Просування групи в соціальних мережах

  1. Трішки історії.
  2. Проблеми просування групи в соціальній мережі
  3. Підходи до побудови стратегії просування групи соціальної мережі
  4. Просування групи «без бюджету»

Просування групи в соціальних мережах

Як просувати групу в соціальній мережі? Питання актуальне для багатьох підприємців. Якщо у вас некомерційний проект, постає ще більш складне питання - як просувати групу в соціальній мережі без бюджету. У цьому випадку варто згадати минулий досвід і використовувати для стратегії просування рекомендації зі статті.

Трішки історії.

Робота в соціальних мережах тренд інтернет-маркетингу. Але навряд чи формування спільнот - новинка часу. Нагадаю, що перші групи за інтересами створювалися ще в «доинтернетовскую часи» - були групи новин FIDO, створені для спілкування. Що стосується маркетологів, була, наприклад, група fido7.ru.market.research, для маркетологів, пов'язаних з маркетинговими дослідженнями. В кінці 90-х з'явилися групи новин, організовані на спеціальних сайтах. У 1999 році з'явився і став популярним поштовий лист Re: klamist, в дискусіях якого я брав участь.

Наступним кроком розвитку стали форуми. З'явилися форуми на сайтах marketing.spb.ru, sostav.ru, форум на сайті дослідницької компанії gfk.ru, і інші, яких я вже не пам'ятаю. Перераховані форуми працюють і сьогодні.

У 2000 з'явилося перше співтовариство менеджерів - сайт e-xecutive.ru - перша російська соціальна мережа для професійного спілкування. Її особливістю на перших порах була відносна закритість і відсутність анонімності - кандидат перевірявся і брав участь в обговореннях під своїм ім'ям. Це зумовило і етику спілкування, і рівень дискусій - мережа була популярною серед менеджерів.

До середини 00-х подібних ресурсів для спілкування було небагато і конкуренції між ними не було. З розвитком загальнодоступного движка PHP-BB (і інших) організувати форум міг будь-хто, хто володів комп'ютером на рівні просунутого користувача. І тільки на цьому етапі з'явилася конкуренція за користувачів - учасників обговорень.

Головне, що цінувалося - професійне спілкування, готовність ділитися отриманою практикою. Працював принцип: якщо поділиться своєю ідеєю, то у кожного тепер дві ідеї. І головне - форуми виступали способом формування бази знань. Угруповання тим, в тому управління темами модераторами, пошук теми і тексту повідомлення, формування Часті запитання (часті питання і відповіді), архіви, робили спільноти зручним інструментом для пошуку відповідей на питання. З моєї точки зору, форум був і залишається формою професійних обговорень.

З середини нульових почався бум соціальних мереж. Історія їх розвитку є в статтях, наприклад, тут - соціальні мережі. Важливо, що першим завданням соціальних мереж було знайти друзів і однодумців і тільки потім, соціальні мережі перетворилися в канал комунікації з потенційними клієнтами. Став популярний SMM (social media marketing) - маркетинг в соціальних мережах - процес залучення трафіку або уваги до бренду або продукту через соціальні платформи, як його визначає wikipedia . Головним завданням SMM називаються:

  • Продажі, або через залучення трафіку на сайт, або в групі соціальної мережі.
  • Просування бренду (бренд компанії, бренд персони і т.д.) і формування до нього позитивного ставлення.

І та й інша задача вимагають формування кола постійних одержувачів повідомлень, і тут ми стикаємося з проблемою, пов'язаною із залученням і утриманням членів групи соціальної мережі.

Проблеми просування групи в соціальній мережі

Соціальна група всього лише один з каналів комунікації, який використовується компанією. Типова стратегія, яку використовують початківці бізнес, наступна: Створити групу - залучити якомога більше користувачів - розміщувати повідомлення з посиланням на сайт або «посадкову сторінку».

Для цього використовуються інструменти реклами (в тому числі і спам із запрошенням до групи), з елементами стимулювання - помічали, як багато останнім часом пропозицій взяти участь у лотереї за вступ до групи і публікацію в тому чи іншому вигляді посилання на групу в соціальній мережі? Багато хто ставить за мету отримати 1 000 - 10 000 - 100 000 учасників своєї групи в соціальній мережі. Але при цьому результати часто не радують. Навіть при числі членів групи кілька тисяч, переходів по посиланню на сайт мало, а продажів ще менше.

При цьому залучення в групу великого числа учасників вимагає ресурсів. Але залучити ще не все - щоб групу відвідували потрібно регулярно публікувати матеріали цікаві учасникам. Якщо, як рекомендують деякі статті, забезпечити періодичність публікації 2-3 рази на день, то потрібно або окрема людина або агентство. І при цьому, припинення публікацій тут же скорочує відвідуваність групи на порядки.

Виходить замкнуте коло. Просування групи вимагає ресурсів, які часто не окупаються або окупаються не в тій мірі, як розраховували організатори групи. Розірвати його може стратегія просування, яка знижує необхідність в ресурсах. Стоїть питання, як просувати групу в соціальній мережі, щоб це було економічно виправдано.

Оскільки соціальні мережі вважаються перспективними для просування своїх продуктів або компаній і питання просування групи соціальної мережі актуальне, подивимося, які принципи можуть бути покладені в основу стратегії просування

Підходи до побудови стратегії просування групи соціальної мережі

Все нове - це добре забуте старе. Питання просування, залучення користувачів, стояли і перед власниками форумів, про які ми говорили раніше. Практика показує, що популярність форуму визначалася за все трьома складовими:

  • частота появи цікавих для більшості учасників повідомлень - чим частіше відбувається оновлення інформації - тим більше кількість відвідувань за одиницю часу.
  • число учасників обговорень і гострота дискусій - чим активніше і цікавіше дискусії, тим більше відвідувачів форуму стежить за ними, і беруть участь в них, тобто впливати на частоту відвідувань.
  • рівень експертних знань - якщо є можливість знайти відповіді на питання, потік користувачів забезпечений. Тим більше, форуми прекрасно індексуються пошуковими системами.

Якщо співвіднести ці складові до змісту повідомлень вашої групи, отримаємо завдання, виконання яких допоможе досягти мети - регулярного відвідування вашої групи учасниками.

  • забезпечити заданий число публікацій в групі з корисною для цільової аудиторії інформацією за період;
  • залучити учасників до обговорень;
  • забезпечити оперативний зворотний зв'язок на питання і репліки учасників.

Для вирішення часто залучають до ведення групи SMM агентства або інтернет-маркетологів (фахівців в SMM). Але для некомерційних груп це часто неприйнятно через відсутність бюджету. Що робити в цьому випадку? Як мені здається в цьому випадку можна звернутися до наявного досвіду і використовувати прийоми, які застосовували для просування форумів.

Просування групи «без бюджету»

Відразу скажу, запропоновані рекомендації мають дискусійний характер. Не варто приймати їх як незаперечну істину. Нехай це буде ще один погляд на шляхи вирішення проблеми.

Визначтеся з цілями групи і цільовою аудиторією.

Це необхідно зробити ще до початку роботи з групою.

Забезпечте регулярну публікацію повідомлень, цікавих вашої цільової аудиторії.

Цікава інформація - головне, що привертає учасників в вашу групу. Дивно виглядає позиція деяких власників груп забороняти публікацію посилань на корисні для членів групи статті та ресурси. Публікація посилання на статтю, якщо вона корисна і стаття не носить відверто рекламний характер цілком виправдана. Це буде залучати до публікацій тих, хто не хоче вести свою групу.

Домагайтеся активності учасників групи.

Виходячи з цієї рекомендації не завжди варто «банити інакомислячих». Адже суперечки і дискусії залучать до групи інших учасників, якщо вони цікаві і коректні. Зрозуміло не варто допускати порушень етики. Чим більше у вашій групі обговорень, тим цікавіше.

Сформуйте коло «експертів».

На четвертому рівні піраміди Маслоу - потреба в повазі. Дозвольте учасникам відповідати на питання і заохочуйте до цього.

Постарайтеся не залишати в групі питань без відповідей.

Навіть, якщо ви не знаєте відповіді, дайте посилання на статті, які допоможуть відповісти на питання.

Формуйте базу знань.

Це можуть бути відповіді на часті питання, (т.зв. FAQ - від англ. Frequently Asked Question (s) - часто задаються). Сучасні хмарні сервіси дозволяють організувати бібліотеку корисних статей і матеріалів, і т.д.

Зрозуміло це лише деякі рішення, які допоможуть вам у просуванні своєї групи. У спеціальних статтях і книгах, наприклад книзі Даміра Халілова «Маркетинг в соціальних мережах», описано набагато більше рекомендацій - читайте. І головне - пробуйте. Реалізуйте поради на практиці.

Поділитися

  • 5
  • 5

    поділилися

Що робити в цьому випадку?