seo інтернет-магазину
- файл robots.txt Текстовий файл robots.txt містить параметри індексування сайту. Завдяки йому можна...
- Description і title
- додаткові прийоми внутрішньої оптимізації інтернет-магазину
файл robots.txt
Текстовий файл robots.txt містить параметри індексування сайту. Завдяки йому можна заборонити індексування деяких сторінок сайту або типів матеріалів. Це необхідно для того, щоб пошукові роботи не сканували сторінки з дубльованим контентентом, з контентом призначеним для обмеженого кола користувачів, призначені для користувача аккаунти.
Для правильного складання файлу robots.txt необхідно знати про рівні директив: рівні сторінки, папки або типі контенту. При неправильному заповненні файлу власник інтернет магазину отримує проблему у вигляді відсутності індексації значущих для просування сторінок, і навіть повна заборона індексації сайту.
Для перевірки заповнення robots.txt використовується інструмент, розроблений Google. Для цього в панелі для веб-майстрів слід вибрати закладку «Сканування», а в ній «Інструмент перевірки файлу robots.txt». Сервіс показує: поточна версія файлу robots.txt, перелік заблокованих URL, старі версії файлу і повідомлення про помилки в ньому. Тут же файл редагується.
мікророзмітки Schema.org
З 2011 року запроваджено і успішно застосовується стандарт мікророзмітки Schema.org. Він використовується для поліпшення, оптимізації і структурування індексації сторінок сайту пошуковими системами. На підставі даних, що вводяться при мікророзмітки класифікується інформація, розміщена на сторінці. Надалі, пошукові системи Ваші пропозиції видають у власних сервісах. Наприклад, сервіс Яндекса «Товари і ціни» здійснює видачу товарів і їх вартості в заданому регіоні.
Для інтернет магазинів використовується розмітка категорії Produkt, вона включає дані про:
- виробнику;
- відгуках;
- ціною;
- продавця.
Для здійснення мікророзмітки не створюються окремі експортні файли, дані вводяться безпосередньо в HTML-коді сторінок.
Description і title
Title і сниппет відображаються в пошуковій видачі і безпосередньо впливають на перше враження про Ваш інтернет-магазині. Title - це заголовок HTML документа. Відразу під ним користувач бачить сниппет - інформаційний блок, що описує зміст сторінки. Точно складений опис впливає на відвідуваність сайту, тому що перш ніж перейти на сайт, користувач читає саме його.
Якщо відсутня мета-тег description, пошукова система самостійно підбирає опис для Вашого сайту. У цьому випадку власник ресурсу не впливає на її зміст. Пропрацював мотивуючий description дозволить переконати користувача зайти саме на Ваш сайт.
Як складати description і title:
- з турботою про користувача - повідомте йому про те, що саме він побачить на пропонованій сторінці;
- з турботою про трафік - мотивируйте переходи, інтригуйте користувача;
- з турботою про пошукову систему - довжина опису description становить 156 символів, title -60, більший обсяг не відображається пошуковою системою.
додаткові прийоми
внутрішньої оптимізації інтернет-магазину
Для покупця важливо знати, яке враження залишив запропонований Вами товар на людину, яка вже придбав його. Відсутність можливості помацати руками народжує природний інтерес до відгуків про товар. Не бійтеся негативних відгуків, їх поява вказує на нерозуміння, розкажіть у відповідях на них про те, що кожна думка важливо, що воно буде взято до уваги і робота над усуненням нестачі ведеться. Публікуйте всі отримані відгуки, відповідайте на них. Мотивуйте до складання відгуків і дякуйте покупців за приділену на їх складання час.
Вибір будь-якого товару починається з відвідин сторінки категорій. Тому важливо додати контент і на неї. При написанні категоріальної статті пам'ятайте про питання потенційного покупця Ваших пропозицій, відповідайте на них і розкривайте секрети вибору товару. Додавайте порівняльні огляди і докладні керівництва по пропонованих товарів Користувач оцінить розміщену інформацію і шанс того, що він стане Вашим покупцем, зросте.
Важливі нюанси, на які слід звернути увагу ще на стадії створення ресурсу:
- опрацьовуючи навігацію інтернет-магазину робіть її зручною для користувача;
- додайте супутні і аналогічні товари на сторінки з пропозиціями - це полегшить користувачеві вибір і збільшить глибину перегляду;
- URL сторінок створюйте зрозумілими як для пошукових систем, так і для користувачів;
- використовуйте розширені фільтри та списки бажань.
PS: У кінцевому рахунку все прийоми просування інтернет-магазину, орієнтовані на комфорт потенційного покупця, ніж комфортніше покупка - тим більше клієнтів її зробить. На кожному етапі внутрішньої оптимізації задавайте собі питання «А я купив би ТУТ?», І чесно на нього відповідайте - це і буде кращим навігатором оптимізації. Стійких продажів!
На кожному етапі внутрішньої оптимізації задавайте собі питання «А я купив би ТУТ?