PETELIN.RU | статті | Cakewalk Publisher - презентація вашої музики в Інтернет

  1. Cakewalk Publisher - презентація вашої музики в Інтернет
PETELIN.RU статті → Cakewalk Publisher - презентація вашої музики в Інтернет

Cakewalk Publisher - презентація вашої музики в Інтернет

Роман Петелин, Юрій Петелин

Ви пишете музику і складаєте пісні - спочатку виключно для себе, потім наважуєтеся познайомити з плодами своєї творчості друзів, і отримуєте їх схвалення. Гітара, баян, домашнє засмучене піаніно - все йде в справу. Мелодію і нехитрий акомпанемент відтворити можна. Потім ви приходите до розуміння простої істини: щоб музика "зазвучала", потрібен оркестр або хоча б невелика за складом група музикантів. Намагаєтеся її створити, шукаєте людей, яким було б цікаво грати саме вашу музику, підбираєте репетиційну "точку", яка припала б вам по кишені. Чи намагаєтеся залагоджувати неминуче виникають конфлікти. Група, звичайно ж, розпадається, тому що ентузіасти, подібні вам - велика рідкість. А у вас до цього моменту вже накопичилися десятки пісень. Невже світ їх так і не почує?

І тут ви згадуєте про комп'ютер і відкриваєте для себе його магічні можливості в області роботи з музикою і звуком. За тиждень завантажуєте з Інтернету десяток програм і сотню плагінів. У вас з'являється персональний оркестр і персональна звукова студія. У міру вдосконалення і творчої, і технічної сторін ваша музика починає звучати приблизно так само, як та, яка безперервним потоком ллється в вуха з ефіру. А ви - чим гірше? Несете диск зі своїми композиціями на музичну радіостанцію. Але вирок суворий: "неформат". Ще кілька спроб. Підсумок безрадісний. Якщо програмний директор радіостанції все ж сходить до розмови з вами, то ви чуєте багато красивих слів про це самому "форматі", а також про цільову аудиторію, ротації і класифікації хітів. Але знайте, що насправді для абсолютної більшості радіостанцій "формат" - це пісні про кохання, написані відомими авторами, у виконанні "розкручених" артистів.

Ще кілька років тому в цьому місці можна б ставити крапку, змирившись з нездійсненністю мрії. Але нині радіоефір втратив своє становище монополіста в сфері поширення музики. Адже у нас є Інтернет, в якому майже відсутні заборони і вже, в усякому разі, нічого не означає слово "формат". Тому що кожна людина, що заходить в Інтернет - індивідуальність зі своїми музичними смаками та вподобаннями, тому що у кожного є величезний вибір. Це означає, що для будь-якої музики знайдеться своя аудиторія слухачів.

Звичайно, і просування вашої музики в Інтернеті - справа не дуже просте. Мало створити свій сайт, потрібно зробити його відвідуваним. Корисно налагодити взаємодію з сайтами, що спеціалізуються на авторській музиці, а також з сайтами, які з часом будуть створювати фанати вашої творчості. При цьому доведеться вирішувати всілякі технічні проблеми. Добре, що вам не потрібно займатися цим "з нуля". Розробники музичного "софта" розуміють перспективність Інтернету і почали вбудовувати в свої програми кошти, що забезпечують безпосередню взаємодію віртуальної студії з Інтернетом. Одним з таких засобів є Cakewalk Publisher, вбудоване в сьому версію улюбленої багатьма користувачами-композиторами програми Cakewalk SONAR Producer Edition.

Cakewalk Publisher допоможе вам в інтерактивному режимі уявити "світу" і поширити ваші музичні композиції. При цьому можна налаштувати плеєр, завантаживши в нього плейлист з вашою музикою в форматі MP3, впровадити його на ваш власний сайт або на групу сайтів. Ви можете також модифікувати плейлист, уточнюючи відомості про альбом, виконавця, треку і посиланнях.

Музикантам, зацікавленим в просуванні музики в Інтернеті, Cakewalk Publisher допомагає прискорити процес її публікації. Програма дозволяє в автоматизованому режимі закачувати на один або кілька сайтів в Інтернет музичні треки в форматі MP3 і допоміжні файли: плейлисти зі списком треків, картинки з ілюстраціями треків, три варіанти плеєра для відтворення MP3, які реалізовані на базі технології Adobe Flash. Програма також автоматично генерує HTML-код для відображення плеєрів, який можна розміщувати не тільки на власному сайті, а й передавати знайомим або сайтам фен-клубів. Завдяки Cakewalk Publisher тільки що записані пісні можуть бути тут же передані і додані на ваш плеєр буквально декількома клацаннями миші. Оновлення, зроблені вами в плейлисті і передані для опублікування, автоматично відбиваються на кожній WEB-сторінці з числа тих, куди впроваджений HTML-код вашого плеєра.

Діалогове вікно Publisher (рис. 1) відкривається командою Tools> Cakewalk Publisher.


Мал. 1. Діалогове вікно Publisher

У верхній секції вікна розташовані елементи, призначені для редагування плейлиста, в нижній - для настройки плеєрів.

Плейлист відображається у вигляді списку треків в поле, яке займає основну частину площі вікна. Кожен рядок - одна композиція, для якої зазначено: назва (Title), виконавець (Artist), назва альбому (Album), посилання на ваш сайт для його просування (URL).

Кнопкою Options відкривається діалогове вікно Host Configuration (рис. 2) з параметрами Internet-з'єднань.


Мал. 2. Діалогове вікно Host Configuration

Пояснимо призначення його елементів. Кнопки New Account і Delete Account призначені для створення і видалення FTP-з'єднань. Кожному сайту має відповідати окреме FTP-з'єднання.

Поля введення:

  • Account Name - назва FTP-з'єднання (доступно для редагування тільки для новостворюваного з'єднання);
  • Server Name - DNS-ім'я сервера;
  • Remote FTP Directory - каталог на сервері, в якому будуть зберігатися файли;
  • Media HTTP Address - HTTP-адреса каталогу з файлами;
  • User Name - ім'я користувача;
  • Password - пароль.

Кнопкою Test FTP Connection включається процес тестування FTP-з'єднання.

Закінчивши налаштування, натисніть кнопку Close.

Продовжимо знайомитися з елементами діалогового вікна Publisher (див. Рис. 1).

Якщо у вас вже є готові плейлисти, то один з них можна вибрати і завантажити в Cakewalk Publisher (наприклад, для редагування або для опублікування), користуючись списком SELECT PLAYLIST.

Якщо ви створюєте новий плейлист, то потрібно натиснути кнопку NEW PLAYLIST. Фокус введення переміститься в текстове поле, розташоване ліворуч від кнопки ADD TACK. У це поле слід ввести назву плейлиста. Щоб додати до списку відтворення трек, слід натиснути кнопку ADD TACK і за допомогою відкрився стандартного вікна завантаження знайти на диску, вибрати і завантажити потрібний звуковий файл. Це слід зробити для всіх композиції, які потрібно включити до списку відтворення. Кнопкою Delete Track виділену композицію видаляють зі списку відтворення. Користуючись кнопками, які позначені вертикальними стрілками, переміщують виділення за списком композицій (треків).

У групі SELECTED TRACK розташовані елементи, призначені для редагування виділеного треку (рядки плейлиста). Кнопкою CHANGE IMAGE відкривається стандартне вікно завантаження, що дозволяє знайти і завантажити графічний файл, який буде служити ілюстрацією треку. Завантажена "картинка" відобразиться в поле Album Art. У полях Track Title, Artist, Album і URL можна відредагувати відповідні атрибути треку.

Для збереження поточного плейлиста натисніть кнопку SAVE PLAYLIST. Щоб завантажити плейлист з Інтернету, натисніть кнопку Download. Відкриється однойменне вікно, в якому слід вибрати потрібний FTP-з'єднання і натиснути OK.

Тепер можна переходити до налаштування плеєрів. У нижній частині вікна здійснюється вибір потрібних MP3-плеєрів: cw_player_album.swf, cw_player_album.swf, cw_player_full.swf. Над опціями вибору плеєрів відображається те, як вони будуть виглядати на WEB-сторінці. Вибрані MP3-плеєри згодом будуть закачані на сайт разом з іншими файлами.

Кнопкою CONFIGURE PLAYERS відкривається діалогове вікно Shockwave Players (рис. 3). З його допомогою можна налаштувати зовнішній вигляд плеєрів і опції відтворення. Насамперед в списку Players слід вибрати файл потрібного плеєра. Якщо цей файл вже завантажений на сайт, з'явиться напис Found Online. Якщо файл на сайті відсутній або програмі не вдається встановити з'єднання, з'явиться напис Local version (not found online). Під списком відображається поточний вигляд плеєра. В полях Width і Height задається ширина і висота його вікна відповідно. У полях Foreground Color, Background Color, Text Color задаються кольори переднього тла, заднього фону і тексту. Кольори задаються в числовій формі, як при редагуванні HTML-сторінок. Наприклад, FFFFFF - білий, 000000 - чорний, FF0000 - червоний.

Якщо встановлений прапорець Always show this after Publishing, то вікно Shockwave Players буде автоматично відкриватися після опублікування музики. Якщо встановлений прапорець Repeat Playlist, то плеєр буде відтворювати плейлист в циклі. Якщо встановлений прапорець Auto-Play, то плеєр буде запускатися відразу після завантаження WEB-сторінки.

У нижній частині сторінки відображається HTML-код плеєра, в якому враховуються зроблені вами настройки. За допомогою кнопки Copy to Clipboard HTML-код поміщається в буфер обміну. HTML-код плеєра можна вставити на свою WEB-сторінку, відправити друзям по e-mail, щоб вони розмістили його на своїх сайтах, і т. П.


Мал. 3. Діалогове вікно Shockwave Players

Налаштувавши плеєр і натиснувши кнопку Close, повернемося в діалогове вікно Publisher (див. Рис. 1). Якщо все готово і плейлист сформований, залишається натиснути PUBLISH. Після цього всі необхідні файли будуть закачані на ваш сайт. Однак це не означає, що на ньому з'явиться якась нова WEB-сторінка з вашою музикою. Ви повинні самі подбати про створення такої сторінки і розмістити на ній HTML-код потрібних плеєрів.

Ось таке корисне засіб є тепер в Cakewalk SONAR. Але, звичайно, їм не вичерпуються цікаві нововведення актуальної версії популярної програми. Якщо ви захочете детально познайомитися з її можливостями, заходите на сайт http://petelin.ru. Там ви знайдете зміст нашої нової книги " Cakewalk SONAR 7 Producer Edition. Запис і редагування музики ".

Невже світ їх так і не почує?
А ви - чим гірше?