WordPress або конструктори сайтів? Доводи за і проти

  1. CMS WordPress
  2. Конструктор сайтів uCoz
  3. Конструктор сайтів uKit
  4. висновки

Зараз практично будь-яка людина, якій не чужа робота на ПК, може зробити собі сайт за потребою. Інструментів море. Серед CMS беззаперечним лідером за популярністю є WordPress, за нею йде Joomla, але з провальним відривом для останньої - співвідношення створених сайтів становить 60% до 7,5% відповідно за даними Alexa.

WordPress з'явилася в 2003 році і встигла завоювати багатомільйонну аудиторію шанувальників по всьому світу. При такій щільній конкуренції цікаво проаналізувати, чому ж вона так чіпляє веб-майстрів і які їй можна знайти альтернативи, якщо з яких-небудь причин платформа перестала виправдовувати своє використання.

Оскільки серед CMS, судячи зі статистики, гідних супротивників, на думку його прихильників, движок не має, ми пошукаємо їх в протиборстві стані конструкторів сайтів . Для порівняння використовуємо uCoz і uKit. Дані продукти дуже хороші в своєму роді, тому обгрунтоване протистояння повинно вийти цікавим.

Для досягнення об'єктивності давайте проаналізуємо кожну платформу окремо і зробимо висновки. Поїхали.

зміст Показати

CMS WordPress

Спочатку движок позиціонувався як виключно блогові рішення. Природно, він має як недоліки, так і переваги. Спочатку озвучимо позитивні сторони:

  • Гранична простота адміністративної панелі. Низький поріг входження в базовий функціонал;
  • Величезна кількість шаблонів і плагінів, що дозволяють скільки-завгодно урізноманітнити інтерфейс і зовнішній вигляд сайтів;
  • Мінімальні вимоги до серверних ресурсів. Можна встановити і на бюджетний хостинг;
  • Велика кількість документації, хоча і не вся вона переведена на російську мову;
  • Простота поновлення - пару кліків мишкою, і ви вже на новій версії.

Тепер поговоримо про недоліки. Велика їх частина пов'язана з якістю та організацією коду. Якщо ви не збираєтеся використовувати плагіни і сторонні шаблони, то, швидше за все, з багатьма з них ніколи не доведеться зіткнутися. Але реальність така, що базовий функціонал Вордпресс досить бідний, і для створення більш-менш пристойного ресурсу вам потрібно буде встановити чимало плагінів. Ось тут і починаються проблеми, які подібно лакмусовим папері виявляють недосконалість платформи. Отже, мінуси WordPress:

  • Движок написаний на PHP, що ускладнює ручну коригування його елементів для недосвідчених користувачів;
  • Використання глобальних змінних, які підсилюють взаємну залежність компонентів движка, що призводить до ускладнення внесення правок і ускладнюють інтеграцію модулів. У будь-якій точці програми можна змінити (через незнання, наприклад) значення такої змінної, що зазвичай погано позначається на роботі частин програми, де використовується змінна з тим же ім'ям. Можна зламати і не зрозуміти, як це сталося. Розробникам також потрібно уникати використання тих же назв змінних, що вже є в програмі, інакше ... Загалом, незручно, складно і додає вразливостей движку;
  • Мимовільне створення дублів сторінок - архіви сторінок з'являються не тільки по роках / місяцях, а й по днях. Причому штатними засобами цю проблему не вирішити. Доведеться добряче повозитися з настройками robots.txt і використовувати додатковий плагін;
  • Репозиторій плагінів переповнений застарілими і навіть взагалі неробочими їх версіями. Російська рулетка при установці - пощастить чи не пощастить. Можна зламати сайт, не помітити змін або ж отримати бажане. З шаблонами те ж саме - їх мільйони, але далеко не всі працюють як належить. Чим більше плагінів / шаблонів ви встановите, тим більше потенційних дірок в безпеці отримаєте. Плюс надмірне їх кількість вплине на швидкість роботи движка;
  • Застаріла файлова архітектура. Тут використовується маршрутизація за допомогою mod_rewrite через оновлення .htaccess, що вже давно немодно. Сторінки, що виконують певні ролі, просто розбиті на окремі файли і розкладені по директоріях (archive.php, single.php і ін.). Видалення одного такого файлу часто призводить до краху движка. Деяким розробникам плагінів навіть доводиться реалізовувати власну mvc архітектуру в рамках директорії свого плагіна, щоб уникнути прив'язки до штатної структури;
  • Незручна система обробки помилок, що ускладнює їх налагодження;
  • На кожне завантажене зображення система нарізає 3 мініатюри. Тобто ви отримаєте на виході в 4 рази більше графічних файлів, ніж завантажували. Купу сміття, що з'їдає місце на хостингу;
  • Замість того, щоб використовувати планувальник Cron, WordPress використовує власну розробку на основі PHP. Всі номери колбекі зберігаються в БД, а потім запускаються при відповідних події. Постійно в фоновому режимі він не працює. При кожному вході користувача на сайт псевдо Cron перевіряє завдання і виконує їх у міру черги. Це відчутно уповільнює роботу сайтів при великому напливі трафіку.

Мабуть, цього достатньо. Загальний сенс в тому, що архітектура Вордпресс істотно не змінювалася з 2003 року. Причини зрозумілі - після оптимізації коду багато плагіни просто перестануть працювати. А це ціла індустрія. Багато користувачів можуть відмовитися від його використання.

Затребуваність не завжди є синонімом якості. Вона не служить доказом за добротності технічної реалізації движка. WordPress має зовсім інші причини популярності - зручність, поверхнева простота і безкоштовність. Варто ж навісити плагінів, нарощуючи спочатку спрощений функціонал, як можна відчути величезну кількість болю. Простий на вигляд движок здатний зробити з новачка гуру програмування, регулярно шукає вихід з чергового глухого кута.

Конструктор сайтів uCoz

Зараз практично будь-яка людина, якій не чужа робота на ПК, може зробити собі сайт за потребою

Клік для збільшення

Зареєструватися в uCoz

Основна відмінність конструктора від CMS - відсутність необхідності установки додаткових модулів, що автоматично позбавляє його від потенційних проблем. З uCoz ви отримуєте весь необхідний функціонал для створення будь-якого типу сайту прямо з коробки. Він має модульну систему, що дозволить вибрати, які можливості вам потрібні. Крім того, ви можете бути впевнені в коректній роботі будь-якого з компонентів.

З шаблонами у даного движка ситуація також йде непогано. Ясна, справа використовувати стандартні шаблони для створення гарного сайту не рекомендується з огляду на їх заїжджених і скромності дизайну. Але ніщо не завадить купити за 15 $ преміум-шаблон або ж замовити унікальний повністю під себе.

Звичайно, для ефективного використання uCoz доведеться перейти на платний тариф, хоча спочатку конструктором можна користуватися безкоштовно скільки-завгодно довго. Але за 48 $ в рік ви отримаєте багато:

  • Вищезгаданий преміум-шаблон безкоштовно;
  • Домен в зоні .ru безкоштовно;
  • 1600 балів для реклами в AdWords;
  • Хостинг і розширене до 10 Гб дискового простору;
  • Доступ до більшості просунутих версій модулів, включаючи SEO-модуль.

Як і WordPress, uCoz дозволяє працювати з кодом, в тому числі і з PHP. Але база написана на HTML / CSS, що значно спрощує ручну роботу з ним. Також це дає високу швидкість завантаження сторінок.

uCoz універсальний. Можна зробити якісний магазин, форум, візитку або блог. Можливості тут колосальні як для конструктора. Новачок оцінить простоту структури движка, досвідчений веб-майстер - відсутність обмежень для реалізації своїх задумів.

З безпекою тут теж повний порядок. Головне - заливайте все скрипти через файловий менеджер і перевіряйте кожен на наявність шкідливих посилань. Проблем знати не будете.

У плані розкрутки юкозовскіе сайти нічим не гірше і не краще поділитися на інших двигунах. Як завжди, основну роль грає якість контенту і ступінь вашої кваліфікації. Вбудований СЕО-модуль дозволить детально контролювати процес просування.

З монетизацією проблем також ніяких немає. Сайти на uCoz охоче приймають в рекламні мережі і партнерські програми будь-якого рівня. Головне - якість сайту.

Левова частка мінусів пов'язана з використанням безкоштовної версії uCoz. Це рекламний банер, недоступність деяких модулів, роботи з базами даних та інші обмеження. Варто відзначити, що всі вони нівелюються підключенням платного тарифу. Так, платність повноцінного функціоналу можна зарахувати в головний загальний мінус. Але для тієї ж WordPress вам доведеться купувати хостинг, якісний шаблон і, можливо, деякі плагіни. Тому давайте відразу розвіємо ілюзію про безкоштовні сайтах і не будемо повертатися до теми про необхідність вкладень в тій чи іншій формі. Насправді, все платно. Навіть те, що виглядає безкоштовним.

Конструктор сайтів uKit

Клік для збільшення

Зареєструватися в uKit

Приємна у використанні платформа для створення бізнес-сайтів. Візитки, невеликі магазини і блоги - ось її сфера застосування. Звідси відразу ж випливає один мінус - uKit не претендує на універсальність. Тут немає підтримки правки коду і ніколи не буде. Ви не зможете створити великий магазин, Лендінг або форум. З іншого боку, це вузькоспеціалізоване якісне рішення, яке не претендує на конкуренцію з тим же uCoz. Тому не будемо чіплятися, свої завдання uKit виконує на відмінно.

Аудиторію движка складають новачки в справі розробки сайтів - підприємці середнього і малого бізнесу. За 48 $ на рік за один платіж вони отримують гранично простий, зручний і красивий інструмент для побудови якісної візитки на підтримку своєї справи.

Вбудовані шаблони виглядають дуже добре. Їх нескладно кастомизировать. Крім зміни колірних схем, шрифтів і графіки, можна перебудовувати їх структуру будь-яким зручним для вас чином. Тут правлять балом WYSIWYG і drag n drop, що говорить про граничну простоті використання движка.

Зручна адміністративна панель не залишить жодного шансу заплутатися в функціоналі. Протягом всього процесу розробки вас будуть направляти по логічно вивіреного сценарієм. Конструктор для людей, який добру половину роботи зробить за вас грамотною організацією процесу, зручністю використання і якістю вбудованого функціоналу.

Якщо вам потрібна хороша візитка і у вас немає часу / бажання вникати в тонкощі сайтобудування, uKit - ваш варіант.

висновки

Конструктори від розглянутої CMS WordPress вигідно відрізняє те, що при їх використанні ви отримаєте весь необхідний функціонал відразу, не ризикуючи нічим. Чи не доведеться встановлювати додатковий функціонал через модулі / плагіни, думаючи про те, чи не вб'є це сайт і чи виправдає надії новий модуль. До плюсів можна віднести і простоту використання SaaS-платформ. WordPress поверхнево простий, але змушує своїми недоробками отримувати велику кількість додаткових знань для їх усунення.

Якість сайтів на конструкторах нітрохи не поступається такому на WordPress, але їх простіше і приємніше використовувати. Щоб довести рівень функціоналу CMS до uCoz, доведеться встановити не один десяток плагінів, що може мати негативні наслідки.

Кращі конструктори сайтів заощадять вам час, нерви і навіть гроші. Витрачені сили / час на освоєння мов програмування і необхідність настройки / адміністрування хостингу, пошук / підбір хороших плагінів, які знадобляться при використанні WordPress, можна направити в більш прибуткове або приємне русло.

Донець Олексій, http://site-builders.ru/

WordPress або конструктори сайтів? Доводи за і проти

5 (100%)
Проголосувало: 1

Давай, оціни статтю!