SEO оптимізація блогу WordPress

  1. Серверні рішення:
  2. дублі сторінок
  3. Робота з метатегами:
  4. формування сниппета
  5. Ключові слова (keywords)
  6. Тепер перейдемо безпосередньо до оптимізації шаблону теми WordPress:
  7. Тег more або читати далі
  8. Вихідні посилання
  9. Тематична складова:
  10. SEO оптимізація зображень
  11. Додаткові фішки:
  12. Внутрішня перелінковка
  13. Noindex і Nofollow
  14. Швидкість завантаження сайту
  15. висновок
  16. Схожі пости

опубліковано 15 липня 2011 р опубліковано 15 липня 2011 р   SEO оптимізація блогу WordPress   Добридень

SEO оптимізація блогу WordPress

Добридень!

Сьогодні я хотів би торкнутися теми внутрішньої SEO оптимізації сайту на блоговому движку WordPress. У мережі багато мінлива на цей рахунок, але я вирішив написати своє бачення вирішення проблем внутрішньої структури шаблонів WordPress для найкращого ранжирування блогу в пошукових системах. На істинність не претендую, але сподіваюся, що багатьом викладена мною інформація буде корисна. І так поїхали.

Серверні рішення:

Дзеркала сайту

Як відомо, для пошукових систем сторінки з адресами www.websaite.com і website.com є різними документами. При створенні сайту варто заздалегідь подумати про те, з яким адресою ви хочете бачити його (з www або без www). Після визначення, необхідно прописати яку адресу буде основним, а який буде дзеркалом. Робиться це:

1) в панелі вашого хостингу. Багато хостери дозволяють прописувати дзеркала (аліаси). Якщо такої можливості немає, то можна прописати дзеркала самостійно ...

2) за допомогою файлу htaccess. Про те, як це робиться можна почитати в пості про серверні редиректи .

3) про всяк випадок у файлі robots.txt прописуємо директиву host, вказуючи ботам пошукових систем, яку адресу є основним. Робиться це приблизно так:

host: http://adminpab.ru

налаштовуємо ЧПУ

Для того, щоб в адресному стоці браузера url наших внутрішніх сторінок виглядали читабельно, рекомендую використовувати таку структуру постійних посилань:

/%category%/%postname%.html

Робиться це в адмінці: Параметри -> Постійні посилання, «Довільно».

Для того, щоб кирилиця коректно трансформувалася в латинські символи слід використовувати простенький плагін RusToLat. Пошукові системи прекрасно розпізнають транслит, як приклад наведу такий скріншот:

Пошукові системи прекрасно розпізнають транслит, як приклад наведу такий скріншот:

На прикладі видно, що Яндекс виділив фрагмент programma ... vesa-stranic за запитом «програма розрахунку ваги сторінок». Свого часу я всіляко експериментував з різними стандартами транслітерації і прийшов до висновку, що пошукові машини розпізнають абсолютно будь-який транслит, навіть написаний з орфографічними помилками.

Видаляємо з адресного рядка непотрібне слово category. Як це зробити можна почитати в окремому пості про htaccess для WordPress .

дублі сторінок

Як відомо, движок WordPress грішить тим, що генерує велику кількість дублів сторінок. Якщо одна і та ж запис є за кількома адресами, то це може негативно позначитися на ставленні пошукових систем. Для того, щоб знизити ймовірність потрапляння під фільтри, все дублі сторінок слід закрити за допомогою директив у файлі robots.txt. приклад:

Disallow: / tags /

Disallow: / author /

Disallow: / 2011 /

Disallow: / page /

Disallow: / feed /

Таким чином ми закриваємо від індексації сторінки міток, авторів постів, календар, сторінки пагінацію і RSS-стрічку.

Іноді, використання одного лише robots.txt може бути недостатньо. У цьому випадку на допомогу знову прийдуть внутрішні серверні редиректи. Про чудовий плагін, що дозволяє управляти внутрішніми перенаправлення, рекомендую почитати в пості про Redirection . У моєму прикладі даний плагін дозволив перенаправити пошукових роботів зі сторінки предпросмотра записи (яка індексувалася) на основному записі (якої в індексі не було).

Робота з метатегами:

Заголовки сторінок (title)

Найважливішим тегом для отримання трафіку з пошукових систем був і залишається тег title. За замовчуванням WordPress генерує title у вигляді:

заголовок поста | назва блогу

назва рубрики | назва блогу

Тобто ключові слова в title розбавляються словами з назви блогу. Для того, щоб уникнути цього, прибираємо з заголовка сторінки все крім% post_title%. Таким чином ми знижуємо кількість «зайвих» слів в заголовках і акцентуємо увагу на найголовнішому.

формування сниппета

Сніппет - фрагмент тексту, який виводитися в пошуковій видачі безпосередньо під посиланням на сторінку. Сніппети необхідні для того, щоб користувач з уривків тексту визначив, чи відповідає інформація, представлена ​​на сайті його запитом. Від того як виглядає сніпет залежить перейде відвідувач на сайт чи ні. Для того, щоб пошукова система взяла саме той фрагмент тексту, який ми хочемо бачити в сніпеті, рекомендую розташувати 1-2 пропозиції з ключовими словами в верхній частині сторінки, а потім ці пропозиції прописати в мета-теге description. При використанні даної схеми є висока ймовірність того, що саме ці пропозиції потраплять в сниппет, хоча стовідсоткової гарантії дати ніхто не може.

Ключові слова (keywords)

Останнім часом метатег keywords втратив свою значимість і не грає великої ролі при ранжируванні ресурсу пошуковими системами. Тим ні менш, заповнення keywords є правилом хорошого тону у кожного оптимізованого сайту.

Тепер перейдемо безпосередньо до оптимізації шаблону теми WordPress:

Заголовки H1 і H2

У багатьох темах WordPress заголовки постів обрамляются тегами h2, що не так добре, як h1. До того ж заголовок поста є посиланням на себе, в чому великого сенсу я не бачу.

У файлах index.php і archive.php (і інших подібних) замінюємо h2 на h1.

У файлі single.php і page.php замість такої конструкції:

<H2> <a title = 'Постійне посилання <? Php the_title (); ?&gt; 'Rel =' bookmark 'href =' <? Php the_permalink ()?> '> </a> </ h2>

прописуємо наступне:

<H1> <? Php the_title (); ?> </ H1>

Тег more або читати далі

Практично всі теми WordPress використовують в своєму шаблоні так званий тег more, що відокремлює анонс статті і є посиланням на саму запис. У більшості випадків more виглядає, як «Читати далі», «Детальніше», «Далі» і т. П. Оскільки внутрішні посилання на сайті враховуються пошуковими системами, давайте задумаємося, чи потрібні нам посилання з подібними анкорами?

Запропоную три варіанти вирішення цієї проблеми:

1. Змінюємо конструкцію з «Читати далі» на «Читати статтю <? Php the_title (); ?> ». Тобто разом з more ми виводимо заголовок поста, розбавлений словами «Читати статтю».

2. Закриваємо more в JavaScript (див. Нижче), тобто приховуємо посилання від Яндекса.

3. Прибираємо more повністю. Тобто для того, щоб прочитати запис повністю, відвідувач повинен клікнути по посиланню-заголовку. Такий метод краще реалізовувати з коротким анонсом, щоб не змушувати наших читачів користуватися скролл.

Вихідні посилання

Я нічого не маю проти вихідних посилань, які ставить сам блогер, але, часом, мене дратують посилання прописані в самому шаблоні WordPress. Я говорю не про посилання на дизайнера або розробника, а про приховані посиланнях, зашифрованих, закодованих, ведучих не зрозумій куди. Нещодавно я працював з темою, в якій були вшиті п'ять посилань на комерційні сайти, причому двоє з них вже не існували. Іншим разом я зіткнувся з прихованими посиланнями в шаблоні, провідними на сателіти людини, який перекладав цей шаблон на російську мову. Якщо заглянути на біржу Sape, то можна знайти безліч сайтів, які підняли собі ТИЦ таким способом. Ставитися до подібних посиланнях можна по-різному, але особисто я вважаю їх паразитичними і безжально видаляю. На сьогоднішній день дуже важко знайти безкоштовну «чисту» тему для свого блога.

Тематична складова:

оптимізація контенту

Часи, коли на позиції сайту в пошуковій видачі можна було впливати, розміщуючи на своєму ресурсі довгі, погано читаються масиви тексту, напхані ключовими словами (т. Зв. «Простирадла») канули в лету. На сьогоднішній день, найважливішу роль в пошуковій оптимізації грає не довжина тексту, а то як він подається. Текст необхідно ділити на абзаци (<p>) або навіть розділяти блоками (<div>). Останній варіант найбільш підходить в разі, якщо сторінка просувається по декільком запитам, тоді текст краще рознести по різних div'ам, кожен з яких буде оптимізований під свій запит. Наприклад, на сторінці, яку ви зараз читаєте, «Ліричні відступи» є окремими блоками, зроблено це, правда, не в цілях SEO, а просто заради того, щоб виділити свою думку з основного контексту статті.

Для оформлення тексту на сторінці варто користуватися наступними тегами:

  • <h1> ... <h6> - заголовки і підзаголовки всередині статті
  • <li> - марковані списки
  • <strong> і <em> - виділення важливих фрагментів і слів в тексті жирним шрифтом і курсивом відповідно.

Не буду детально зупинятися на тегах SEO-верстки, просто скажу: добре читабельний, оформлений і чітко структурований текст, що несе корисну інформацію - запорука хороших позицій в пошуковій видачі.

SEO оптимізація зображень

Будь-яке зображення, опубліковане на блозі, має відповідати завданням пошукового просування. Зображення володіють двома атрибутами title (відображається при наведенні курсору на зображення) і alt (текст, який буде показаний в разі, якщо картинка не зможе завантажитися). Прописуючи ці атрибути, ми позитивно впливаємо на SEO оптимізацію нашого блогу. До речі, не треба забувати про існування Google.Картінкі і Яндекс.Зображення, звідки можна отримати додатковий трафік на наш сайт. Для автоматичного присвоєння атрибутів alt і title зображень на блозі, існує плагін SEO Friendly Images. Також ці атрибути можна прописувати і вручну, розбавляючи ключові слова і додаючи схожі словоформи.

Додаткові фішки:

Карта сайту

Наявність карти сайту прямим чином впливає на швидкість індексації вашого блогу, саме через sitemap пошуковики дізнаються про нові публікації на сайті. Рекомендую обзавестися двома картами - одна в Форман html, інша в xml.

Внутрішня перелінковка

Для кращої індексації блогу, для роботи над передачею ваги між сторінками необхідно користуватися інструментами внутрішньої перелинковки.

«Хлібні крихти» (Breadcrumbs) - навігаційні посилання вказують шлях до сторінки, де знаходитися користувач. У WordPress зазвичай це

Головна сторінка -> розділ-> Сторінка з постом

Створюючи «хлібні крихти» на своєму сайті, ми вбиваємо двох зайців: допомагаємо користувачам орієнтуватися в структурі сайту і допомагаємо пошуковим павукам переміщатися зі сторінки на сторінку.

Схожі пости Схожі пости. Для WordPress написано величезна кількість плагінів, що дозволяють під постом виводити посилання на інші сторінки блогу. Заглиблюватися в цю тему не буду, налаштувати можна висновок будь-яких записів: випадкових, останніх, найпопулярніших, з певною рубрики, з певним тегом.

Посилання з контенту. Посилання з тіла статті найбільш вагомі для пошукових машин. Не варто нехтувати цим фактом і втрачати позиції в пошуковій видачі. Типовий приклад подібної перелинковки - Вікіпедія. Дуже часто тільки за рахунок такої внутрішньої оптимізації вдається просувати НЧ-запити без зовнішніх посилань. При перелинковке сторінок, необхідно розуміти звідки і куди ми збираємося передавати вагу. Для того, щоб приблизно представляти картину, рекомендую скористатися програмою PageWeight , Яка допоможе розрахувати які сторінки на вашому сайті найбільш «вагомі», а які, навпаки, потребують «посилальної підживлення».

Роботу щодо розстановки посилань можна виконувати вручну, можна скористатися спеціальними плагінами (про них ми поговоримо іншим разом).

JavaScript

Останнім часом я дуже часто використовую JavaScript для маскування деяких елементів сайту. Постараюся пояснити на прикладі. Майже на кожному блозі зустрічаються такі сторінки, як «Про Автора», «Замовити рекламу», «Контакти». Найчастіше посилання на ці сторінки прописані у верхньому горизонтальному меню шапки блогу (або в іншому місці, але їх відмінна риса в тому, що вони наскрізні). Тепер давайте уявимо, що на блозі 250 сторінок, тобто на сторінку «Контакти» йде 250 посилань, які передають їй вагу. У той же час автор блогу просуває запит «догляд за домашніми вихованцями». На сторінку з просуваються запитом поставлено 25 внутрішніх посилань. Тим ні менш непродвігаемая сторінка «Контакти» має вагу в 10 разів більший. Природно, все вищесказане має більше відношення до теорії просування, т. К. На практиці, алгоритми пошукових систем при розрахунку ваги сторінки оперують не тільки кількістю посилань на сторінку, але і кількістю контенту на ній, наявністю ключових слів, трастові самого сайту, до того ж не слід забувати про те, що пошукові системи склеюють посилання з однаковими анкорами в межах одного сайту. Тим ні менш великі інтернет-проекти активно використовують JavaScript (або flash) для приховування «технічних» посилань від індексації.

Для прикладу наведу шапку власного блогу:

Те що бачить відвідувач з підключеним JavaScript

Те що бачить Яндекс

В ідеалі JavaScript найкраще виносити в окрему папку, яку забороняти до індексації в robots.txt, але можна обмежитися і більш простими рішеннями, наприклад:

Вихідна посилання:

<a href='/about'> Про блозі </a>

Посилання, загорнута в java script:

<Script type = 'text / javascript'> document.write ( '<a href='/about'> Про блозі </a>') </ script>

Варто відзначити, що Google давним-давно читає JavaScript і дані рецепти діють лише для Яндекса і то до пори до часу.

Noindex і Nofollow

Noindex Трапляється, що нам необхідно зробити так, щоб якийсь текст на сайті не індексувався, але відвідувачі його бачили. Як приклад можна привести умови доставки в інтернет-магазинах, технічні елементи меню або форму зворотного зв'язку. Для цих цілей існує тег <noindex>. Всупереч поширеній думці, про те, що noindex приховує текст від пошукачів, скажу, що всі пошукові бачать все, що розташоване між тегами <noindex> ... </ noindex>, але інформацію цю не враховують при ранжируванні сайту.

Nofollow Атрибутом rel = 'nofollow' відзначаються ті посилання, за якими не повинен передаватися вага. Цей атрибут можна прописати у посилань, які розглядалися в прикладі з JavaScript, так само цей атрибут часто прописують у вихідних посилань.

Швидкість завантаження сайту

Тема окремої посади, поверхнево про неї можна почитати в Статті швидкість вашого WordPress . Не варто забувати, що Google визнає, що швидкість завантаження сторінок є одним з факторів при ранжируванні. Можливо, в недалекому майбутньому напишу більш розгорнутий пост на цю тему.

висновок

Сьогоднішня стаття вийшла досить об'ємною і інформативною, але, сподіваюся, вона буде корисна блогерам, особливо, початківцям, і допоможе розібратися в премудростях SEO оптимізації блогів WordPress. Новачкам на перший погляд може здатися, що всі роботи по оптимізації блога займуть багато часу і складні в реалізації. Насправді нічого страшного і складного в усьому описаному вище немає, розібратися зможе кожен. Не варто кидатися перекроювати свій блог за один день, навпаки, такими діями можна нашкодити своєму ресурсу. Кращий варіант вести повільну і терплячу роботу по оптимізації блога на протязі довгого періоду часу. Саме такий підхід забезпечить необхідні позиції сайту в пошукових системах, а отже відвідувачів, які перетворяться в постійних читачів.

Бажаю вам успішного просування і спасибі за увагу!

Якщо якісь моменти не зрозумілі - відписуйтеся в коментарях.

Схожі пости

і обговорити його з іншими читачами.

Php the_title (); ?
Gt; 'Rel =' bookmark 'href =' <?
Php the_permalink ()?
Php the_title (); ?
Оскільки внутрішні посилання на сайті враховуються пошуковими системами, давайте задумаємося, чи потрібні нам посилання з подібними анкорами?
Php the_title (); ?