Оптимізація та налаштування Windows 7

  1. Налаштування відключення візуальних ефектів
  2. Налаштування потрібних програм в автозапуску
  3. Налаштування служб, які їдять оперативну пам'ять
  4. видаліть гаджети
  5. Налаштування робочого столу
  6. Видаліть тимчасові файли
  7. Налаштування меню «Пуск»
  8. Налагодження та дефрагментація диска
  9. Налагодження та чистка реєстру
  10. Перевірка антивірусом
  11. Оптимізація швидкості завантаження системи
  12. Оптимізація файлу підкачки для прискорення комп'ютера
  13. Видалення непотрібних програм - запорука прискорення комп'ютера
  14. висновки


Через якийсь час користування системою Windows 7 людина починає помічати, що продуктивності стало останнім часом не вистачати. Це природно, тому що всередині неї накопичується величезна кількість сміття, який скупчився в результаті вашого взаємодії з комп'ютером, а також при неправильному видаленні програми.

Це і зайві гілки реєстру, і тимчасові файли, і фрагментація диска і величезна кількість паралельно працюючих непотрібних служб і файлів в автозавантаженні. Потрібно розібратися в тому, як повинна проводитися оптимізація роботи і завантаження цієї системи. В цьому випадку можна значно прискорити комп'ютер. А якщо він слабкий, то оптимізація Windows 7 повинна відбуватися постійно за допомогою спеціалізованих утиліт.

Налаштування відключення візуальних ефектів

Спочатку вам потрібно видалити візуальні ефекти. Так, вони дуже красиво виглядають, але при цьому дуже сильно навантажують комп'ютер і ОЗУ зокрема. Робиться це так:

  1. Спочатку потрібно зайти в розділ «Лічильники та знаряддя» панелі управління. Шукати його можна через рядок пошуку.
  2. Далі ви побачите пункт, який відповідає за настройку візуальних ефектів. Вам потрібно буде вибрати, які саме ефекти ви хочете видалити. Знімаємо галочки, а після цього натискаємо кнопку «застосувати». Після цього можна закривати вікно.

Після цього можна закривати вікно

Ви помітите, наскільки швидшою і непривабливою стане система. Рекомендується поекспериментувати і прибрати лише найважчі візуальні ефекти, тобто ті, які сильно навантажують систему. Оптимізація продуктивності Windows 7 цим не обмежується, незалежно від того, скільки біт в ній: 32 або 64.

Налаштування потрібних програм в автозапуску

Це стосується підвищення продуктивності системи, так і її роботи в цілому. Коли людина, довго користувався системою, включає комп'ютер, ОС дуже повільно завантажується. Вірніше, робочий стіл здався, але от щоб щось нормально почало працювати, необхідно трохи зачекати ще. Основними винуватцями є програми, які знаходяться в автозавантаженні. Це може бути досить неприємно, коли роботи дуже багато, а часу особливо немає. Швидкість завантаження системи є також важливим фактором, хоча на перший погляд може так не здатися. Для вирішення цієї проблеми існують спеціальні утиліти, деякі з них вбудовані в систему.

Після того як вони були запущені вони ще з'їдають оперативну пам'ять. Загалом, навантаження йде капітальна. А необхідні програми завжди можна запустити. Єдиним додатком, яке може запускатися при старті системи, є антивірус. Ось воно дійсно має стояти в автозавантаженні, так як при старті системи більшість сучасних антивірусів сканують систему. Всі інші необхідно видалити.

Що потрібно робити для видалення програм з автозавантаження і оптимізації продуктивності системи цим шляхом?

  1. Заходимо в панель управління.
  2. Натискаємо далі на утиліту «Адміністрування», а там переходимо на вкладку «Зміни системи».
  3. У верхньому меню потрібно вибрати вкладку «автозавантаження». І прибираємо всі програми, крім антивіруса. Таким чином, ми менше завантажуємо систему при старті.

Таким чином, ми менше завантажуємо систему при старті

Після цього потрібно перезавантажити систему, і ви побачите, наскільки істотно відбулося підвищення продуктивності. Особливо воно буде виражено на слабких комп'ютерах.

Налаштування служб, які їдять оперативну пам'ять

У тому ж самому меню є панель «Служби». Тут потрібно дуже акуратно прибирати галочки, так як вони можуть серйозно нашкодити системі. Так, не потрібно відключати служби від Майкрософта. Дивіться на ім'я програми, яка запускає цю службу. Якщо в ній немає необхідності, то її обов'язково стираємо. Від неї ніякої користі немає, а тільки стирається оперативна пам'ять. Таким способом відбувається відключення непотрібних служб.

видаліть гаджети

Приємним елементом системи Windows 7 є гаджети. Це маленькі програмки, що видають корисну інформацію. Але при цьому вони також садять оперативну пам'ять. Хоча останнім часом в них, взагалі кажучи, немає ніякої необхідності. Так що після того як ви справите відключення непотрібних служб, важливо видалити гаджети, якщо вони є. На ваших смартфонах (останнім часом - навіть на айфонах) вже давно є ті ж самі віджети, які при цьому працюють значно стабільніше. Тому сенсу тримати їх на робочому столі Windows 7 немає. Все можна подивитися під рукою на мобільному телефоні.

Крім усього іншого, люди нерідко виносять абсолютно непотрібні гаджети на робочий стіл. Наприклад, навіщо потрібен віджет «годинник» в той час, коли в треї системи видно не тільки час, але і дату. І подібних повторень може бути досить багато. Так що приділите цьому особлива увага.

Налаштування робочого столу

Багато людей засмічують робочий стіл не тільки гаджетами, але і ярликами. Але для того щоб їх довантажувати, доводиться витрачати неймовірну кількість енергії. Тому бажано залишити тільки кілька найважливіших програм на робочому столі, і він почне не тільки завантажуватися швидше, але і загальна стабільність системи поліпшується. Рада начебто відомий, але про нього забувають все, кому ліньки почистити робоче місце. А потім доводиться ще більше напружуватися, щоб система почала працювати стабільно. Крім цього, через велику кількість файлів на робочому столі, частина жорсткого диска буде просто забиватися.

Видаліть тимчасові файли

Багато програм створюють тимчасові файли, які засмічують місце на системному розділі. Як наслідок, система починає гальмувати, так як нічого не рекомендується встановлювати в системний розділ. Виявляється, що тимчасові файли не видаляються самостійно, як можна припустити з назви. Тому їх потрібно чистити самостійно. Як правило, папка в Windows 7 з цими файлами знаходиться за адресою C: / Temp. При цьому важливо не видалити саму папку, а просто очистити її від файлів. Вона потрібна системі. Просто коли там накопичується величезна кількість сміття, то її можна і провести очищення жорсткого диска від тимчасових файлів. Для цього не потрібно ніяких утиліт.

Налаштування меню «Пуск»

Ймовірно ви помічали, що в Windows 7 меню «Пуск» показує програми, які ви встановили кілька днів тому або навіть раніше? І для визначення цих програм системі доводиться витрачати кілька секунд. А вони можуть скластися в хвилини. Ефективність роботи на комп'ютері кілька зменшується. Для початку натискаємо по меню «Пуск» правою кнопкою миші. Після цього натискаємо на «налаштувати». Там далі ви побачите пункт «Виділяти недавно встановлені програми». Ось з нього потрібно прибрати галочку. Не забуваємо натиснути на кнопку «застосувати». Таким чином, ми кілька змогли прискорити роботу меню «Пуск». Дані системні утиліти можуть зробити чудеса, і ваша ОС буде знову добре працювати.

Налагодження та дефрагментація диска

Через якийсь час користування комп'ютером починається процес фрагментації файлів. Це коли один файл виявляється розподілений між декількома секторами жорсткого диска. Через якийсь час для відкриття вашої улюбленої композиції або важливого для роботи файлу необхідно витратити все більше часу в силу того, що його фрагменти розносяться по всьому жорсткому диску. Щоб відновити його структуру, необхідно проводити дефрагментацію диска.

У Windows 7 є дуже доступна утиліта, яка дозволяє виконувати її. Вона так і називається «Дефрагментація диска». Вона має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що допоможе вам легко розібратися в її роботі. Дефрагментація виконується кілька годин, і чим більше система засмічена, тим довше доведеться працювати даного сервісу. Зате збільшення продуктивності буде колосальним.

Налагодження та чистка реєстру

Реєстр - це фахова освіта, яке призначене для зберігання налаштувань як самої системи, так і інших програм. Раніше вся інформація в Windows зберігалася у величезній кількості різноманітних ini-файлів, але потім було вирішено ввести реєстр як більш зручний інструмент управління настройками. І ці настройки часом можуть заважати роботі системи. Особливо коли там попрацював вірус (навіть якщо його видалять, в реєстрі може залишити свої сліди) або просто програма, яка на вашому комп'ютері пропрацювала два роки і вже стільки ж часу її немає. Але сліди все одно залишаються.

На даний момент існує величезна кількість програм, які виробляють чистку реєстру. Однією з них є CCleaner. Але при цьому важливо розуміти, що не нею єдиної живий комп'ютер. Є величезна кількість аналогів, які зможуть пропрацювати на користь вам.

Перевірка антивірусом

Віруси можуть нашкодити реєстр. Але крім всього вони можуть накоїти безліч небезпечних для безпеки людини справ. Саме віруси стають основним засобом в руках інтернет-шахраїв на даний момент. Причому ОС Windows 7 так влаштована, що шкідлива програма може проникнути в комп'ютер навіть без згоди людини. Це жахливо небезпечно. Саме тому люди воліють ставити антивіруси. Сучасні програми для виявлення шкідливих програм мають зручний інтерфейс і виробляють сканування системи в максимально короткий час. Настійно не рекомендується встановлювати два антивіруса одночасно.

Оптимізація швидкості завантаження системи

Ця система завантажується і без того дуже швидко на тлі попередніх ОС. Але при цьому можна і без того зробити прискорення завантаження зробити ще швидше. Для цього потрібно заглянути в відомий нам пункт «Конфігурація системи» і вибрати пункт «Завантаження». Після цього тиснемо на додаткові параметри. Після цього ставимо галочки на правильних місцях і вказуємо, скільки ядер процесора і оперативної пам'яті система буде задіяти. Після цього натискаємо на «застосувати».

Оптимізація файлу підкачки для прискорення комп'ютера

Файл підкачки - це окреме місце на жорсткому диску, яке зарезервоване системою для його використання в якості заміни оперативної пам'яті. За замовчуванням цей файл динамічний, але краще його зробити статичним. Крім цього, бажано перенести його на інший розділ, а не на системний.

Видалення непотрібних програм - запорука прискорення комп'ютера

Крім усього іншого, у вас може бути кілька програм, які вже давно не завадило б видалити. Вони тільки гальмують систему і забивають місце на жорсткому диску. Якщо така проблема для вас характерна, то необхідно почистити систему від них. Робиться це або через стандартні деинсталлятори, або використовуючи спеціалізовані програми, призначені для видалення програм і мають додаткові можливості. Меню видалення програм в самій системі Windows 7 знаходиться в панелі управління. Та й оперативної пам'яті стане більше доступної.

висновки

Отже, ми розібралися, які дії потрібно зробити для оптимізації продуктивності Windows 7, щоб робота цієї операційної системи була якомога більш злагодженою. Крім усього іншого, потрібно частіше перезавантажувати комп'ютер. Швидкість завантаження при цьому не грає настільки великого значення. В цьому випадку ви назавжди забудете, що таке баги. До виходу бета-версії нової ОС, звичайно ж.

Що потрібно робити для видалення програм з автозавантаження і оптимізації продуктивності системи цим шляхом?