SEO: самостійна оптимізація свого сайту - дуже проста інструкція

  1. SEO-оптимізація, Крок перший, Планування
  2. Третій крок - складання семантичного ядра
  3. Другий етап. внутрішні чинники
  4. Третій крок - seo перевірка якості контенту
  5. Третій етап. Зовнішні чинники
  6. Інфографіка - покрокова інструкція
Зберігайте гроші в ощадній касі, якщо звичайно вони у вас є!

Кожен веб-майстер вважає свій сайт своїм дітищем. І це дійсно так. Про те, наскільки блискуче майбутнє чекає ресурс, потрібно замислюватися ще до народження або хоча б на ранніх термінах його життя.

SEO-оптимізація, Крок перший, Планування

Ще до того моменту, як буде запущений ваш проект, необхідно самостійно проаналізувати цілий ряд моментів, що значно полегшить вашу роботу по оптимізації сайту в майбутньому. В першу чергу необхідно максимально точно визначитися з нішею, яку ви плануєте зайняти. Зверніть увагу на такі ключові моменти.

  • Хто ваша цільова аудиторія? (Бажано скласти максимально докладний портрет споживача ваших послуг або продуктів)
  • Як користувачі дізнаються про ваш сайт? (Через які канали імовірно плануєте доводити до широкої громадськості відомості про свій ресурс)
  • Хто є лідером у вашій галузі? (Сюди потрібно віднести не тільки очевидних конкурентів, а й тих, хто впливає на думку більшості ваших покупців)

Другий крок - це безпосередня робота з конкурентами

Через програми seo аудиту самостійно перевірте відвідуваність сайту, величину показників цитованості, якість зовнішньої посилальної маси. Зверніть увагу на те, наскільки добре зроблений сайт, чи є він адаптивним, тобто адекватно відображається на мобільних пристроях, є чи запущені програми для мобільних телефонів, скільки і якої якості статей розміщено на ресурсах конкурентів, чи проводилася seo оптимізація цих сторінок.

Занесіть дані отримані на першому і другому кроці в таблицю (або запишіть іншим зручним для вас способом). Аналізуючи сайти конкурентів, обов'язково робіть позначки, якщо якісь ідеї приходять в голову. Ваше завдання - ще на стадії планування подумки сконструювати сайт, який буде вирішувати завдання споживача не гірше, а може бути, краще сайтів конкурентів, але при цьому в ньому будуть відсутні типові для інших ресурсів seo помилки.

Третій крок - складання семантичного ядра

СЯ - це набір ключових слів, за якими ваш сайт зможуть знайти у видачі користувачі. Скористатися потрібно не тільки seo сервісами від пошукових систем на кшталт wordstat, а й задіяти дані аналізу конкурентів. За якими ключовими запитами вони просуваються? Які ключові слова є у конкурентів, але немає у вас? Наскільки розмите семантичне ядро ​​на інших ресурсах? З якою частотністю конкуренти використовують ключові запити? Якої довжини тексти? Після того, як семантичне ядро ​​складено, перевірте частотність, залишаючи, по можливості, для подальшої роботи багатоскладні середньочастотні запити.

На цій стадії самостійно складіть кластери з ключових слів і схему розміщення ключових слів в статтях сайту. Обов'язково враховуйте довжину статей і частотність ключів у конкурентів. Намагайтеся підійти до питання якісно. Уникайте seo переоптімізаціі.

Останній крок на етапі планування - це створення стратегії просування.

  1. Продумайте бюджет, який ви можете виділити на seo просування. (Слід враховувати, що відсотків 50 цієї суми на початковому етапі може піти в «нікуди», якщо досвіду просування у вас ще немає).
  2. Чи будете ви просуватися за допомогою закупівлі зовнішньої посилальної маси? (Якщо так, то будуть це вічні посилання або непостійні?)
  3. Чи будете задіяти соціальні мережі, форуми, відео контент? (Чи готові ви витрачати час і кошти на створення відповідного контенту?)
  4. Як щодо розробки мобільних додатків, корисних сервісів і маленьких десктопних програм?

Запишіть всі ідеї, які приходять до вас в голову, відштовхуючись в першу чергу від своїх реальних можливостей.

Другий етап. внутрішні чинники

В першу чергу перевірте, чи є у вашого сайту карта, створена для пошукових систем, і Роботс-файл. Вони необхідні для того, щоб пошукові боти точно знали, який контент потрібно індексувати, а який закритий для індексації і не повинен потрапити в мережу. Роботс-файл - свого роду інструкція для пошукових систем по індексації.

Наступний крок - покрокова перевірка внутрішніх і зовнішніх посилань сайту.
Але перш, ніж ви приступите до роботи і почнете самостійно аналізувати сайт за допомогою відповідних seo ресурсів, необхідно скласти карту посилань і перелинковки всередині самого сайту. Оптимізація посилань дозволить вивести запити в ТОП видачі. Внутрішні посилання бувають чотирьох видів:

  1. Контекстні - ті, що використовуються для згадки попередніх постів, посилань на додаткові матеріали і т.д. Особливо корисні для користувачів, так як сприяють кращому розумінню, які схожі матеріали знаходяться на сайті.
  2. Навігаційні - посилання, які представляють собою зміст довгих статей. Сприяють поліпшенню сприйняття тексту, покращують призначені для користувача фактори, так як часто це коротка покрокова інструкція для користувача з підзаголовків.
  3. Наскрізні - це посилання з меню і сайдбара, присутні на всіх сторінках сайту і сприймаються пошуковими роботами, як найважливіші.
  4. Посилання для користувачів - це посилання, орієнтовані строго на поліпшення ПФ (призначених для користувача чинників), сюди можна віднести блоки корисних матеріалів під статтею, «хлібні крихти» і т.п.

Після цього вибудовуємо схему перелинковки. Незважаючи на те, що існує маса плагінів для виконання цього завдання, які автоматизують процес, робити перелинковку краще все ж руками. Для цього задіємо то семантичне ядро, яке ви складали раніше. Самі високочастотні запити, ті, за якими планується просувати сайт, необхідно розміщувати в наскрізних посиланнях, заголовку сайту і його описі. Середньочастотні запити послужать підставою для заголовків статей, зображень, відео та анкоров навігаційних посилань. Низкочастотники краще задіяти для контекстних посилань. У вас повинно вийти в результаті щось на зразок піраміди, де вершиною буде виступати самий частотний запит.

Третій крок - seo перевірка якості контенту

І тут саме час згадати про тих даних, які ви отримали шляхом мозкового штурму на стадії планування, коли самостійно складали портрет типового користувача. При аналізі контенту або написанні нових статей приділіть увагу тому, який тип контенту буде корисний вашим відвідувачам, орієнтуйтеся в першу чергу не на пошукові машини, а на живих людей. Чи буде корисно відео, інфографіка? Seo оптимізація сторінки теж важлива, не забувайте.

  1. Використовуйте той стиль написання, який близький аудиторії (якщо це технарі, то і мова повинна бути вузькоспеціалізованим, а якщо домогосподарки, то краще обійтися без складних термінів).
  2. Враховуйте дані семантичного ядра і рекомендації по частотності, які ви отримали, вивчаючи конкурентів і за допомогою seo сервісів пошукових систем. Оптимізація сторінки під ключі потрібна обов'язково. Не забудьте також прописати теги до зображень.
  3. Оформляйте сторінки так, щоб користувач не плутався у великих обсягах тексту. Намагайтеся створити максимально прозору структуру. Краще, якщо в результаті вийде покрокова інструкція.

Третій етап. Зовнішні чинники

Грубо кажучи, до зовнішніх факторів, що враховуються пошуковими системами, відносяться дві категорії - це призначені для користувача фактори і зовнішні посилання. Оптимізація можлива для кожної категорії.

Призначені для користувача фактори включають в себе:

  1. Поведінка на сайті: кількість часу перебування, кількість переглядів сторінок або відео, відсоток відмов і т.п.
  2. Сигнали з соціальних мереж: лайки в ВК, твіти в Твіттері, публікація посилань в Фейсбуці і т.д. Робота в соціальних мережах може не тільки залучити додатковий трафік на сайт в обхід пошукових систем, але і піднімають сайт у видачі.
  3. Згадки сайту, необов'язково з посиланням, на форумах, майданчиках відгуків і т.п.

Для того, щоб просунути сайт, вкрай важливо задіяти всі ці напрямки, оптимізація навіть від 50% їх використання тільки виграє. Після того, як ваш контент (обов'язково цікавий і унікальний) буде опублікований і проіндексований пошуковими системами, починайте додавати його в різні сервіси соціальної спрямованості (на кожному є своя покрокова інструкція). Крім того, заведіть собі аккаунти на топових майданчиках, спілкуйтеся з користувачами і згадуйте свій сайт.

Зовнішні посилання купуються або шляхом тривалого копіткої праці, або шляхом грошових вливань. Крім самого створення сайту цей момент може бути самим ресурсоємним. Проте, оптимізація цього аспекту необхідна.

Якщо ви хочете максимально ефективно вибудувати кількість посилань і при цьому обійти конкурентів, проаналізуйте зовнішні посилання топових сайтів і постарайтеся отримати точно такі ж. Мабуть, це самий простий і ефективний спосіб дій.
[Block id = "10"]

Інфографіка - покрокова інструкція

Завантажити інфографіку в PDF (Версія для друку)

Хто ваша цільова аудиторія?
За якими ключовими запитами вони просуваються?
Які ключові слова є у конкурентів, але немає у вас?
Наскільки розмите семантичне ядро ​​на інших ресурсах?
З якою частотністю конкуренти використовують ключові запити?
Якої довжини тексти?
Чи будете ви просуватися за допомогою закупівлі зовнішньої посилальної маси?
Якщо так, то будуть це вічні посилання або непостійні?
Чи будете задіяти соціальні мережі, форуми, відео контент?
Чи готові ви витрачати час і кошти на створення відповідного контенту?