PDF-файли і SEO: як вивести документи в ТОП пошуку

  1. 7 рад по SEO-оптимізації PDF-файлів
  2. 2. Заповніть тег title
  3. 3. Додавайте посилання на PDF-документ з різних сторінок сайту
  4. 4. Додавайте витікаючі посилання на релевантний контент
  5. 5. Використовуйте текст, а не зображення з текстом
  6. 6. Стискайте PDF, наскільки це можливо
  7. 7. Розбивайте текстові блоки документа підзаголовками
  8. висновок
  9. схоже

Колись існував міф, що Google і Яндекс не індексує PDF-файли. Але в 2011 році пошуковики відкрито заявили, що багато текстові формати (в тому числі і PDF) тепер індексуються, як і сайти.

У пошуку PDF відображається під спеціальним тегом, щоб попередити користувачів про вміст.

В Google він виглядає ось так:

Колись існував міф, що Google і Яндекс не індексує PDF-файли

PDF-файли в пошуку Google

В Яндексі навіть більш наочно:

PDF-файли в пошуку Яндекса

Сьогодні в інтернеті зберігаються тонни корисної інформації в цьому форматі (електронні книги, презентації, таблиці і документи). Але знайти її виявляється непосильним завданням. Чому? Тому що ці документи не оптимізовані. Зазвичай прості методи, за допомогою яких можна вивести PDF-файл в ТОП, недовикористовуються або взагалі невідомі користувачам.

Але як правильно оптимізувати PDF-файли під пошуковики? В цілому структура SEO-підходу до PDF така ж, як і до типового SEO, але з невеликими ключовими особливостями. Дотримуйтесь цих порад оптимізації PDF, і ви зможете підняти свій сайт в пошуковій видачі, а також отримати додатковий трафік.

7 рад по SEO-оптимізації PDF-файлів

1. Назвіть файл правильно

При зміні текстового документа в формат PDF дуже легко зберегти його автоматично пропонованим назвою. Будьте уважні. Адже назва файлу переноситься в URL сторінки, який впливає на фактор ранжування.

Зробіть аналіз пошукової видачі, вивчіть конкурентів і підберіть відповідні ключові слова. Тільки після цього назвіть ваш PDF-документ. Грамотно підібране назву дозволить пошуковим системам високо ранжувати файл.

2. Заповніть тег title

Це базове SEO, яке все застосовують для сторінок сайту, але забувають, коли справа доходить до PDF-файлів.

Title для PDF можна прописати в розділі «Властивості документа». Пошуковий робот буде використовувати його, як і тег заголовка HTML. Таким чином, цей текст буде виводитися в пошуковій видачі, де його побачать користувачі. Плагін Yoast SEO на WordPress дозволяє заповнювати title PDF в робочому інтерфейсі:

Заповнення title на WordPress

Також варто взяти до уваги той факт, що файли PDF зазвичай найкраще підходять для ранжирування конкретних вузькоспеціалізованих запитів з довгим хвостом. Назва та опис повинні відображати зміст документа.

3. Додавайте посилання на PDF-документ з різних сторінок сайту

Найчастіше дуже важко включити PDF в загальну внутрішню перелинковку сайту. Адже ці документи є звітами, таблицями, презентаціями, і служать для вузького, конкретного використання. В результаті на такі файли веде одна посилання, чого не люблять пошуковики.

Додаючи посилання на PDF-документи на релевантних сторінках вашого сайту, ви даєте зрозуміти Google і Яндексу, що хочете, щоб пошуковий робот ранжирував цей файл.

4. Додавайте витікаючі посилання на релевантний контент

Додайте хоча б одне посилання на релевантний контент, який знаходиться на вашому сайті. Коли користувачі часто переходять з PDF-документа на ваш ресурс, пошукова система буде сприймати контент файлу важливою частиною сайту.

Якщо необхідно, додайте посилання на авторитетні сторонні сайти. Головне, щоб це було корисно в контексті цінності для читача.

5. Використовуйте текст, а не зображення з текстом

Основна проблема, чому пошуковики так довго не індексували PDF-файли, полягала в тому, що цей формат був заснований на зображеннях (використовував картинки у вигляді тексту).

Ми бачимо документ з текстом, а пошуковики бачать картинку зі словами на ній. Хоча пошукові системи стають розумнішими, вміють розпізнавати картинки, можуть зчитувати з них весь вміст, однак текст як і раніше для них краще.

6. Стискайте PDF, наскільки це можливо

Швидкість завантаження файлу є дуже важливим фактором ранжирування будь-якої сторінки в інтернеті. А більшість користувачів не будуть чекати довше 3-4 секунд.

Важкі PDF-документи навряд чи потраплять на першу сторінку поіcка.

Оптимізуйте графіки і картинки в вашому файлі. Сьогодні є багато ресурсів, які дозволяють зменшити розмір файлу без втрати якості. Наприклад, tinypng.com.

А сам документ можна стиснути за допомогою таких сервісів:

  • Adobe Acrobat,
  • CutePDF,
  • K2PDFOpt,
  • Smallpdf,
  • PDF.io,
  • PDFzipper,
  • Online2pdf,
  • Compress PDF.

7. Розбивайте текстові блоки документа підзаголовками

PDF-файли можуть містити дуже корисну та детальну інформацію, але її ніхто не читатиме, якщо вона подана як суцільне полотно з букв.

Структуруйте текст. Робіть логічні абзаци і підзаголовки.

Розбиваючи текст на важливі блоки, ви робите контент більш зрозумілим для читачів. Розставляйте акценти, виділяйте важливі думки жирним шрифтом. Робіть все, щоб привернути увагу читача.

висновок

Звичайно, не варто чекати від цього типу документів чудодійного SEO-ефекту. Проте не забувайте стежити за аналітикою:

  • Відстежуйте ефективність використання PDF-документів;
  • Оцінюйте призводить чи PDF до конверсії;
  • Аналізуйте переходи з пошукових систем і завантаження файлу.

Успіхів Вам і високих конверсій!

PDF-файли і SEO: як вивести документи в ТОП пошуку

Рейтинг: 4.8 5 рейтинг

схоже

comments powered by HyperComments

Чому?
Але як правильно оптимізувати PDF-файли під пошуковики?