Оптимізація картинок сайту. Покрокова інструкція

  1. Як оптимізувати картинки
  2. ТОП 5 правил оптимізації картинок на сайті

Коли мова заходить про внутрішню оптимізацію, то все в першу чергу думають про перелинковке і текстах. Для опису згадують мало хто, а дуже навіть дарма. Це також обов'язкова частина великої роботи над сайтом по внутрішньої оптимізації .

Якщо ви вважаєте це зайвою витратою часу, то даремно. Це не тільки додатковий інструмент для управління релевантність статті, а й додаткове джерело трафіку. А з тих пір, як в видачу пошукових систем підмішуються картинки, так взагалі золотоносний джерело трафив в деяких тематиках.

У будь-якому випадку, якщо ви хочете боротися за кожного цільового відвідувача, то працювати над зображеннями все ж доведеться.

Як оптимізувати картинки

Як і всі елементи сайту картинки також повинні мати обов'язковий набір параметрів, що несуть інформацію як для користувача, так і для пошукового робота. У нашому випадку мова йде про атрибути і тегах, важливими з яких можна виділити:

  1. атрибут SRC;
  2. тег alt ;
  3. тег title;

Давайте більш детально розглянемо кожен з них. Насамперед, на що варто звернути увагу, повинен бути атрибут SRC. Це обов'язковий елемент html-тега, в якому прописується адреса картинки на хостингу. Тут важливо дотримуватися кількох правил:

  1. картинки повинні бути в форматі Jpeg або PNG;
  2. використовуємо унікальну назву файлу.

Все дуже просто. Інші формати картинок, за винятком перерахованих вище, не сприйматимуться ПС і використовуватися у видачі картинок. Це означає, що інші формати вам ніякої користі не принесуть, крім візуального оформлення.

Що стосується імені файлу \ картинки, то тут є свої нюанси. Ім'я повинно обов'язково містити тільки латинські букви і цифри. Ніякої кирилиці (російської мови) бути не повинно! Справа тут не тільки в зовнішньому вигляді, але в приналежності даної картинки тій чи іншій ключовою фразою.

Наприклад, якщо ви пишете статтю на тему «лікування від застуди», то картинки краще називати lechenie-ot-prostudy.jpg або kak-vylechitsya-ot-prostudy.png. Краще коли те, про що ви пишете (ключові слова) будуть вживатися в назві картинок, які йдуть в купе з текстом цієї статті. Це підвищить релевантність і дасть хороший поштовх зображенні просунутися в картіночних сервісах від Яндекса і Гугла.

про теги alt і title я вже писав. Але для вас ще раз повторюся. Ці теги потрібно обов'язково прописувати до кожної картинки. Без них нікуди не дітися, так як вони грають основну роль в оптимізації зображень в загальному.

В тег Alt варто записувати просувається ключову фразу, при цьому розбавлену декількома тематично словами. Наприклад, якщо стаття пишеться під запит «купити меблі в Москві«, то в тег ALT до картинки потрібно прописати «як швидко купити меблі в Москві і передмісті«. Також можна вписувати сюди НЧ-запити. У будь-якому випадку в альті повинен обов'язково бути присутнім ключ в прямому входження, а НЧ це або ВЧ - це вже справа інша.

В тег Title у картинки можна прописати той же, що і в альті тільки бажано трохи цей текст уникализировать, додавши кілька слів. Цей текст буде виводиться при наведенні на зображення.

Це ключові моменти при оптимізації зображень, але є ще кілька порад, здатних поліпшити оптимізацію на ваше сайті.

ТОП 5 правил оптимізації картинок на сайті

1) Намагайтеся, щоб картинка була унікальна. Завантажуйте свої зображення або робіть їх самі з інших. Унікальність тут також грає велику роль при ранжуванні, як і при оптимізації тексту .

2) Чим більше розмір картинки, тим краще. Якщо ви плануєте отримувати трафік з сервісів картинок ПС, то вам великий розмір обов'язковий. Якщо ж ви оптимізуєте картинки для загальної релевантності статті, то цей пункт можете опустити.

3) Намагайтеся робити картинки якомога менше по вазі. Далеко не у всіх спритний інтернет, а значить ви можете втратити відвідувача через велику кількість «важких» зображень.

4) Не використовуйте анімовані картинки. Їх пошуковики вважатимуть за настирливі банери і ніяких додаткових печенюшок ви не отримаєте.

5) Давайте тільки тематичні імена картинок. Якщо ви розміщуєте картинку з клумбою, то називатися вона повинна klumba.jpg, а не як інакше.

Також не забувайте про загальну оптимізацію контенту і його різноманітність. Не зайвим буде вставити відео на сайт , Щоб користувачі більше часу проводили на вашому сайті.

Дотримуючись всіх, що викладено вище, ви можете легко добувати трафік з картинок, а також прокачувати свої статті в пошуку. Якщо у вас є доповнення до статті або особисті нотатки з цього приводу, то діліться ними в коментарях.