Соціальні мережі для бізнесу: основні етапи просування

  1. Ставте цілі і розробляйте стратегії
  2. Визначте, що і для кого ви пишете
  3. Працювати над розвитком потрібно постійно
  4. Існують і інші способи просування в соціальних мережах:
  5. Чи не в передплатників щастя
  6. Прямих продажів не буде!
  7. Ціна питання

Бізнес величезними і впевненими кроками йде в онлайн: сьогодні практично будь-яке підприємство має свій сайт. Багато компаній просуваються в інтернеті за допомогою SEO або контекстної реклами, але ось просувати бізнес в соціальних мережах пробують далеко не всі, а роблять це з розумом ще менше представників бізнесу. Так як же робити це правильно, і як уникнути поширених помилок?

Ставте цілі і розробляйте стратегії

Просування в соціальних мережах вимагає чітких цілей, продуманої стратегії, тестування різних підходів, глибокого аналізу статистики та результатів. Але про все по порядку.

Отже, у вас є бізнес, який ви хочете розвивати і популяризувати в інтернеті. Для початку визначтеся, з якою метою ви бажаєте досягти за допомогою соціальних мереж. Вони можуть бути різні:

  • підвищити лояльність клієнтів і покупців до бренду;
  • анонсувати нові продукти, події;
  • залучити додатковий трафік на сайт;
  • стати «ближче» до своїх клієнтів - вивчити їх потреби і налагодити комунікації;
  • отримати додатковий канал продажів.

Не варто створювати паблік або групу тільки тому, що це вже є у конкурентів. Швидше за все, в цьому випадку у вас нічого не вийде, і співтовариство швидко стане «мертвим», що зіпсує репутацію компанії.

Озброївшись цілями, приступите до вибору соціальних мереж для свого бізнесу. Подумайте, де «живе» ваша цільова аудиторія. У цьому питанні головне не керуватися своїми особистісними уподобаннями, а підійти до питання неупереджено і відсторонено. Не варто намагатися знайти свою аудиторію в усіх доступних мережах. Нехай це буде один-два канали, але з ефективним розвитком і відчутною віддачею.

Визначте, що і для кого ви пишете

Просто викладати кожен день в своїх групах картинки і демотиватори - це зовсім не SMM-маркетинг. Необхідно визначити, в якому контенті дійсно потребує ваша цільова аудиторія. Це можуть бути статті експертів, поради щодо вибору товарів, гумористичні комікси. Важливо, щоб контент був унікальним, цікавим і тематичним. Публікації повинні мати вірусний характер, тобто бути живими і емоційними, щоб передплатники захотіли ними поділитися.

Простіше, звичайно, дублювати пости у всіх соцетях, але це не найефективніший шлях. Чому? Найчастіше інтернет-користувачі зареєстровані відразу в декількох соціальних мережах. Якщо ви будете пропонувати однаковий контент, то у користувача не буде необхідності стежити за вами всюди, він просто вибере одну зручну для себе майданчик, а на всіх інших ви його «втратите». Крім того, в різні соцмережі користувачі приходять з різних причин: в Instagram, в основному, за красивими картинками, в Facebook - за новинами і серйозними матеріалами. З огляду на це, необхідно готувати різний контент для різних соцмереж.

Крім того, для отримання більшого ефекту від публікацій, важливо оптимізувати контент - додавати яскраві, що привертають увагу картинки до постів, використовувати хештеги і геотеги, розміщувати на сайті віджети підписок і шеринга.

Працювати над розвитком потрібно постійно

Щоб ваші групи і сторінки активно «жили», а не висіли мертвим вантажем, свіжі пости необхідно додавати щодня (1 раз в день - мінімум) і регулярно. Кількість постів в день / тиждень визначається специфікою бізнесу, а час публікації потрібно встановити, керуючись статистикою групи. Необхідно простежити, в який час найбільше передплатників знаходяться онлайн.

Причому, важливо пропонувати користувачам різні типи матеріалів - не тільки текстові, але і фото / відео, тим більше для створення візуального контенту зараз існує чимало програм.


Кілька соцмереж з різним контентом, мінімум 1 пост в день - це досить великий обсяг роботи, полегшити яку вам допоможуть програми відкладеного постінгу.

Існують і інші способи просування в соціальних мережах:

  • таргетована реклама;
  • реклама в спільнотах;
  • брендування додатки.

Деякі відносять до цього переліку і покупку аудиторії. Але цей спосіб, скоріше, є «сірим» і сьогодні мало затребуваний.

Чи не в передплатників щастя

Завжди пам'ятайте, що ефективність просування вимірюється не кількістю учасників спільноти. Їх може бути дві, три чи десять тисяч, а конверсія з цього - незначна. А все тому, що аудиторія не цільова, їй не цікаво те, що ви публікуєте. Учасники обов'язково повинні бути залучені в роботу групи: повинні ставити лайки, коментувати пости, ділитися інформацією. Це буде сигналом, що ви на одній хвилі, вони налаштовані позитивно до вашого бренду і готові співпрацювати.
А щоб налагодити такий діалог з користувачами, бренду важливо самому бути залученим в спілкування - відповідати на всі коментарі, брати участь в обговореннях в інших групах і відслідковувати коментарі від потенційних клієнтів, провокувати передплатників (влаштовувати конкурси та опитування, задавати питання користувачам в своїх постах, висловлювати спірні точки зору).

Прямих продажів не буде!

Пам'ятайте, що соціальні мережі не продають безпосередньо. Не намагайтеся нав'язувати своїм передплатникам товари і захаращувати стрічку новин суцільними оглядами продукції і закликами купити її у вас. Аудиторія відчує, що ви давите на неї, і буде «йти» в інші групи.
Ваше завдання - зацікавити учасників спільноти, дати їм зрозуміти наскільки їм потрібен ваш товар, ненав'язливо підштовхнути до покупки.

Але це не означає, що не можна конвертувати ваших передплатників в клієнтів. Просто потрібно використовувати для цього ненав'язливі і м'які заходи - залишати контактні дані в профілі, направляти користувачів на конверсійні посадочні сторінки і т.д.

Ціна питання

Вартість просування в соціальних мережах залежить від того, які результати ви хочете отримати і за який час. Головне розуміти, що не будь-яка людина може займатися SMM-просуванням. Для цього потрібні спеціальні знання, навички та досвід.


Вирішіть просувати свій бізнес в соціальних мережах самі або віддасте цю справу в руки професіоналів - вам вирішувати. Головне, не забувайте періодично аналізувати результати, переглядати і коригувати стратегію. Для цього можна переглядати статистику в самих соцмережах, звертати увагу на те, які посади набирають найбільше шеров, лайків та коментарів, відстежувати число переходів на сайт з ваших груп. Все це дозволить краще пізнати свою аудиторію, підлаштуватися під неї і не втратити в подальшому.

Хочете навчитися ефективно просувати свій бізнес в соціальних мережах, тоді записуйтеся на наш курс «« SMM для бізнесу: залучення і утримання клієнтів »за посиланням /courses/kursyi_po_smm_v_minske/kurs_smm_start.html

курс

«SMM для бізнесу: залучення і утримання клієнтів»

Початок:
16 квітень

вільних
місць: 17

Так як же робити це правильно, і як уникнути поширених помилок?
Чому?