Вибір платформи для сайту зручною для оптимізації

  1. вступ Вибір платформи для сайту це одна з перших завдань, яке потрібно вирішити для створення сайту....
  2. CMS WordPress
  3. CMS Joomla
  4. DLE
  5. Drupal
  6. висновки
  7. Інші статті розділу: Практика просування

вступ

Вибір платформи для сайту це одна з перших завдань, яке потрібно вирішити для створення сайту. Платформ для створення сайту, а правильніше, систем управління вмістом (CMS) і подальшого управління ним, досить багато. Завдання цієї статті, вибрати платформу, яка буде максимально придатна для подальшої оптимізації сайту. Саме з цієї точки зору і проаналізуємо популярні CMS, пропоновані в Інтернет.

Хотілося зауважити, що не всі розробники CMS турбуються про подальшу оптимізації сайту, а ті які турбуються, не завжди роблять це правильно і в потрібному обсязі. Так що потрібно бути готовим, що вибрати платформу ідеально «заточену» для створення, оптимізованого для пошукових систем сайту, не вийти. Але нижченаведений огляд допоможе прояснити ситуацію.

Вибір платформи для сайту

Вибір платформи для сайту будемо засновувати на ознайомчому аналізі п'яти CMS для сайтів:

Статистика популярності CMS по Росії, за даними за останні кілька років виглядає так.

Як бачимо за статистикою WordPress і Joomla, безперечні лідери по полярності в Росії Як бачимо за статистикою WordPress і Joomla, безперечні лідери по полярності в Росії. Світові тенденції популярності CMS аналогічні, хоча і відрізняються.

Світові тенденції популярності CMS аналогічні, хоча і відрізняються

Світові тенденції популярності CMS

CMS WordPress

вибір платформи для сайту WordPress

CMS WordPress одна з відомих і популярних платформ для сайту. Коробковий пакет WordPress має елементарний набір для оптимізації.

  • Внутрішніми інструментами можна оптимізувати URL сторінок,
  • Задати title (заголовок) сайту і description (опис) сайту.
  • Є вбудований інструмент пингования інформації, спеціальних сайтів стеження за оновленнями про публікацію статей.
  • На WordPress добре організований інструмент коментування.
  • Є готовий модуль підписки на нові статті по електронній пошті.
  • Вбудовані функції поштових розсилок і стрічка RSS.

Але навіть не це головне в WordPress. Багатий досвід розвитку системи, сформував величезну базу додаткових розширень (плагінів) для неї. Деякі з SEO плагінів, настільки вдалі, що використовуючи їх можна створити унікальний, оптимізований сайт з практично автоматичної оптимізацією статей.

Правда у WordPress є великий недолік, як CMS зручною для оптимізації. При установці потрібних плагінів і розростанні змісту сайту, WordPress починає перевантажувати оперативну пам'ять сервера, що не тільки гальмує роботу сайту, але дуже не подобатися інтернет провайдерам.

Тому, краще ставити WordPress на сервера з оперативною пам'яттю для виконання скрипта 256, а краще 512Mb. Також велика кількість запитів навантажують сервер бази даних. Тому, відразу після установки WordPress потрібно продумати систему кешування сайту, знайшовши відповідний плагін кешування. Це позбавить вас від проблем з сервером і значно зменшить швидкість завантаження сторінок сайту.

CMS WordPress більше підходить для створення блогів. Повноцінний портал на ній зробити буде проблематично. Хоча є плагіни для створення і інтернет магазинів. Повторюся, CMS WordPress вимагає дуже ретельного підбору хостингу, особливу увагу приділяйте не розмір місця на диску, а розміром оперативної пам'яті.

CMS Joomla

вибір платформи для сайту Joomla

CMS Joomla (Джумла) платформа, яка за різними даними, основний конкурент CMSWordPress за популярністю. Правда, об'єднує їх тільки безкоштовність, а в іншому це дві абсолютно різні платформи.

Джумла постійно розвивається, безболісно змінюючи свої проміжні версії кожні півроку. Трохи напружує зміна основних версій, наприклад Joomla 2.5 на 3.0, доводиться використовувати спеціальні плагіни, і процес зміни не такий простий, як хотілося б.

Для оптимізації сайту в Джумла багато системних плагінів призначених саме для цього. Особливо непогано йде справа з вбудованими плагінами оптимізації на Джумла 3.

На Джумла є вбудований модуль SEO налаштувань, за допомогою якого, можна «причесати» URL сторінок, включити в заголовок назву сайту, додати до URL потрібний суфікс. Крім цього є (правда не скрізь працює) кнопка, що включає Gzip стиснення сторінок сайту, що прискорює його роботу. Є системні плагіни кешування сторінок, вбудоване розширення (компонент) перенаправлення сторінок, модуль пов'язаних матеріалів, вбудований компонент роботи з зовнішніми посиланнями.

Крім цього сторонні розширення Joomla, дозволять вирішити всі завдання оптимізації, які ви поставите перед собою.

Деякі вважають, що сайти на Джумла неможливо або вкрай складно оптимізувати, що Джумла важка, неповоротка і т.п. система. Все це нісенітниця. У ній потрібно розібратися, встановити парочку SEO розширень, відразу правильно організувати структуру сайту, мінімально міняти структуру сайту після його запуску, стежити за дублями контенту, розумно виставити час оновлення кешу сайту і кеша окремих розширень. Завдання, звичайно, не п'яти хвилин, але я не знаю не однієї CMS, яка автоматом створить вам, як за помахом чарівної палички, оптимізований сайт, який сам займе топові місця в пошуковій видачі.

DLE

DLE

CMS Data Life Engin платна, проте входить в п'ятірку популярних платформ для створення сайту. Основна мова російська. Вартість 2190 (без підтримки) або 2790 (з підтримкою) в рік. Є безкоштовна версія без доступу до коду сайту.

Для оптимізації важливі такі можливості платформи:

  • Мінімізована навантаження на базу даних;
  • Підтримується створення людино-зрозумілих URL;
  • Є пошук по статтях;
  • Є система коментування;
  • Є хмара тегів, модуль перехресних посилань;
  • Новинні модулі, RSS експорт і імпорт.
  • Для оптимізації система досить зручна.

Drupal

вибір платформи для сайту Drupal

CMS Drupal безкоштовна система. Вона реально важка в освоєнні, вимагає редагування коду, мало інформації з налагодження. Хоча після освоєння, і всіх налаштувань, сайт на Drupal може порадувати і швидкістю і можливостями просування.

висновки

Немає ідеальної платформи для сайту зручною для оптимізації. Будь-яку платформу потрібно розширювати для виконання всіх завдань оптимізації та просування.

© Seojus.ru

Інші статті розділу: Практика просування

(Всього переглядів 312)

Статті по темі