцінити ефективність рекламних каналів в різних площинах. За рахунок точного збору статистики з'являється можливість працювати за чітким KPI, який зазвичай включає в себе:
- CTR (показник клікабельності оголошення);
- СРС (ціна за клік);
- кількість конверсій (заповнення форми на сайті, запит зворотного дзвінка, оформлення замовлення і т.д.);
- СРА, CPL, CPO (вартість цільового дії / отримання ліда / оформлення замовлення);
- ROI (коефіцієнт повернення інвестицій);
- ДРР (частка рекламних витрат);
- Інші показники: середній час перебування на сайті, нові відвідувачі, глибина росмотрю сторінок, показник відмов.
гнучка настройка
При запуску рекламної кампанії можна встановлювати чіткі критерії показу: вибирати географію (від цілої країни до невеликої вулиці), час показів (від цілодобових показів до декількох годин в певні дні тижня), сегментувати цільову аудиторію за статтю, віком та інтересам. Це робить контекст потужним і ефективним рекламним інструментом.
Швидкий ефект
Перші результати з'являються вже в перші дені після запуску кампаній, як тільки ви ввімкнетеся в «гонку» за ставками та релевантності. Для досягнення більш високих показників необхідно стежити за статистикою кампаній в акаунтах, оцінювати активність конкурентів, при необхідності проводити оптимізацію оголошень, коригування ставок і стратегії розміщення.
Майданчики для розміщення контекстної реклами
Найбільш популярні майданчики для розміщення контекстної реклами - це Яндекс.Директ і Google Ads (раніше - Google AdWords).
Особливості роботи майданчиків
Яндекс.Директ Google Ad Орієнтування: переважно Росія і СНД. Орієнтування: весь світ. Налаштування показів: коригування ставок в% за часом і геопозіціі в залежності від показів на комп'ютерах або мобільних пристроях. Налаштування показів: коригування ставок для обраної геопозіціі і настройка точного геотаргетинга. Розширення оголошень: можливість підбирати додаткові ключові слова для кампаній, а також прописувати додаткові посилання, уточнення і контактні дані. Розширення оголошень: можливість підбирати додаткові ключові слова для кампаній, а також додавати до 10 додаткових посилань, структуровані описи, адреси, телефони, ціни і промоакції. Створення окремих кампаній для показу на мобільних пристроях: немає. Створення окремих кампаній для показу на мобільних пристроях: так. Налаштування ретаргетінга: можливість «наздоганяти» користувачів, які вже були на сайті, але не зробили цільового дії. Налаштування ремаркетингу: можливість «наздоганяти» користувачів, які вже були на сайті, але не зробили цільового дії. Охоплення схожих аудиторій: настройка таргетингу на певні локації (полігони) за клієнтськими e-mail, телефонами і цілям для тих користувачів, які зацікавлені в товарах або послугах. Охоплення схожих аудиторій: настройка таргетингу на користувачів, зацікавлених в товарах або послугах, але не увійшли в аудиторію рекламної кампанії. Крім цього Google автоматично створює список схожих користувачів при створенні будь-якої аудиторії (більшою 1000 користувачів) в менеджері аудиторій. Рейтинг інтернет-магазину: відображення рейтингу магазину при розміщенні в Яндекс.Директ і на Яндекс.Маркеті. Рейтинг інтернет-магазину: немає. Реклама мобільних додатків: настройка показів в результатах пошуку і в мережах (зовнішні мережі і РСЯ). Реклама мобільних додатків: існує як розширення. Оптимізатор переходів: стратегія, при якій ставки в аукціоні встановлюються автоматично; обмеженням служить встановлена клієнтом ціна конверсії. Оптимізатор переходів: доступні автоматична оптимізація ставок і оптимізатор ціни за конверсію в будь-яких кампаніях. Вартість кліка: більш висока в порівнянні з Google за рахунок більшої конкуренції. Вартість кліка: низька в порівнянні з Яндексом за рахунок можливості більш гнучких налаштувань кампанії.
Якщо ви хочете розмістити рекламу в Яндекс.Директ, Google Ads або не впевнені у виборі рекламного майданчика, просто заповніть форму заявки - і ми вам допоможемо.
формати
Існує 4 основні формати контекстної реклами:
Текстовий формат - це реклама в пошуку. Найбільш поширений тип оголошень, який найпростіше створити і запустити. Чи задовольняє конкретний запит користувача в момент піку його зацікавленості.
Графічний формат, або Медійно-контекстний банер (МКБ) показується на першій позиції видачі. Часто доповнює текстові оголошення. Зазвичай використовується для збільшення впізнаваності бренду.
Текстово-графічний формат, або Контекстно-медійна мережа ( КМС) Google і РСЯ (рекламна мережа Яндекса ) Допомагає охопити аудиторію на партнерських майданчиках. Привертає увагу користувача за рахунок продає оголошення в поєднанні з креативним зображенням.
Мультимедійна реклама - це поєднання продає тексту і анімації або відеозвернення. Найчастіше такий формат реклами використовують великі інтернет-магазини.
Способи і місця розміщення
Існує 3 варіанти розміщення реклами, які безпосередньо залежать від вашого бюджету.
Спецрозміщення - «покази у верхній частині сторінки», над результатами органічної видачі. Найдорожчі і, як правило, конверсійні позиції.
Гарантовані покази - це текстові оголошення, які йдуть нижче результатів пошукової видачі. Найбільш дешевий спосіб розміщення.
Тематична реклама - покази на сторінках сайтів-партнерів. Зазвичай привертають більше трафіку, ніж гарантовані покази, але можуть бути менш конверсійними.
Якщо ви не знаєте, який формат реклами або спосіб розміщення є для вашого бізнесу найбільш ефективним, замовте у нас безкоштовну консультацію .
Підготовка та запуск рекламної кампанії
Підготовка рекламної кампанії (РК) в Яндекс.Директі і Google Ads має схожу методологію і складається з декількох етапів:
- Створення індивідуального рекламного аккаунта.
- Формування списку ключових слів відповідно до заданої тематики або каталогу товарів і послуг на сайті рекламодавця. Підбір мінус-слів для «відсікання» показів по нерелевантних запитам.
- Написання продають текстів рекламних оголошень і підбір посилань до них.
- Підбір розширень, які роблять рекламу більш об'ємним і помітним у видачі, збільшуючи його ефективність. Рекомендуємо прописувати додаткові посилання, додавати уточнення, заповнювати віртуальну візитку із зазначенням контактів та часу роботи компанії (особливо актуально для локального пошуку).
- Налаштування рекламних кампаній відповідно до обраної стратегії розміщення, визначення орієнтування (тимчасового, мовного, геотаргетинга), установка необхідних обмежень (наприклад, по витраті бюджету).
- Запуск рекламних кампаній на майданчиках.
- Збір статистики про хід РК, коригування ставок, бюджету, оголошень і т.д.
Системи автоматизації для роботи з контекстом
Будь-яка автоматизована робота надійніше, ніж руки одного - навіть самого уважного - фахівця. Тому ми часто використовуємо системи автоматичного управління ставками і сервіси наскрізний аналітики.
Alytics
Система наскрізної аналітики і автоматизації контекстної реклами в Яндекс.Директ і Google AdWords. Дозволяє автоматизувати процес підбору слів і генерації товарних оголошень, керувати ставками, аналізувати CPA, ДРР, ROI, виручку, прибуток і інші необхідні для бізнесу показники. К50 Платформа підвищення ефективності контекстної реклами. За допомогою неї можна автоматизувати процес створення кампаній, управляти ставками, знижувати СРО і відслідковувати статистику по обраним цілям. Сomagic Коллтрекінговая система і сервіс наскрізний аналітики. Основні можливості: автоматичне керування рекламою, можливість зв'язати дзвінок користувача сайту c його сесією і рекламним джерелом. Надання повної інформації про ефективність рекламної кампанії. CallTouch Коллтрекінговая система і сервіс наскрізний аналітики. Дозволяє автоматично керувати рекламою, визначати джерело дзвінків, аналізувати їх якість і захищати від «накрутки» дзвінків.
Якщо у вас виникли питання щодо ведення рекламних кампаній з використанням систем автоматизації, задайте їх нам - і ми розповімо все про автоматизацію контекстної реклами.
вартість
У контекстній рекламі оплата проводиться тільки за клік по рекламному оголошенню, а ставка формується за принципом аукціону. Щоб розрахувати бюджет рекламної кампанії, потрібно розуміти:
- скільки продажів ви хочете отримати;
- скільки для цього потрібно лидов і якою буде їхня вартість;
- яка кількість переходів з реклами необхідно, щоб відбулося цільове дію (дзвінок, заповнення форми заявки);
- яка середня вартість кліка в вашій тематиці.
Мал. 1. Приклад розрахунку рекламного бюджету
При плануванні рекламних кампаній зазвичай вказується прогнозована вартість кліка. Більш точна ціна сформується протягом декількох днів після запуску РК - вона буде залежати від кількості конкурентів і їх активності в платній видачі. Чим вище ставка, яку рекламодавець готовий платити за перехід на сайт з контекстної реклами, тим вище ймовірність, що оголошення потрапить на більш вигідну позицію.
Щоб зрозуміти вартість ліда, необхідно звернутися до існуючої статистикою систем аналітики: Яндекс.Директ, Alytics та інших. Для визначення вартість продажу - до вашої CRM системі.
Якщо у вас залишилися питання, або ви ходите замовити розміщення контекстної реклами в iSEO, відправте заявку, зателефонуйте за телефоном +7 (495) 221-68-19 або напишіть нам на [email protected] .