Просування поведінковими чинниками. Викриття основних міфів

  1. Міф №3: поведінкові чинники не працюють
  2. Міф №4: поведінкові фактори для сайту можна відключити

Про поведінкових чинниках пишуть абсолютно все: як заслужені гуру, так і початківці seo оптимізатори. Розглянемо поведінкові фактори, їх ефективність, а також поговоримо про міфи просування даними способом.

Посилання, внутрішня оптимізація, seo тексти - терміни, які увійшли в лексикон фахівців і замовників послуг вже тривалий час назад. Незважаючи на те, що деякі нюанси, що стосуються використання цих напрямків, все ще залишаються спірними, їх ефективність неодноразово підтверджена і виміряна. Ринок не стоїть на місці: в інструментарії SEO з'являються нові методики просування сайтів і підвищення їх відвідуваності. Один із способів, який став популярним лише в останні 2-4 роки, - це просування за допомогою поведінкових факторів.

Як і будь-яке нововведення в галузі SEO, стрімкий розвиток таких послуг не могло не викликати безліч міфів і помилок (а іноді - і свідомої дезінформації замовників). Саме їм ми й присвятимо нашу сьогоднішній пост.

На сьогодні сперечатися з тим, що поведінкові чинники дійсно працюють ефективно вже безглуздо. Грунтуючись на цій тезі, багато замовників очікують надшвидкі результати і вражаюче зростання позицій тільки-но помітивши в Метриці зниження відмов на 2-3%. На ділі перші результати з'являються після 1-2 місяців просування.

Правда ж полягає в тому, що пошукові системи хоч і використовують поведінкові фактори в ранжируванні, але їх зміна на сайті не може дати миттєвих результатів по визначенню. В Яндексі, наприклад, поновлення (апдейти) поведінкових факторів трапляються не частіше разу на місяць.

На ділі, якщо користуватися поліпшенням поведінкових факторів за допомогою браузера TOR або заходити в сервіси просування і системи статистики з різних пристроїв, то ймовірність фільтрів повністю виключається.

На ділі, якщо користуватися поліпшенням поведінкових факторів за допомогою браузера TOR або заходити в сервіси просування і системи статистики з різних пристроїв, то ймовірність фільтрів повністю виключається

Міф №3: поведінкові чинники не працюють

Цей міф - зворотна крайність для багатьох оптимізаторів. З огляду на те, що зміни часто виявляються неочевидними, а прямий взаємозв'язок відстежити важко, легко прийти до думки, що вплив ПФ на ранжування повністю відсутня.

Для того, щоб переконатися в вплив поведінкових факторів, досить подивитися на ті зусилля, які прикладає Яндекс в боротьбі з різними сервісами.

Міф №4: поведінкові фактори для сайту можна відключити

Інформацію про поведінку користувачів пошуковики беруть з маси різноманітних джерел: кликабельность у видачі, плагіни браузерів (наприклад, Яндекс.Бар) і лічильники систем збору статистики (Яндекс.Метрика і Google Analytics). На всю сукупність цих інструментів веб-майстер, звичайно, не дивлячись на всі бажання вплинути не зможе.

З іншого боку, в цьому міфі є частина правди. Так, наприклад, якщо поведінкові фактори далекі від ідеальних і явно гірше, ніж середні по тематиці, має сенс тимчасово не використовувати Яндекс.Метрика і Google Analytics - не передавати пошуковикам сумну статистику по своєму сайту до поліпшення ситуації. У цей період для збору аналітики можна підключити, наприклад, LiveInternet або інші системи збору статистики

висновки
З урахуванням усього вищесказаного залишається відзначити:

Поведінкові чинники працюють

Їх вплив і в майбутньому з точно буде рости

comments powered by HyperComments