Очищення сміття на Андроїд

  1. Корисні додатки з прибирання сміття на Андроїд
  2. Clean Master
  3. CCleaner
  4. Mobile Boost
  5. Avast Cleanup
  6. Super Booster

Незважаючи на те, що ОС Android з кожним оновленням стає все краще за зовнішнім виглядом і функціональності, поки ще неможливо перетворити його в самоочисну структуру. Так чи інакше, на смартфоні накопичується сміття від використаних та віддалених додатків, тимчасових файлів браузера, збережень в мобільних іграх та інших «хвостах», які забивають пам'ять гаджета і порушують його працездатність.

В даному випадку, очищення пам'яті - необхідна профілактична процедура, яку потрібно проводити так само регулярно, як і, наприклад, прибирання квартири або техобслуговування автомобіля.

У нашій статті ми дамо основні поради по догляду за Андроїд-смартфонами, а також розповімо про деякі корисні додатків, за допомогою яких можна швидко і якісно почистити сміття з пам'яті апарату.

Незважаючи на те, що ОС Android з кожним оновленням стає все краще за зовнішнім виглядом і функціональності, поки ще неможливо перетворити його в самоочисну структуру

Щоб в телефоні не накопичувався непотріб досить слідувати простим рекомендаціям по догляду за своїм гаджетом:

  1. Ставте тільки потрібні програми.
  2. Видаліть по можливості системні програми.
  3. Перенесіть додатки на карту пам'яті.
  4. Вимкніть рекламу в додатках.

Розберемо кожну рекомендацію окремо.

1. З огляду на те, що в цифровому магазині Google Play знаходиться величезна кількість безкоштовних додатків, у користувача виникає величезна спокуса завантажити побільше, аби пам'яті вистачило. Ось тільки найчастіше виявляється, що 9 з 10 таких додатків використовуються один раз. Після чого висять на смартфоні мертвим вантажем, або видаляються, але залишають за собою слід в кеші, який забиває оперативну пам'ять. Тому до вибору необхідних додатків слід підходити більш обдумано.

2. У прошивці нового смартфона можуть перебувати додаткові системні програми, які виробник вніс заради реклами своїх сервісів. Ці програми використовує рідко, зате «з'їдають» значну кількість пам'яті. Частина з них можна видалити навіть без отримання root-прав. Для цього в Google Play можна завантажити спеціальні додатки, наприклад, Root App Deleter , Який, незважаючи на слово Root в назві може працювати і без рутірованія смартфона.

3. Даний спосіб підійде тим, у кого на смартфоні стоїть Андроїд шостої версії. Завдяки функції Adoptable storage операційна система сприймає зовнішній накопичувач як частина системного розділу. Детальніше про цю функцію можна прочитати в нашій статті ..

4. Нав'язлива реклама дуже часто йде небажаним бонусом в безкоштовних додатках. Для того, щоб від неї позбутися, є два способи:

  • Зробити апгрейт додатки до платної версії.
  • Завантажити блокувальник реклами для Андроїд в Google Play.

Корисні додатки з прибирання сміття на Андроїд

Очистити Андроїд від сміття можна вручну, а також за допомогою спеціальних утиліт. Ручне видалення передбачає довгий і обтяжлива копання в налаштуваннях смартфона. Потрібно зайти в кожен додаток і натиснути кнопку «Очистити кеш». Причому робити це потрібно регулярно. Нескладно прикинути, скільки часу буде потрібно, щоб розвантажити 20-30 додатків на смартфоні. Набагато простіше довірити цю роботу спеціальним утилітам. Ми рекомендуємо вам кілька найпопулярніших безкоштовних додатків, які за кілька хвилин очистять смартфон від зайвої ваги.

Clean Master

Версія ОС: Android 4.0 або більш пізня.
завантажити

Популярний додаток, яке допомагає почистити андроїд від непотрібних файлів. Прискорює роботу телефону, вичищаючи кеш-файли і залишкові «хвости» від віддалених додатків. Крім того, утиліта блокує непотрібні повідомлення, зупиняє додатки, перевантажують процесор, економить заряд акумулятора і навіть знаходить і видаляє віруси.

CCleaner

Версія ОС: Android 4.0.3 або пізніша
завантажити

Безкоштовний додаток, що покращує продуктивність смартфона. Утиліта визначає, що конкретно гальмує роботу операційної системи. Це можуть бути старі текстові повідомлення, логи дзвінків, файли віддалених додатків, тимчасові файли браузера, інстаграмма або фоторедактора. Весь сміття, що скупчилося можна видалити в один дотик, при цьому додаток дозволяє вибрати, що потрібно вичистити, а що залишити.

Mobile Boost

Версія ОС: Android 2.2 або пізніша
завантажити

2 або пізніша   завантажити

Додаток хоч і не русифіковане, проте, має цілком зрозумілим інтерфейсом, коли однією кнопкою можна почистити смартфон від непотрібних файлів. Утиліта показує, скільки пам'яті забито сміттям, що можна безболісно видалити, і скільки вільної пам'яті залишиться після очищення. Крім того, додаток може прискорити роботу додатків і ігор, налаштовуючи їх оптимізацію.

Avast Cleanup

Версія ОС: Android 4.0 або пізніша
завантажити

Дуже ефективне і надійне додаток, яке поліпшується з кожним оновленням. Як можна помітити, зараз сервісні додатки рідко передбачають виконання якоїсь однієї функції. Ось і Avast Cleanup не тільки чистить сміття на смартфоні, але блокує рекламу, і навіть оптимізує зроблені на камеру смартфона фотографії, підганяючи розмір і якість знімків. Очищення сміття з даними додатком, до речі, можна проводити не тільки в ручному, а й в автоматичному режимі, просто задавши певні часові параметри.

Super Booster

Версія ОС: Android 4.0 або пізніша
завантажити

Дуже легке додаток, вагою менше 1 мегабайта, при цьому за кілька секунд видаляє накопичене сміття, визначає, які програми гальмують роботу операційної системи, повідомляє, коли смартфон починає повільно працювати, блокує рекламу і знижує навантаження на процесор і батарею.

Наступний урок ми присвятимо кращим додатків для перегляду відео на Андроїд. НЕ пропустіть!