SEO (СЕО) оптимізація Drupal - модулі для СЕО оптимізації сайту на Drupal

  1. Модуль в Drupal для SEO оптимізації - Meta tags
  2. Similar By Terms - модуль Drupal для виведення записів, які стосуються одного тегу в будь-якому місці
  3. Link Checker - модуль для перевірки битих посилань
  4. SEO Checklist - модуль для перевірки SEO в Drupal

Добрий вечір, шановні читачі wmbn.ru ! Сьогодні б зхотелось поговорити про SEO оптимізації і як зробити оптимізацію сайту на движку Drupal. Drupal , Як і WordPress спочатку не має в собі інструменту для оптимізації сайту для пошукових систем. Вирішити Данн питання як в Drupal, так і в WordPress допоможуть сторонні розширення - модулі і плагіни. Для WordPress це всім відомий плагін All in One SEO Pack , Який дозволяє прописувати для створеної записи мета теги Title, Discription і Keywords. Що стосується Drupal, то для нього модулів для SEO оптимізації теж предостатньо, та й призначення у них теж однаковий.

All in One SEO Pack

Однак одними лише мета тегами не звільнишся і для сайту потрібно ще кілька модулів, які допоможуть зробити хоч якусь оптимізацію сайту, яку Drupal стандартними засобами навряд чи забезпечить. До списку додадуться такі модулі, які так само допоможуть оптимізувати сайт не тільки додаванням в нього тегів, а й інших нюансів, які допоможуть поліпшити показники сайту, такі як відвідуваність.

Модуль в Drupal для SEO оптимізації - Meta tags

Насамперед хотілося б поговорити про SEO (СЕО) модулях для Drupal - якщо відкинути той факт, що для сайту потрібно купувати і отримувати посилання, і враховувати інші хитрощі при просуванні, самим стандартом так і залишився мета тег, а якщо бути точніше, то мета теги Title і Discription (Keywords вже не враховується пошуковими системами, але хто їх знає).

Почну з першого модуля, який підійде для оптимізації записів в Drupal - Meta Tags . Уже з назви модуля ясно, що його основне призначення - створення мета тегів для документів. Установка модуля проста, однак для його роботи потрібно так само модуль Token - завантажуємо два архіву модулів Meta tags і Token і завантажуємо їх в папку Drupal sites / all / modules. Потім на сторінці модулів активуємо їх (для meta tags буде два пункти, які потрібно включити).

Потім на сторінці модулів активуємо їх (для meta tags буде два пункти, які потрібно включити)

Після успішної активації модулів можна приступити до перегляду. Для цього створіть простий документ і перейдіть до його налаштувань (розташовані на тій же сторінці створення запису, у вкладці meta tags). За замовчуванням в мета тегах можна створити свій опис, додати ключові слова і змінити заголовок сторінки. Однак даний процес оптимізації записів в Drupal можна автоматизувати, додавши в поля спеціальні теги.

Але для початку розберемо роботу з даним модулем, як я вже сказав, то для запису можна ввести три стандартних опису - Тема, опис і Ключові слова. Якщо подивитися на поля, то там вже прописані ті самі теги, які за нас заповнюють всі атрибути. Однак ми їх поки використовувати не будемо і введення даних буде проводитися вручну. За замовчуванням заголовок бере назву з Поля Title на самому початку запису, проте не завжди назва поста повинно збігатися з заголовком Title в мета тегах, тому в даному випадку можна прописати цей атрибут вручну.

Якщо ж потрібно автоматизація додавання мета тегів Title і Discription для SEO оптимізації в Drupal, то за допомогою модуля Meta tags і Token (створює ті самі спеціальні теги), можна зробити щось схоже на автоматичний процес оптимізації сайту. За замовчуванням вже щось автоматизовано і поля Опис і Тема мають маркери (так назвемо ці теги):

  • node: summary - привласнює опис з короткого змісту поста (зведення);
  • node: title - як заголовок застосовує назву для документа;
  • site: name - теж використовується в заголовку для відображення назви сайту. Дуже часто в заголовках використовують назву матеріалу | назва сайту, що і застосовується в модулі Meta Tags для оптимізації Drupal;

Давайте розберемо які ще токени можна привласнити для даних полів (всі вони розташовані в таблиці нижче введення мета тегів). Почну для Page (сторінки):

  • page-number - виводить номер сторінки;
  • query - запитає;
  • url - адреса з т раніцах ;
  • title - заголовок сторінки;

Це лише чотири основних токена для сторінки, проте їх набагато більше і немає сенсу їх описувати, так як їх використання можна зустріти дуже рідко.

Для документів (нода) Node:

  • changed - дата останнього оновлення документа;
  • url - адреса документа;
  • author - автор публікації;
  • title - заголовок документа;
  • created - дата створення запису;
  • language - мова, на якому написана запис;

Знову ж це ті маркери, які мені найчастіше доводилося зустрічати і використовувати. Використання їх в Drupal теж добре позначиться на оптимізації поста, однак використовувати їх потрібно в міру. Далі йде інформація про сайт Site:

Більш зустрічати не доводилося, хіба що можливо mail (пошта сайту), і то навряд чи. Як доповнення можна вказати теукщую дату current-date: short або long - це допоможе залучити користувача на шуканий матеріал зі сторінки результату запиту. Однак розцінюватися буде як обман, бо можна «спалити» залишивши дату публікації повідомлення в Drupal включеним. Мабуть все, інші маркери можна подивитися в таблиці - їх кількість там предостатньо і можливо вони допоможуть оптимізувати записи в Drupal для SEO, причому зробити цей процес автоматизованим.

Similar By Terms - модуль Drupal для виведення записів, які стосуються одного тегу в будь-якому місці

другий модуль для оптимізації сайту на Drupal - Similar By Terms . Суть даного модуля в тому, що він створює список записів, які будуть відображатися в кінці поста, якщо вони мають загальний тег. Щось схоже є в WordPress , Однак відмінності все ж присутні. Модуль можна так само завантажити з сайту Drupal, потім встановити і активувати його.

За замовчуванням він просто так працювати не буде, бо використання його полягає в роботі з блоками . Перш ніж приступити до його демонстрації в роботі, розглянемо параметри даного модуля (Конфігурація - Зміст, Similar By Terms). Налаштувань у нього небагато - спосіб відображення записів, порядок сортування і управління кешем.

Налаштувань у нього небагато - спосіб відображення записів, порядок сортування і управління кешем

Щоб модуль почав працювати, потрібно встановити його блок в регіони шаблону, для цього заходимо в меню Структура - Блоки. У таблиці буде відображено стільки блоків створених модулем, скільки створено словників термінів в Drupal , Плюс до цього буде відображено блок з висновком записів з усіх словників, при цьому звичайно враховуючи теги. Дані блоки можна встановити куди завгодно, причому їх використання може обмежуватися не тільки одним блоком з використанням одного словника термінів.

Дані блоки можна встановити куди завгодно, причому їх використання може обмежуватися не тільки одним блоком з використанням одного словника термінів

Плагін дуже корисний для внутрішньої оптимізації сайту, що працює на движку Drupal, і при цьому може поліпшити такі показники, як кількість переглянутих сторінок. І що найцікавіше - контролювати показ документів в блоці можете ви самі, що для WordPress плагінів таке рідко де зустрінеш.

Після закріплення будь-якого з блоків, створеного модулем, можна перевірити його працездатність. Створимо два записи, присвоївши їм по одному однаковому тегу. Після збереження обох записів, відкрийте для перегляду одну з них - там, де був встановлений блок, будуть показані записи з використанням пересічних тегів. Знаючи свій словник термінів і застосовуючи їх до записів, даними, які відображається в блоці, будуть зміняться так, як хочете ви.

Другий модуль для внутрішньої оптимізації сайту на Drupal розглянуто, приступаємо до третього.

Link Checker - модуль для перевірки битих посилань

Наступний модуль, котрих допоможе оптимізувати сайт на Drupal для пошукових систем і користувачів - Link Checker . Модуль перевіряє наявність битих (непрацюючих посилань) на сайті. Здавалося б у даного модуля і не повинно бути як таких налаштувань, однак тут все в точності навпаки.

Переходимо на сторінку Конфігурація і в блоці Зміст відкриваємо вікно настройки Link Checker. У блоці General Setting вибираємо які типи документів потрібно сканувати для перевірки посилань. Список залежить від того, скільки в Drupal створено типів матеріалу. Нижче ви можете включити можливість перевірки наявності битих посилань в коментарях і блоках. Ще нижче зі списку вибираємо тип посилань для перевірки - внутрішні або зовнішні (internal or external).

Потім в блоці Link Extraction вибираємо для кожного типу посилань свої вкладені теги. Наприклад для звичайних посилань в теги a і area, для аудіо файлів в audio, завантажені зображення в img, ну а відео файли в video. Так само присутні спеціальні теги для фреймів, flash файлів і інших об'єктів, для яких потрібно зробити посилання в Drupal.

Трохи нижче розташовані фільтри для HTML тегів :

  • Коригування неправильних HTML тегів;
  • Обмежити HTML теги, наведені в фільтрах формату введення даних;
  • Показ тега як звичайний текст;
  • Перетворити сторінки в посилання;
  • Зробити переноси автоматично тегами p і br;

Далі в блоці Check settings зі списку User agent вибираємо зі списку «перевіряльників» для битих посилань в Drupal (якраз він коштує). Нижче вказуємо період перевірки і ті адреси, які не потрібно перевіряти. Потім вказуємо публікувати запис з битою посиланням і які помилки не враховувати. У блоці Maintenance можна включити ручну перевірку.

У доповненні можна встановити ще один модуль, який теж оптимізує сайт Drupal для пошукових систем - Node Noindex. Даний модуль закриває всі зовнішні посилання сайту на Drupal, що корисно для НЕ створення з сайту лінкопомийки і збереження ваги сайту (тИЦ і PR).

SEO Checklist - модуль для перевірки SEO в Drupal

Залишилося розглянути останній модуль для SEO оптимізації Drupal сайту - SEO Checklist . Цей модуль швидше за все не оптимізує ваш сайт для пошукових систем, а дасть рекомендації по його SEO оптимізації. З рекомендацій можуть бути не тільки установка різних модулів, але і реєстрація облікових записів в пошукових системах, оптимізація сторінок, вставка коду та інше.

Лист перевірки (так можна перекласти дослівно модуль) знаходиться на сторінці Зміни в блоці Адреси та Пошук. На вкладці Page Titles перевіряється наявність модулів для створення заголовка для сторінок. Якщо це модуль в Drupal знайдений, то він відзначається на сторінці, що не знайдені можна скачати і тут же встановити.

Якщо це модуль в Drupal знайдений, то він відзначається на сторінці, що не знайдені можна скачати і тут же встановити

URL Path - перевіряє посилання в Drupal для правильної SEO оптимізації. Ви можете налаштовувати так званих чистих посилань для запису і три модуля для редиректу посилань. Нижче в Create accaunts можна створити три аккаунта для Google, Yahoo і Bing . В Track your visiters відображається настройка облікового запису в Google Analytics і його установка в Drupal.

Page content відображає ті модулі, які потрібні для оптимізації сторінки. В Clean code можна включити перевірку коду сторінки на валідацію (коду і посилань). Submit your site - відправити сайт в пошукові системи (Add URL, карта сайту XML).

На вкладці Socail Media (так зване SMO) показаний список модулів для установки кнопок соціальних мереж або відразу набору. Нижче, в Табі Spam вибираємо модуль для Drupal для захисту від автоматичного спаму.

На вкладці Geo можна встановити модуль для введення географічних мета тегів. Нижче встановлюємо параметри для підвищення швидкодії Drupal, що важливо для просування сайту, а так само установки посилання для даного модуля, що він безсумнівно допоміг в SEO оптимізації сайту.

На цьому можна запис закінчити, в Drupal, як і в WordPress, важлива SEO оптимізація сайту, особливо якщо сайт буде в подальшому розвиватися і набирати приплив відвідувачів. Модулями захоплюватися звичайно не варто, бо вони теж створюють навантаження на сервер хостингу, що змінює в корені їх призначення. Виберіть тільки найнеобхідніші модулі, встановіть і налаштуйте їх - все ж добре, коли більшість процесів при написанні статті автоматизовано, що дуже іноді не вистачає в WordPress (Явище тимчасове і то після роботи з Drupal).

Рекомендую ознайомитися з цими записами: